Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Silvestrovská párty

Silvestrovské pohostenie je peknou a príjemnou rozlúčkou so starým rokom v kruhu svojich najbližších. Dobrú náladu vytvoríte nielen správnou hudbou a zábavnými aktivitami, ale tiež chutným jedlom a štýlovou výzdobou. Či už budete oslavovať Nový rok u seba doma, alebo ste si prenajali väčšie priestory, nezabúdajte na praktické rady, ktoré si pre vás pripravil Westwing. Sú zárukou úspechu a správneho zakončenia náročného, no pritom veľmi zaujímavého roka. 

Silvester je za dverami: ako sa naň pripraviť?

Príprava na Silvester sa odvíja od toho, či ste hostiteľom alebo samotným hosťom. Ak idete na oslavu ako hosť, stačí vám zaobstarať si pekné oblečenie podľa vlastného výberu či podľa dress-codu. Nezabudnite na maličkosť pre hostiteľa vo forme malého darčeka alebo chutného jedla.

Na druhej strane, keď ste sa rozhodli párty hostiť, musíte vedieť, čo pripraviť na oslavu. Príprava je základom, zamedzíte vďaka nej tomu, aby sa niečo nestíhalo a neurobilo. Spravte si tiež záložný plán, ktorý využijete vtedy, keď vám ten prvý nevyjde. Nikdy neviete, čo sa môže stať, niekedy vypadne elektrina, inokedy nestihne prísť jedlo. Buďte si istí, že oslava pokračuje ďalej aj vtedy, keď nie je úplne všetko perfektné.

Westwing pohľadnice: Sťastný Nový rok 2023

Westwing vám chce týmto popriať všetko dobré do Nového roku a preto sme vám pripravili pohľadnice s našim dizajnom, ktoré si môžete jednoducho stiahnuť a vytlačiť na kvalitný papier. Veľa zábavy!

Ste hostiteľom na Silvestra? Ukážeme vám ako pripraviť silvestrovské pohostenie!

Výhodou Silvestra je to, že v rámci neho neexistujú takmer žiadne pravidlá, ako napríklad pri Vianociach či narodeninách. Je len na vás, aký štýl si zvolíte, čo budete podávať a aké aktivity zabavia všetkých hostí. Ak sa chcete na túto udalosť správne pripraviť, máme pre vás praktický zoznam.

Silvestrovské pohostenie: štýl a téma

Najlepšie silvestrovské párty sú tie, ktoré majú určitú tému alebo štýl. Posledný deň roka sa najčastejšie spája s metalickými odtieňmi ako strieborná a zlatá, s trblietkami a flitrami. Nebojte sa obliecť si niečo okázalé a netradičné, idete sa zabaviť, nejdete do práce. Zabudnite na formálnosti a zvoľte štýlové šaty, kratšie sukne, klasické dlhé nohavice, tričká a košele.

K najpopulárnejším štýlom sa radia: 

  • Glitter & gold – máte radi štýl “Veľký Gatsby”, milujete zlatú a túžite po honosných šperkoch a účesoch? Glitter & gold je ako stvorený pre vás a vašich priateľov. Inšpirujte sa hlavne 30. rokmi minulého storočia a prineste ich do svojej domácnosti vo forme masívnych svietnikov, prepracovaných váz, farebných kvetov a veľkých lustrov. Zaobstarajte si tiež zlaté sviečky, výrazné stuhy, vzorované obrúsky a taniere s pozlátením na okraji.
  • Párty s maskami – maškarné plesy a bály sú obľúbené desiatky rokov a ak by ste chceli jeden zažiť, spravte ho na Silvester. Oslávte posledné dni v roku ako kráľovia, kráľovné, princovia a princezné. Prezlečte sa za svojho obľúbeného filmového hrdinu a užite si tajomnú atmosféru.
  • Disco párty – milujete vy aj vaši blízki dobrú hudbu a tanec? Stavte na tému Disco párty a nechajte sa inšpirovať 80. rokmi. Pripevnite na luster disco guľu, oblečte sa do maxi šiat, nohavíc s rozšírením na spodkoch a do mnohých farieb. Rovnako tak laďte aj celú výzdobu, zaobstarajte si farebné vianočné osvetlenie, balóny a dekorácie v metalických odtieňoch.
  • Zimná rozprávková krajina – táto téma sa skvelo hodí aj na párty konajúce sa vonku. Dekorácie laďte do bielej, sivej a striebornej. Stavte na minimalizmus a vyberajte skôr masívnejšie a väčšie doplnky. Dress-code môže predstavovať celobiely outfit, prípadne nutnosť mať na sebe niečo v tejto farbe.

Pozvite hostí

Keď si štýl a tému vyberiete, začnite pozývať všetkých hostí. Pozvánky na oslavu by sa mali niesť v podobnom duchu ako celá oslava. Vyrobiť vám ich môže špecializovaná firma, prípadne tak viete urobiť sami, jediné čo budete potrebovať, je dostatok času a kvalitný papier. Pozvánky pošlite skôr, aby sa ľudia vedeli pripraviť a spravili si čas. Najlepšie urobíte, keď ich začnete rozosielať tri až štyri týždne pred posledným dňom v roku. Okrem pozvánok myslite na menovky na oslavu taktiež v rovnakom štýle ako celá oslava. A dôležité je aj menu na oslavu, kde vypíšete všetky jedlá a nápoje, ktoré budete podávať.

Zaobstarajte jedlo a nápoje

Hostia musia niečo jesť, a preto si dopredu spravte zoznam toho, čo chcete upiecť, uvariť a objednať. Snažte sa vymyslieť zaujímavé jedlá, ktoré sa nejedia každý deň. Počas sviatkov je každý plný a najedený všetkého možného. Spravíte dobre, keď okrem klasických, ťažších a sýtejších pokrmov, stavíte aj na niečo ľahšie a rýchlo stráviteľné. V obchode tiež vezmite chuťovky, napríklad popcorn, zemiakové lupienky a slané tyčinky. Niečo dobré slané viete upiecť aj vy, obľúbené sú hlavne pagáče.

Vymyslite vtipné aktivity

Ak chcete, aby bolo vaše silvestrovské pohostenie nezabudnuteľné, vymyslite vtipné aktivity určené pre mladších i starších. Skvelé sú stolné hry, no zabavia vás aj novinky ako Heads Up, pri ktorom hádate vec zobrazenú na displeji telefónu alebo hádanie piesní na základe melódie. Možností je nespočetne veľa a keď je hostí viac, rozdeľte ich do tímov, aby si zahral každý.

Ozdobte svoj domov

A samozrejme, kľúčová je výzdoba domácnosti či miesto, kde sa párty bude konať. Dekorácie do bytu vyberajte podľa toho, aký štýl a tému oslavy ste zvolili. Na Glitter & gold sa vám bude hodiť metalické zariadenie interiéru, na Disco párty zas využijete mierne tradičné a klasické doplnky do bytu.

Silvestrovské pohostenie: menu na oslavu

Nielen výzdoba, ale aj jedlo a nápoje by mali byť štýlové a zaujímavé, aby ľudí pobavili. Najlepšie sa jedia menšie chuťovky ako kanapky, pretože ich do úst dáte na jeden, maximálne dvakrát. Vhodné sú aj rôzne šaláty, ktoré sa dajú jesť postojačky, a suché dezerty ako brownies, perník, bábovka, cookies či cupcakes.

Jedlo viete urobiť sami, alebo si ho objednať z reštaurácie. Existuje však ešte jedna možnosť, na tej sa môžu podieľať aj vaši hostia a najbližší. Dajte im za úlohu, aby priniesli dezert, predjedlo alebo pokojne aj hlavné jedlo. Nemusia ho variť, keď nemajú čas, môžu ho vyzdvihnúť cestou na párty. Aby ste sa vyhli duplicitným a rovnakým pokrmom, povedzte každému čo chcete, aby dodal.

Silvestrovské pohostenie má byť veľkolepým ukončením predchádzajúceho roka a otvorením toho nového. Na nezabudnuteľnú oslavu budete potrebovať správnu výzdobu, chutné jedlo a hlavne dobrú náladu. Vypíšte si zoznam všetkých potrebných vecí, aby ste náhodou nič nevynechali, a vždy, keď niečo urobíte, si to vyškrtnite. Užite si Silvester tak, ako sa patrí, a vykročte do nového roka správnou nohou.

K príprave do Nového roka patria aj osobné predsavzatia a aby sme mysleli aj na naše nové plány na rok 2023, Westwing pre vás pripravil pomôcku na náčrt svojich vlastných predsavzatí. Obrázky dole si stačí stiahnuť, vytlačiť, vyplniť svoje predsavzatia a umiestniť ich niekam kde ich budete mať na očiach! Všetko dobré do Nového roka vám praje Westwing tím!

predsavzatia do roku 2023
zoznam predsavzatí pre rok 2023

Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!