Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
DIY pozvánky na oslavu

Chystá sa u vás nejaká nádherná slávnosť a premýšľate ako štýlovo vymyslieť pozvánky na oslavu? Aj táto na prvý pohľad nenápadná súčasť príprav dokáže totiž skutočne potešiť, pobaviť a nadchnúť pozvaných hostí natoľko, že si ju nakoniec odložia na pamiatku. Je to zároveň hravý a originálny spôsob, ako účastníkom oznámiť všetky potrebné informácie týkajúce sa vašej oslavy – od miesta a času konania, až po štýl či tému oslavy, ku ktorým môžete pridať fotografie a vtipné fakty o oslávencoch. Ani vy sa už neviete dočkať? Skvelé!

Netradičné pozvánky na oslavu, ktoré nikto nebude chcieť vyhodiť

Okrem originálneho nápadu je potrebné sa rozhodnúť, akým spôsobom budete pozvánky na oslavu vyrábať. Vlastnoručnú výrobu odporúčame len pri nižšom počte pozvánok alebo pri jednoduchšom prevedení, aby vám nezabrali príliš veľa času. Ak chcete zaexperimentovať viac, určite sa obráťte na printové štúdio, ktoré pomôže preniesť váš nápad na papier. Čo všetko sa dá pre vaše pozvánky v tomto prípade vymyslieť?

 • Obľúbený filmový hrdina/superhrdina alebo film ako ústredný motív – skvelý nápad pre detské oslavy a kinematofilov!
 • Pozvánka s cukrovinkou – či už vnútri oznámenia alebo upevnená zvonku, takéto prekvapenie poteší aj malých aj veľkých.
 • Personalizovaná pozvánka s vtipnou fotografiou oslávenca/oslávenkyne – tá určite rozosmeje kažú pozvanú osobu!
 • Koláž fotiek oslávencov z detstva a mladosti – výborný nápad pre oslavu rodičov či starých rodičov, alebo ako prekvapenie na výročie.
 • Skladané papierové pozvánky – či už v tvare saka alebo koktejlového či pivového pohára, takéto skladačky každého skvele naladia na párty nôtu.

TIP: Ak sa chystáte dať pozvánky tlačiť, je veľmi dôležité dodržať určité technické parametre. Najlepšie je sa o nich uistiť priamo v štúdiu.

Inšpirácie na texty pre pozvánky na oslavu

Okrem štýlového, vtipného prevedenia pozvánky, ktoré sa určite stane pastvou pre oči pozvaných hostí, plní významnú úlohu aj sprievodný text. Pravdaže nesmú chýbať praktické informácie ako miesto a čas spolu s dôvodom oslavy napísané nejakým krásnym písmom. Čím by ste ešte mohli prekvapiť a potešiť?

 1. Vlastná básnička či veršík vystihujúci oslávencov
 2. Vtipné hlášky z ich úst
 3. Prezývky z ich života
 4. “Vedeli ste, že” poznámka s úsmevným faktom o nich
 5. Stručný nápojový lístok s ich obľúbenými nápojmi alebo menu s jedlami

Urob si sám: ako si vyrobiť vlastné pozvánky na oslavu

Ak máte chuť vyrobiť si pozvánky na oslavu doma, máme pre vás 3 nie veľmi náročné nápady. Nachystajte si nožnice, lepidlo, farebné papiere, ceruzky, fixky, tlačiareň a môžeme ísť na to!

 1. Toto bude určite baviť aj deťúrence! Z tvrdých farebných papierov vystrihnite jednoduchý tvar, napríklad srdce, hlavu kvetu, domček, vtáčika a podobne. Ozdobiť ich môžete kúpenými nálepkami alebo dekoratívnymi drobnosťami, ktoré na ne nalepíte. Prichádza na rad text. Ak vás nebude bolieť ruka, môžete ho napísať na každú pozvánku ručne alebo si ho prichystajte v počítači a vytlačte aj na obyčajný biely papier. Potom ho stačí už len vystrihnúť, nalepiť na pozvánky a práca je hotová!
 2. Vtipná fotografia v štýle pohľadnice – upravenú fotografiu si môžete vytlačiť na tvrdší papier vo veľkosti pohľadnice a z druhej strany už len napíšte potrebné informácie s textom, prípadne si ho opäť vytlačte a nalepte. Ak máte nejakú milú kresbu z vašej tvorby alebo od detí, ktorú niekedy nakreslili pre oslávencov, prípadne ju nakreslia pri tejto príležitosti, upravte ju v počítači a  použite ju miesto fotografie – určite vyčaruje úsmev na tvárach účastníkov oslavy!
 3. Skladaná papierová pozvánka – existujú úžasné origami nápady na pozvánky ako aj tzv. pop-up skladačky. Z tých jednoduchších odporúčame pozvánku v tvare košele alebo saka, ktoré budete môcť jednoducho dozdobiť a upraviť, aby sa hodila ku oslávencom. Štýlová bude aj rozkladacia obálka z nejakého pekného papiera a textom vnútri. Ak nedáte dopustiť na hravosť, stará známa skladačka “nebo peklo raj” s informáciami na jej vnútorných stenách bude skvelou zábavou pre hostí!

Organizovanie oslavy: naše rady a nápady

Prípravy na oslavu vedia byť niekedy celkom náročné. My sme však pre vás pripravili rady a nápady, ktoré vám celé organizovanie určite uľahčia!

 1. Štýl alebo téma oslavy: celá oslava naberie ten správny šmrnc, keď si zvolíte nejaký zábavný a pútavý štýl, v ktorom sa bude niesť! Či už to bude oslava narodenín, vianočná párty, silvestrovské pohostenie, krstiny alebo záhradná párty, každá si zaslúži svoj osobitý štýl!
 2. Zoznam hostí: vďaka počtu hostí budete mať oveľa lepší prehľad o celých prípravách. Keď bude zoznam hotový, môžete sa pustiť do návrhov pre pozvánky na oslavu. Ak to bude väčšia slávnosť, ktorá bude vyžadovať zasadací poriadok, určite sa oplatí pripraviť aj pekné menovky na oslavu. Tie sa zídu aj v prípade, že sa na párty stretnú neznámi ľudia. Štýlové menovky pripnuté na oblečení určite uľahčia zoznamovanie a rozprúdia zábavu!
 3. Výzdoba: hľadanie a chystanie dekorácií vie byť tak vzrušujúce! Nezabudnite ich zladiť so štýlom a témou vašej oslavy. Veľmi trendy je jungle štýl, štýl boho alebo vintage štýl. Nezabudnite ozdobiť aj vchodové dvere, vstupnú chodbu či kuchyňu – párty atmosféra musí predsa sršať z každého kúta!
 4. Jedlo a nápoje: všetko sa oplatí mať nachystané tak, aby sa hostia mohli obslúžiť sami – pripravte hosťom domáci catering. Skvele pritom pomôžu dávkovače nápojov či etažérky a podnosy s pochúťkami na zahryznutie. Nezabudnite na dostatočný počet pohárov a tanierov! Pre ešte viac noblesy môžete takto pripraviť aj celé menu na oslavu, ktoré si každý hosť bude môcť pozrieť. Chystá sa vo vašej rodine nejaká veľká slávnosť? Aby bola naozaj chutná, pozrite sa na naše nápady na pohostenie na rodinnú oslavu.
 5. Hudba: playlist s pesničkami, ktoré doplnia atmosféru vašej oslavy, by určite nemal chýbať. A nejaký skvelý hudboný mix na tancovačku takisto nie!

Pozvánky aj ako pekná pamiatka

Pripraviť oslavu, na ktorej sa všetci hostia budú skutočne zabávať, je niekedy neľahká úloha. Dúfame preto, že sme vás našimi tipmi a nápadmi inšpirovali a že vám aj prípravy štýlových, originálnych pozvánok na oslavu pôjdu ako po masle – či už sa rozhodnete si ich dať vyrobiť, alebo sa do nich pustíte vlastnými rukami a možno aj s pomocou vašich ratolestí. Uvidíte, že si ich hostia s radosťou odložia na pamiatku.

Vždy sa nájde toľko skvelých dôvodov na oslavu, nech už sú to narodeniny, meniny, výročie, alebo sviatky ako Valentín, Vianoce či Silvester – oslavovať sa dá celý rok!

Dodajte aj tým vašim ten správny šmrnc a štýl s pútavými doplnkami a dekoráciami, využite pritom bezplatnú registráciu na Westwing a nenechajte si popri oslavovaní ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!