Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Umelá kožušina na lavičke s grafikou

Medzi obľúbené materiály v interiéri nepochybne patria aj textílie. Či už ide o plyš, zamat alebo satén, všetky si nájdu svoje miesto. Umelá kožušina prevalcovala svojou popularitou všetky ostatné materiály. Nielenže je praktická, ale je aj univerzálna a veľmi estetická. Použiť ju môžete v ktorejkoľvek miestnosti vášho domu alebo bytu. Je príjemná na dotyk a hodí sa ku každému štýlu bývania. Poďte s nami objaviť jej jedinečné vlastnosti a možnosti použitia aj u vás doma! 

Umelá kožušina v interiéri

Medzi obľúbené dizajnové doplnky patrí aj umelá kožušina. Trend sa opäť vracia a syntetické materiály sa tešia svojej popularite. Aplikovať sa dajú do každej miestnosti, napríklad aj do spálne. Neveríte? Poďte sa s nami presvedčiť, aké skvelé nápady s umelou kožušinou sa dajú aplikovať práve do interiéru!

Pravá vs. umelá kožušina

Materiály, vhodné do domácnosti, sa líšia nielen vzhľadom, ale aj využiteľnosťou. Isteže pravá kožušina má nepochybne svoje jedinečné vlastnosti, ale zároveň je v mnohých ohľadoch nepraktická. Umelá kožušina si vyžaduje nižšiu starostlivosť a možno aj preto patrí v súčasnosti medzi horúce trendy v bytovom dizajne. Podobne je na tom drevo verzus imitácia dreva, prípadne ratan alebo umelý ratan. Sú na nerozoznanie od originálu a cenovo sú prijateľnejšie. 

Okrem estetických a praktických vlastností treba brať do úvahy aj etický rozmer, ktorý je pre mnoho ľudí podstatný až kľúčový. Kontroverzný materiál zo zvierat  je jedným z najlukratívnejších a najluxusnejších, no zároveň zástanci prírody často kritizujú tento prístup. Výber materiálov, ktoré sú spoločensky zodpovedné, je v dnešnej dobe veľmi široký. Medzi ne patrí aj umelá kožušina. 

Výhody umelej kožušiny

Rovnako ako všetky prírodné materiály, aj pravá kožušina podlieha opotrebovaniu. Okrem toho sa o ňu treba skutočne dôkladne starať, keďže ide o produkt zo zvieraťa a môžu sa v ňom po čase usídliť baktérie a cudzopasníci. V umelej verzii kožušiny sa vám to nestane. Je menej náročná na údržbu, dostupná v rôznych farebných prevedeniach a k dispozícii máte aj množstvo rozmanitých tvarov, použiteľných do každej miestnosti.

Ako môžete využiť umelú kožušinu v interiéri

Táto textilná dekorácia patrí k typickým znakom mierne luxusného interiéru. Predstavte si, ako ju krásne doplní mramor alebo terazzo, ktoré pôsobia na prvý pohľad luxusným, ale chladným dojmom. Akékoľvek textílie, vrátane umelej kožušiny, tento dojem hneď stlmia a pridajú prirodzene teplejší akcent.

Ak sa vám páčia doplnky a dekorácie do bytu, ako napríklad vankúše, koberce alebo prehozy z umelej kožušiny, berte na vedomie, že by bolo lepšie vybrať si maximálne jeden alebo dva prvky naraz, nikdy nie tri a viac. Snažte sa ich obmedziť na jeden alebo dva predmety, ktoré umiestnite strategicky v miestnosti. V opačnom prípade by to mohlo vyzerať, akoby ste žili v nejakej severskej krajine, ak to s umelou kožušinou preženiete. Použitie umelej kožušiny by malo byť preto sofistikované.

Rôzne podoby umelej kožušiny u vás doma

Nie je potrebné, aby bola táto textília úplne všade. Pridajte ju iba tam, kde sa skutočne hodí. Umiestnite ju do priestoru, ktorý potrebuje textúru. Návrhári interiérov zvyčajne pridávajú umelú kožušinu do úhľadného a uprataného priestoru, keď chcú, aby bol iba útulnejší alebo príťažlivejší.

Keď použijete umelú kožušinu, cítite sa príjemnejšie. Keď sa pozriete na priestor a všetko je v ňom upravené, usporiadané a čisté, túžite si všimnúť niečo, čo je luxusné a zároveň útulné. Skutočne to naplní priestor teplom. Táto textúra môže mať formu jednoduchého vankúša, koberca alebo podložky na nohy z umelej kožušiny.

Umelá kožušina a doplnky do bytu

Medzi dôležité trendy v domácnostiach patria aj dekorácie z rôznych textílií. Doplnky sa dajú aplikovať všade v byte. Kožušina môže mať rôzne farby a to znamená, že sa hodí k akémukoľvek štýlu bývania. Aj tu však platí pravidlo, že menej je viac. Na strohú hladkú sedačku sa hodí iba jeden vankúš, aby jej dodal potrebnú textúru. Dosiahnete to aj bez toho, aby bol príliš ťažký alebo príliš rustikálny. Vždy si všimnite dĺžku, odtieň a hrúbku vlasu. Ako pri každom nákupe interiérových doplnkov, je dôležité preskúmať aj kvalitu a pred nákupom si ju skontrolovať.

Hľadajte také doplnky, ktoré majú dlhšie vlasy, aby nevyzerali na prvý pohľad umelo. Skúste nájsť tiež množstvo variácií odtieňov, nielen ploché, sivé alebo biele. Skutočne originálne budú pôsobiť také, ktoré majú skutočne bohatú rozmanitosť farebných tónov. Ak hľadáte svetlú umelú kožušinu, béžová farba a krémové odtiene budú vždy pôsobiť prirodzenejšie ako čisto biele.

Inšpirácie ako zladiť kožušinu s inými materiálmi a doplnkami

Svetlejšie farby tiež ladia so širšou paletou farebných schém. Biela a krémová sa skutočne dobre kombinujú s modernejšími farbami, ako je námornícka a ružová farba, alebo dokonca s bohémskym štýlom. Rovnako tak keramika dokáže spolu s umelou kožušinou vyčarovať krásne kombinácie. Obzvlášť jedinečný efekt dosiahnete kombináciou tradičných výrobkov. Naša modranská keramika vytvorí výnimočnú atmosféru v priestore, kde je zastúpená mäkká textília. 

Umelá kožušina je zvlášť schopná zútulniť chladný a moderný priestor a spája protiklady. Takže ak máte príliš moderný priestor, pridajte trochu umelej kožušiny na stoličky, aby ste ju dostali do podoby súčasného s príťažlivým prvkom. Umelá kožušina sa tiež dobre kombinuje s rôznymi materiálmi, od hodvábu cez zamat až po vlnu.

Najlepšou miestnosťou na použitie umelej kožušiny je určite spálňa, pretože kožušina ju pekne zútulní. Takisto obývačka je ideálnym miestom, napríklad kožušinový koberec ku konferenčnému stolíku alebo mäkký vankúš na pohovke. Aj domáci maznáčikovia ju budú mať v láske. Nebojte sa však aplikovať umelú kožušinu do formálnejších priestorov, aby ste pridali trochu teplých tónov. Napríklad, biela umelá kožušina na stoličke v pracovni môže strategicky zahriať priestor a odrážať svetlo bez toho, aby sa znížila formalita miestnosti.

Umiestnite pútavý prvok z umelej kožušiny niekam, kde sa jej ostatní môžu dotknúť. Je totiž veľmi príjemné dotknúť sa niečoho hebkého. Aby vám umelá kožušina dlho skrášľovala váš príbytok, mala by byť ľahko udržiavateľná. Väčšinu umelej kožušiny môžete prať v studenej vode a zavesiť na sušiak. Je však dobré skontrolovať, čo bude obnášať starostlivosť o tento druh materiálu. 

Súčasný štýl bývania preferuje praktickú stránku a moderné materiály. Kožušiny sa však vracajú do módy práve preto, aby interiéry ešte viac zútulnili a aby ste sa v nich cítili príjemne. Ak chcete váš priestor zútulniť, pridajte doňho trošku kožušiny. Možností máte nekonečne veľa, a to aj bez ohľadu na to, aký štýl bývania preferujete. 

Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!