Nápady na darček pre otca - váš otec sa z nich bude tešiť

Nadišiel čas na darček pre otca. Teda nie úplne, ale je dobré sa pripraviť už teraz! Deň otcov je v našej krajine sviatkom, ktorému sa nevenuje toľko pozornosti ako napríklad Dňu matiek. Uctite si svojho otca, dedka alebo vášho dobrého priateľa, ktorý je zároveň skvelým otcom. Inšpirujte sa a nájdite ten správny darček pre otca. Byť rodičom je mnohokrát náročné, stresujúce, ale v konečnom dôsledku to najkrajšie “povolanie“. Odmeňte vašich otcov a ukážte im, ako im vďačíte za výchovu, za lásku s akou sa o vás starali a v neposlednom rade za život. Ako vybrať ten správny darček pre otca? To sa dozviete už dnes v tomto článku.

Tie najlepšie nápady na darčeky pre otca  

Každý chlap je vo vnútri romantik. Obzvlášť otcovia! Ukážte vášmu otcovi, ako veľmi mu vďačíte za všetko malým, praktickým darčekom. Uvidíte ozajstnú radosť a možno aj slzičku šťastia. Spísali sme pre vás zoznam najčastejších darčekov pre otca.

 •       Hodinky
 •       Peňaženka
 •       Kravata
 •       Personalizovaný hrnček na kávu
 •       Súprava na grilovanie
 •       Barmanská súpravu
 •       Chladiace kocky do nápojov pre skutočného gentlemana
 •       Štýlová karafa na víno
 •       Súprava náradia

Pridajte k tomuto malému darčeku aj venovaný čas! Ten je, ako dobre viete, to najcennejšie čo máme. Zoberte vášho otca na prechádzku, vymyslite si spoločnú aktivitu, ktorú ste naposledy robili pred pár rokmi, zahrajte si karty alebo sa spoločne najedzte. Najlepšie by bolo, ak by ste si na to všetko našli čas.

Darčeky pre otca od detí: čo ho poteší od svojich ratolestí

Pre vašich otcov budete vždy deťmi. Deň otcov by sa mal oslavovať presne tak isto, ako sa oslavuje Deň matiek. Pamätáte si na výtvarnú výchovu v škole? Keď sa blížil sviatok, vyrábali ste pre vašich rodičov všetko ručne. Skúste sa vrátiť do tých čias a vyrobte niečo pre vášho otca. Začnite už dnes! Máme niekoľko nápadov na darček, ktorý poteší každého otca.

Niečo malé na krk či ruku

Verte či nie, každý otec sa poteší ručne vyrobenému darčeku, ktorý môže nosiť každý deň. Čo na to budete potrebovať? Základom by mal byť silón alebo šnúra z prírodného materiálu. Ak ste šikovnejší, siahnite po pílke alebo nožíku a pustite sa do vyrezávania.

Tí menej zdatnejší si môžu objednať korálky alebo minerály cez internet. Ak si vôbec netrúfate na ručnú prácu, siahnite po hotových náramkoch či náhrdelníkoch. Dajte si záležať na výbere a personalizujte ho najviac ako sa dá. Podľa znamenia, obľúbenej farby či obľúbených aktivít.

Karty prvej pomoci

Určite poznáte ten pocit, keď máte viac dôležitejších vecí na práci ako obed u rodičov, prenášanie ich nábytku alebo opraviť tú vrchnú poličku, na ktorú nedosiahnu. Darujte vášmu otcovi karty, na ktorých bude napísané, že mu bezpodmienečne pomôžete, donesiete pivo alebo ho zoberiete niekam na zápas či na ryby. Buďte riadne kreatívni.

Pre tých najodvážnejších máme horúci tip! Dajte vášmu otcovi prázdne kartičky s tým, že keď bude niečo potrebovať, stačí to len napísať na kartičku a následne použiť.

Darčeky pre otca so štipkou humoru

Máte doma jedného z tých vtipnejších otcov? Poďme si ukázať tie najoriginálnejšie nápady so štipkou humoru:

 • Tým najbežnejším ručne vyrobeným darčekom pre otca je tričko s vtipným nápisom. Je váš otec ten najlepší? Je pre vás kráľom či hrdinom? Povedzte to prostredníctvom trička s originálnym nápisom
 • Darujte vášmu otcovi nenápadný kus nábytku, ktorý v sebe bude ukrývať menšie prekvapenie. Napríklad taburetka s miestom, kde sa bude skrývať vždy niečo sladké pod zub.  
 • Ak je váš otec gentleman, ktorý vždy chodí do práce nahodený, dokonca aj keď pracuje z domu, darujte mu farebné ponožky a kravatu. Oživíte jeho šatník a vytvoríte úsmev na perách jemu aj jeho kolegom.
 • Darujte sošku alebo certifikát overený notárom či diplom, ktorý všetkým povie, ktorý otec je ten najlepší. Predsa ten váš!

Ako vyrobiť darček pre otca  

Ako sme spomínali vyššie, vlastnoručne vyrobené darčeky sú tie najhodnotnejšie dary! Darujte vášmu otcovi darček, ktorý mu bude spríjemňovať každý deň. Darček, pri ktorom si na vás spomenie každý deň a darček, ktorý mu bude pripomínať vašu vďačnosť a lásku k nemu. Povedali sme si, ako vyrobiť niečo menšie, a teraz prejdime na niečo väčšie!

Za málo peňazí, veľa muziky

Namaľujte pre vášho otca obraz. Ak neviete maľovať, vytvorte niečo naozaj kreatívne. Ak je čerstvým otcom, urobte napríklad odtlačky nôh a rúk jeho potomka a dajte ich do pekného dreveného rámčeka.

V prípade, že také niečo už má, doplňte jeho zbierku originálnymi fotkami vás s vašim dieťaťom. Poprípade do celého procesu pozvite aj vášho štvornohého miláčika. Alebo vytvorte spoločnú sochu rúk, ktoré sa navzájom držia.  

Ako zabaliť darček: kreatívne nápady na darčeky

Pripravili sme si pre vás zopár nápadov, ako ešte viac zlepšiť deň milovanému otcovi. Doprajte mu radosť už len zo samotného otvárania. Prezrite si naše kreatívne nápady na darčeky.

 1. Kúpte škatulu na darček, ktorú váš otec môže použiť aj na niečo iné. Bude mať tak o jeden darček naviac!

 2. Buďte kreatívni. Vytvorte menšiu hru, kde sa váš otec zahrá na hľadača pokladu. Jeden odkaz ho dovedie k druhému a ten k tretiemu… Takto môže svoj darček hľadať aj niekoľko hodín.

 3. Recyklujte! Myslite ekologicky! Obyčajný recyklovaný papier môžete opečiatkovať špeciálnymi tlačidlami, či polepiť výšivkami alebo aj osobnými fotografiami. Originálnym spôsobom, ako zabaliť darčeky, je tiež využitie časopisu, novín či starých komiksov.

 4. Novým ekologickým trendom v balení darčekov je japonská technika zvaná furoshiki, teda balenie darčeka do štvorcového kusa textílie. Na balenie sa nepoužíva papier, ale šatky a rôzne látky. Originálne tak zabalíte knižky, fľaše vína i ďalšie darčeky.

Urobte otcovi ideálny deň podľa jeho predstáv. Obdarujte ho praktickým darčekom a zlepšite mu deň aktivitami, ktoré robí najradšej.

Načerpajte ďalšie zaujímavé nápady na darčeky pre mužov:

Pre viac inšpirácií sa stačí bezplatne registrovať na našej stránke Westwing. Čakajú na vás jedinečné ponuky v atraktívnych cenách, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!