Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Svadobné koláče v bielej a ružovej farbe

Aká by to bola svadba bez dobrých sladkých chuťoviek, dezertov a maličkostí, ktoré si hostia len tak hodia do úst? Sladkosti sú klasikou, ktorá nesmie chýbať, no namiesto veľkých mís môžete zvoliť modernejšiu verziu. Candy bar na svadbu je populárnym riešením, ktoré sa dá prispôsobiť presne podľa potrieb, vďaka čomu pôsobí ako dekorácia celej sály. Keď na stôl dáte doplnky na svadbu, vytvoríte pekný celok, ktorý bude lákať nielen chuťovkami, ale aj zaujímavým výzorom. Ukážeme vám zaujímavé trendy a poskytneme aj recept na jednoduchý koláč, ktorý si do candy baru pripravíte poľahky aj sami. Vytvorte si sladký stolík plný pokušenia pomocou Westwing!

Candy bar alebo sladký stolík

Candy bar na svadbu je sladkým potešením a štýlovou dekoráciou zároveň. Ako vyplýva z jeho názvu, ide o stolík prehýbajúci sa pod sladkosťami rôzneho druhu. Môže ísť o menšie dezerty, veľké torty či iné chuťovky, ktoré si z neho hosť vie ľahko vziať. Najväčšou výhodou candy baru je to, že keď sa pekne naaranžuje, vytvára kútik, ktorý láka svojou farebnosťou. Okrem toho sa môžete tešiť aj z efektného servírovania, pretože všetky zákusky sú na jednom mieste a každý má k nim prístup. Hostia si tak dokážu vziať presne to, na čo majú chuť.

DIY candy bar alebo od profesionála?

Plánovanie svadby je komplexný proces, v rámci ktorého sa dostanete do bodu, kedy budete premýšľať nad tým, či zvoliť candy bar od profesionála, alebo si ho urobíte sami. Obe možnosti majú svoje pre a proti:

 • DIY candy bar na svadbu – všetko si urobíte sami, takže zaň nezaplatíte nič navyše, no výsledok nemusí byť tak pekný a profesionálny, ako od odborníka.
 • candy bar na svadbu od profesionála – odborník vám spraví krásne koláče a naaranžuje ich tak, aby spolu ladili a tvorili originálnu dekoráciu. Za takúto prácu však budete musieť niečo zaplatiť.

Candy bar na svadbu: aké koláče v ňom nesmú chýbať?

Každý candy bar na svadbu je jedinečný a obsahuje niečo iné, no ak ste ho doteraz nikdy nerobili, máme pre vás inšpiráciu, čo by v ňom nemalo chýbať.

Väčšie sladkosti tvoriace základ

Základ pre svadobný stôl či candy bar tvoria veľké torty, cheesecake a koláče v celku, ktoré sa umiestňujú na ozdobné taniere. Servírovať ich môžete aj vo farebných plechoch a servírovacích misách. Ak chcete, do sklenených nádob nasypte lentilky, lízanky, žuvačky a farebné cukríky, ktoré zaujmú hlavne deti a budú peknou dekoráciou.

Maličkosti, ktoré vytvoria dojem

Pravý candy bar na svadbu ponúka aj malé a zaujímavé koláče, ktoré na prvý pohľad vyzerajú ako farebná svadobná výzdoba. Sú to napríklad tartaletky, cupcaky, muffiny, brownies, ovocné peny, panna cotta a sladké pudingy dekorované čerstvým ovocím. K drobným chuťovkám sa radia aj makrónky, donuty a profiterolky. Maličkosti vypĺňajú prázdne miesta na stole a dodávajú pastelové farby celej miestnosti.

Koľko koláčov a dezertov do candy baru potrebujem?

Množstvo koláčov a dezertov sa odvíja od hostí. Najlepšie je počítať so štyrmi až piatimi kúskami na jedného človeka. Pri počte typov koláčov vyberajte podľa svojho uváženia. Platí, že čím viac, tým lepšie, no zbytočne to nepreháňajte. Myslite na to, že okrem menších koláčikov budete mať aj minimálne jednu veľkú tortu.

Recept na jablkové ruže do candy baru

Candy bar na svadbu môžete urobiť sami, prípadne kombinovať svoje vlastné koláče spolu s tými od profesionálnej cukrárky. Ak nechcete stráviť v kuchyni dlhý čas, môžete si urobiť jednoduché jablkové ruže, ktoré okrem toho, že sú veľmi chutné, sú aj rýchle. Zvládne ich skutočne každý. Pomôže vám pri tom náš návod alebo video.

Čo na 12 jablkových ruží potrebujete?

 • 2 lístkové cestá
 • kryštálový cukor
 • škorica
 • 1 citrón
 • 3 – 4 jablká
 1. Príprava cesta a základu: Pripravte si všetky ingrediencie. Lístkové cesto vyvaľkajte na tenko a poprášte zmesou škorice a kryštálového cukru. Cesto následne pozdĺžne nakrájajte na šesť tenších pruhov.
 2. Príprava jabĺk: Medzitým si ošúpte a nakrájajte jablká na tenké plátky. Pokvapkajte ich šťavou z citróna.
 3. Zrolovanie cesta do tvaru ruže: Pripravené jablká poukladajte na cesto tak, aby prečnievali cez horný okraj. Spodný okraj cesta preložte cez jablká, aby vám nevypadávali. Takto pripravené cesto začnite rolovať do tvaru ruže.
 4. Pečenie: Ruže vložte do plechu na muffiny. Pečte približne 30 minút pri 180 °C.
 5. Zdobenie: Po upečení poprášte práškovým cukrom a podávajte. Jablkové ruže môžete naaranžovať do candy baru v malej drevenej debničke alebo v prútenom košíku, doplnené o kvety alebo zelené konáriky.

Dekorácie a výzdoba svadobného candy baru

Chcete si urobiť candy bar sami a túžite po tom, aby vyzeral perfektne? Berte do rúk svadobný plánovač a začnite si písať čo všetko potrebujete.

Girlanda pre candy bar

Zdá sa vám, že je candy bar na svadbu stále prázdny, a to aj po tom, ako ste naň dali koláče od výmyslu sveta? Naaranžujte naň girlandu vo farbách ostatných dekorácií a umiestnite ju napríklad na rohy a rámy stola, uprostred alebo rôzne kombinovane. Jednoducho tak, aby zbytočne nezavadzala, no pritom dokázala zaplniť strohé časti, ktoré nevyzerajú dobre.

Candy bar nápis

Aby ste funkciu candy baru podporili, stavte na pekný nápis z plastu, kovu alebo dreva. Skrášliť ho môžete aj svetielkami, ktoré vytvoria skvelý efekt vo večerných hodinách. Ak by ste nechceli nápis alebo ho nestíhate urobiť, využite malú tabuľku určenú na písanie kriedou. Text si tak viete upraviť presne podľa potrieb. Vytvorte vtipný slogan alebo zaujímavý text, ktorý vás ako novomanželov vystihuje.

Ďalšie možnosti dekorovania

Candy bar má byť svieži, farebný a zaujímavý, aby priťahoval pozornosť. Na doplnenie preto môžete využiť kvety na svadbu, napríklad masívne kytice alebo prepracované aranžmány. Vhodné sú tiež lupene kvetov a sýte zelené listy, prípadne sušené kvety.

Nezabúdajte ani na behúne a obrusy, ktoré tvoria základ a mali by korešpondovať s celou výzdobou. Stávkou na istotu je biela, no výborné sú aj pastelové farby.

Candy bar na svadbu: 5 trendy inšpirácií

Chcete sa odlíšiť a jednoduchá svadobná výzdoba nie je niečo, čo vás charakterizuje? Inšpirujte sa novinkami, ktoré sú aktuálne trendy!

 1. Personalizované cookies – nechajte si urobiť cookies s vlastnými menami, témou svadby alebo dátumom a získajte tak unikátny dezert, ktorý pobaví.
 2. Samostatné dezertné stolíky – servírujte každý typ dezertu na samostatnom stolíku, čím vytvoríte praktické oddelené sekcie. Na jednom podávajte veľké torty, na druhom zas peny, pudingy a dezerty v nádobkách.
 3. Štýlové podávanie donutov – svoje miesto si v cande bare našli aj obľúbené donutky. Veľkým hitom sa stalo ich estetické servírovanie na zaujímavých, častokrát vlastnoručne vyrobených stojanoch. Celkovému výzoru dodajú veselosť a hravosť.
 4. Výrazný dizajn – candy bar by mal byť dominantou svadby, preto sa ho nebojte ozdobiť výraznými dekoráciami a zaujímavými prvkami. Keď sa to hodí, stavte aj na sýte odtiene alebo metalické farby.
 5. Kvetinová téma – kvety sú jednou z top dekorácií. Využíva ich svadba v prírode aj prírodná svadobná výzdoba. Hodia sa do každého trendu a na candy bare nemusia byť len v živej alebo sušenej forme. Objednajte alebo urobte koláčiky v tvare kvetín alebo s kvetinovými detailmi.

Ako si vytvoriť candy bar na svadbu krok po kroku

Tvorba candy baru nie je náročná, no ak neviete, ako začať, Westwing má pre vás presný postup:

 1. Naplánujte si počet kusov zákuskov

  Počet zákuskov a jednotlivých menších koláčikov odvodzujte podľa počtu hostí. Orientačne počítajte s tým, že každý hosť zje približne 4 – 5 kusov.

 2. Vyberte si štýl a tému

  Najlepšie je zostať v rovnakej téme, ako svadba, aby sa candy bar príliš nebil s ostatnými doplnkami.

 3. Zvoľte dekorácie do candy baru

  Vhodné sú kvety, girlandy, tabuľky a rôzne nápisy. Použiť môžete aj kartičky s názvami jednotlivých zákuskov či inými detailmi, ktoré jednoznačne pomôžu vaším hosťom pri výbere.

 4. Zaobstarajte si pomôcky na servírovanie

  Presnejšie ide o nádoby, servírovacie misy a podnosy, či etažérky. Nezabudnite ani na dezertné tanieriky, na ktoré si budú hostia koláče naberať, vidličky a servítky.

 5. Pustite sa do realizácie

  Na vytvorenie sladkého stolíka potrebujete jeden veľký alebo niekoľko menších stolov. Všetko esteticky naaranžujte a pohrajte sa aj s drobnými detailmi. Máte radi špecifickú sladkosť? Či cukríky a lízatká? Nebojte sa ich použiť a dodajte candy baru ešte viac vášho osobitého charakteru.

Nehľadiac na to, či je svadba v zahraničí, alebo doma, candy bar je výborným riešením. Predstavuje doplnok a praktického pomocníka na servírovanie sladkostí. Spravte si ho sami alebo ho nechajte na odborníkov a tešte sa z perfektnej hostiny.

Inšpirujte sa radami od Westwing a vytvorte si profesionálny candy bar, ktorý sa bude prehýbať pod sladkosťami.