Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Výzdoba svadobného stola

Ideálna svadobná výzdoba zahŕňa mnohé detaily. Jednou z nich je aj výnimočne dekorovaný svadobný stôl. Pri ňom sa odohráva nielen hostina, ale aj spoločenská debata a zároveň slúži ako podklad pre mnohé fotografie. S jeho dekorovaním môže pomôcť aj svadobný plánovač, ktorý zladí nielen výzdobu a svadobné menu, ale mal by mať pod palcom aj celé plánovanie svadby. Keď spolu zohľadníte celkovú tému tohto krásneho sviatočného dňa, svadobný stôl celú slávnosť vyzdvihne na tú najvyššiu úroveň. A mladomanželia budú pri ňom jednoducho žiariť! 

Ako vyzdobiť vysnívaný svadobný stôl? 

Pokiaľ ide o dekorácie svadobného stola, nič niej e krajšie ako to, čo s páči presne vám. Máte toľko možností, a to dokonca pre akýkoľvek druh svadby! Pozrite sa na nápady dekorácií svadobného stola pre váš výnimočný deň!

Štýly svadobnej výzdoby

Je na vás, ku ktorému štýlu inklinujete najviac. Niekto má rád minimalistické zdobenie, iný zas uprednostňuje nadmernú výzdobu v pompéznom štýle. Veľmi obľúbená je vintage svadobná výzdoba, rustikálny štýl a do popredia sa v ostatných rokoch dostáva stále viac populárna folklórna výzdoba. Nezabudnite, že na perfektné doladenie slúžia predovšetkým doplnky na svadbu, ktoré celkový šmrnc dokonale podčiarknu.

Svadobný stôl: jednoduché prvky dekorácie

Kvetiny, sviečky a zeleň patria medzi najbežnejšie nápady na svadbu. Ak ste sa rozhodli ísť klasickou cestou, potom nezabudnite na konfety, perličky, kamienky či kryštáliky. Farbu môžete pokojne doladiť s odtieňom nevestiných svadobných šiat, od ktorých sa odvíja aj celkový štýl svadby. Takisto záleží od veľkosti plánovanej hostiny a počtu pozvaných hostí. Ak vás bude menej, zrejme vám zostane rozpočet aj na nejaké extra kúsky a luxusnejšie darčeky pre svadobných hostí.

Svadobný stôl: výzdoba krok za krokom

Svadba je životná udalosť a tak by ste k nej mali pristupovať. Je veľa vecí, na ktoré netreba zabudnúť, preto vám s nimi pomôže svadobný plánovač alebo šikovný koordinátor. S ním budete ruka v ruke ladiť všetky detaily od rozpočtu, hostinu až po svadobný stôl.

Kde začať?

Dohodnite si tému a štýl. Ak by sme mali ísť logicky po poriadku, všetko sa odvíja od rozpočtu. Následne sa nevesta rozhodne, ako budú vyzerať jej šaty. K jej garderóbe sa dolaďujú všetky potrebné doplnky. Zahŕňa to nielen svadobné torty, ale aj kvety na svadbu a v neposlednom rade aj svadobné menu. Výnimočne zdobený svadobný stôl je centrom diania a nemali by na ňom chýbať ani menovky na svadbu.

Kvety na svadbu

Kvety na svadbu a celkovo zeleň sú na svadbách perfektnou kombináciou. Správna voľba kvetinovej témy je však širšia téma. Prečo teda nebyť kreatívny? Budete si môcť vybrať presne to, čo chcete, možno dokonca objavíte novú lásku k aranžovaniu kvetín! Napríklad rustikálny vzhľad docielite jednoduchým farebným zväzkom a svojráznou nádobou, do ktorej ich vložíte. Možno nebude treba ani dekoratéra a zvládnete to s pomocou vašich šikovných priateľov či rodiny.

Menovky na svadbu

Menovky na svadbu bezpochyby patria na dobre zdobený svadobný stôl. Vaši ctení hostia by po príchode do sály nemali byť zmätení, kam sa majú posadiť. Aj menovky sa však dajú poňať orginálne. Opäť však ich štýl závisí od témy, v ktorej sa celá slávnosť nesie. Patria buď navrch taniera pre hlavné jedlo alebo na stôl nad prestieraním. 

Doplnky na svadbu

Aj kvalitné drevo môže dobre vyzerať ako originálna svadobná výzdoba. Použiť sa dajú časti kmeňa stromu a slúžiť môžu na zapichnutie menoviek alebo ako podstavce pre sviečky. Taktiež závisí, či ste milovníkom rustikálneho štýlu, vtedy môže byť drevo pevnou súčasťou výzdoby. Sviečky a romantické svetlá môžu zmeniť svadobný stôl na lákavé a očarujúce prostredie, ktoré si môžu vychutnať aj vaši najbližší. Nájdite spôsob, ako ich začleniť do svadobnej výzdoby. Musia byť pre tento špeciálny deň jedinečné!

Zrkadlá sú krásnym ústredným bodom a zároveň sú jednoduchou dekoráciou, ktorú môžete použiť bez zbytočných kombinácií. Vyzerajú skvele v kombinácii so svetlami, kvetmi, aj s kovovými prvkami. Kovové prvky sa stále tešia popularite a existuje niekoľko skutočne krásnych spôsobov, ako ich môžete začleniť do dekorácií svadobného stola. Zlato, striebro, mosadz a meď sú mimoriadne obľúbené typy kovov a úžasne fungujú so širokou škálou farieb a textúr.

Svadobný stôl: ako vyzdobiť rôzne typy

Každý stôl slúži počas svadobného dňa na iný účel. Preto by aj mala byť zohľadnená jeho výzdoba, aby stôl stále plnil funkciu, ale zároveň bol primerane zdobený.

Hlavný svadobný stôl

Je stredobodom pozornosti. Neabudnite, že na neho smerujú mnohé pohľady, objektívy kamier a fotoaparátov. Môžete ho preto pokojne ozdobiť viac ako ostatné miesta v sále. Rovnako to platí aj pre svadbu vonku. Svadobný stôl môže byť dlhý pre všetkých hostí na jednom mieste. Tu sa zvyknú dávať dlhé obrusy z hodvábu či inej luxusnejšej látky. Dobre vyzerá aj dlhý obdĺžnikový bežec, ktorý sa tiahne stredom stola navrchu obrusu. Vrstvením látok môžete dosiahnuť väčší vizuálny efekt a hĺbku. 

Stôl pre svadobnú tortu

Zvykne byť skôr príručného charakteru. Hlavným bodom je torta a okolo nej sú zvyčajne položené obrúsky, dezertné tanieriky, nôž na krájanie a príbor. Častokrát býva stolík na kolieskach a objaví sa na scéne až podľa dohodnutého programu. Jeho výzdoba ladí so zvyškom dekorácií. 

Bufetový alebo dezertný stôl

Plní účel na doplnenie nápojov a jedla pre svadobčanov. Je praktického charakteru a okrem dekorácií v súlade s ostatnou výzdobou by na ňom nemali chýbať obrúsky, taniere, poháre a príbory. Mal by mať praktické umiestnenie, aby k nemu mali všetci ľahký prístup. 

Stôl pre hostí 

Ak ste sa rozhodli ísť klasickou cestou, pripravte si aj stôl pre hostí, ktorí prídu nie na hostinu, ale na zábavu spojenú s tancovaním. Ten môže byť označený menovkami alebo môže plynule nadväzovať na hlavný svadobný stôl. Ak ste si zvolili okrúhle verzie stolov, bude potom jednoduchšie označiť, kto pri akom stole sedí. Dá sa to napríklad aj číslami alebo farbami.

Stôl pre DJ

Zabávač a majster zvuku v jednom si potrebuje v prvom rade odložiť a umiestniť potrebnú aparatúru. Tá zaberá pomerne veľa miesta, stôl by mal byť preto väčších rozmerov. Okrem mixážneho pultu by mal mať DJ miesto na nápoje, notebook alebo tanier s jedlom. Zvonku ho môžete ozdobiť kvetinovou girlandou, podobne ako darčekový stôl.

Darčekový stôl

Tento stôl si nemôžete pomýliť. Je totiž určený na odkladanie darov a zvykne sa označovať aj tabuľkou. Mal by byť preto dosť veľký, aby prípadné dary nespadli a nepoškodili sa. Výzdoba na ňom nehrá preto takú dôležitú úlohu, keďže darčeky pre svadobných hostí alebo svadobné dary zvyknú byť vkusne zabalené a oni samotné častokrát slúžia ako nevedná dekorácia. Nie je výnimkou, že sa na tento stôl ukladajú aj kvety, ktoré mladomanželia dostali pri gratuláciách. Svadobný deň je slávnostná udalosť, na ktorú sa nezabúda, preto by ste mali prípravám venovať dostatok času a energie. Výzdoba je jej neoddeliteľnou súčasťou.

Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!