Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Jednoduché prestieranie svadobného stola

Jednoduchá svadobná výzdoba sa stáva z roka na rok populárnejšou. Pýtate sa prečo? Odpoveď je ako estetická, tak aj praktická – v jednoduchosti je skutočne ukrytá krása, a práve vďaka tejto kráse výrazne ušetrí aj vaša peňaženka! K tomu sa tento minimalistický svadobný štýl spája aj s pojmom greenery, ktorý do celého aranžovania vnesie očarujúcu sviežosť, romantiku a spätosť s prírodou – čo viac si priať? Poďte s nami objaviť krásu jednoduchosti a nechajte sa inšpirovať skvelými nápadmi pre nezabudnuteľnú svadbu!

Jednoduchá svadobná výzdoba: menej je viac

Ak vás pompézna, vyzdobená svadobná oslava až tak neláka, jednoduchá a zároveň originálna výzdoba bude pre vás to pravé orechové! Celé plánovanie svadby sa drží pravidla “menej je viac”, pričom veľkú časť dekorácií mnohokrát s chuťou pripravujú samotní snúbenci. Minimalizmus a vynaliezavosť zaručia, že sa takáto výzdoba bude dať ideálne pripraviť pre akékoľvek miesta na svadbu a štýl, pre ktorý sa zaľúbenci rozhodnú. 

Greenery: štýl svadby nielen pre minimalistov

Svadobná výzdoba skrátka nemôže chýbať na žiadnej svadbe! Horúci trend greenery sa o to určite postará, pričom do aranžovania a dekorácií vnesie ešte viac prirodzenej zelene. Zelená vo svadobnej výzdobe symbolizuje sviežosť a radosť z nového života. Kedysi nebola až tak obľúbená, pretože vzbudzovala pocit, že sa pri prípravách svadby šetrilo. V tejto dobe sa však spája s ekologickým zmýšľaním a podporuje udržateľnosť.

Pre každý štýl

Či už to bude vintage svadobná výzdoba, moderná alebo tradičná folklórna výzdoba, živé zelené vence, vetvičky a listy vo vázach, girlandy cez stred stola či slávobrána ozdobená listami a rastlinami vytvorí čarovnú sobášnu atmosféru!

Pre každé miesto

Možností je toľko! Svadba v kostole či na úrade, svadba v stodole vo vidieckom prostredí alebo exotickejšia svadba v zahraničí – nech si vyberiete akékoľvek miesto pre váš večný sľub lásky, každé sa pomocou greenery bude dať nádherne ozdobiť lokálnymi rastlinami a kvetmi.

Jednoduchá svadobná výzdoba: 3 inšpirácie

Jednoduchá svadobná výzdoba ponúka skvelý priestor pre kreativitu – na dekorácie a doplnky sa dajú využiť rôzne staré či použité predmety a materiály so skutočne očarujúcim výsledkom. Pridajte k tomu greenery a vzniknú nádherné prírodné dekorácie!

1. Minimalistické svadobné oznámenia

Potrebujete kartičky z pekného bieleho papiera s ručne napísaným dátumom sobáša a menami zaľúbencov. Stačí ich potom ozdobiť drobným sušeným kvietkom na stonke, na ktorú nalejete trochu vosku a vytlačíte do neho slávnostnú pečiatku. Túto kvetinovú ozdobu potom prilepte obojstrannou lepiacou páskou zo spodnej strany voskovej pečate na dekoračnú šnúrku omotanú cez oznámenie. Podobným spôsobom môžete ozdobiť aj menovky na svadbu.

2. Jednoduchá svadobná kytica a pierko pre ženícha

Svadobná kytica v štýle greenery zvykne byť nádherne neuprataná, košatá a divoká – nakoniec vlastne ani nepôsobí až tak minimalisticky. Ak však chcete jednoduché kvety na svadbu, krásna bude aj pevne zviazaná kytica s pridanými zelenými listami a vetvičkami. Pierko pre ženícha zo zelene vynikne ešte viac v minimalistickom prevedení – môže byť aj maličké, ktoré o to viac vydrží a nebude vôbec zavadzať.

3. Zelená výzdoba na auto

Predstavte si nádherný zelený veniec napríklad z eukaplyptových alebo krušpánových vetvičiek – je to dokonalá svadobná výzdoba na auto! Môžete pridať bielu okrasnú stuhu alebo jednoduchú z jutoviny pre rustikálny štýl.

Jednoduchá svadobná výzdoba na stoly: 5 DIY nápadov

Výzdoba na svadobný stôl môže pozostávať z jednoduchých dekorácií a doplnkov, a predsa bude pôsobiť neuveriteľne štedro. Pripravili sme pre vás niekoľko štýlových nápadov pre skutočne slávnostné stolovanie!

4. Servítky na príbor

Na svadobnom stole krásne vynikne jutová výzdoba. Objaviť sa môže na príbory, čí vázach a svietnikoch. Na príbor postačí širší pás jutoviny, na ktorý priložte bielu bavlnenú čipku. Môžete ju pripevniť niekoľkými stehmi alebo tavnou pištoľou. Zabalený príbor potom previažte špagátikom.

5. Jednoduchá svadobná výzdoba: sviečky a kvety v rôznych pohároch

Ako svietniky či vázy na kvety štýlovo poslúžia vyradené sklenené poháre rôznych veľkostí, ktoré môžete ozdobiť jutovinou, háčkovanou alebo čipkovanou stuhou spolu so špagátom s drobnými drevenými ozdobami. Prácnejšie avšak očarujúce budú malé kytičky sušených kvetov omotané špagátom.

6. Jednoduchá svadobná výzdoba: DIY kvetinové aranžmány na stoloch

Vysoké sklené vázy s dlhšími zelenými vetvičkami dodajú stolom sviežosť. Nádherné však budú aj romantické kvetinové aranžmány vo veľkých miskách. Do misky stačí vložiť kúsok chovateľského pletiva, ktorý pokryje jej vnútorné rozmery. Nalejte do nej vodu a následne ukladajte hlávky čerstvých kvetov s krátkymi stonkami do očiek pletiva, pokiaľ ju úplne nevyplnia.

7. Vínové fľaše použité na číslovanie stolov

Pre minimalistický greenery štýl sa výborne osvedčia zelené vínové fľaše. Môžete ich použiť nielen ako vázy, ale aj pre zasadací poriadok na svadbu a číslovanie stolov. Na prázdne fľaše stačí napísať čísla bielou, striebornou alebo zlatou fixkou na sklo. Prípadne na ne priviazať papierik s číslom na špagátiku.

8. Stará vitrína alebo rebrík na fotky

Využite starú vitrínu alebo rebrík, ktoré budú štýlovým miestom pre fotky zo života mladomanželov alebo pre instatné svadobné fotky priamo z oslavy. Takisto môžu poslúžiť aj ako informačná tabuľa pre svadobné menu alebo program na svadbu.

4 nápady na jednoduchú svadobnú výzdobu vonkajšieho priestoru

Okrem očarujúcej DIY výzdoby pre interiér existuje aj množstvo skvelých nápadov pre doplnky na svadbu do exteriéru! Budete na ne môcť použiť staré predmety, zvyšný materiál z dielne alebo ľahko dostupný materiál z okolia. Poďme na to!

9. Staré vtáčie klietky s kvetmi

Ak nájdete v bazároch či na pôjde u starých rodičov vtáčie klietky, naaranžujte do nich rastliny, živé alebo sušené kvety a vznikne tak očarujúca závesná dekorácia nielen do interiéru, ale aj do záhrady. Tie väčšie krásne vyniknú položené na podlahe.

10. Svetelné reťaze na stromoch

Svadba v prírode bude vyzerať skutočne magicky s krásnym osvetlením na stromoch. Svetelné reťaze s papierovými lampášikmi alebo tradičnými žiarovkami dodajú záhrade, sadu či lúke to správne čaro a romantiku. 

11. Vonkajšie sedenie pre hostí z paliet alebo balíkov slamy

Hostia sa určite potešia alternatívnym možnostiam pre posedenie a oddych na čerstvom vzduchu – balíky slamy v záhrade budú pre to ako stvorené! Výborne sa osvedčia aj lavice z paliet so sedacími vankúšmi, ktoré sa dajú pekne doplniť odkladacím stolíkom z paliet.

12. Drevené smerovníky

Tento originálny nápad určite nikto neprehliadne! Drevené šípky zavesené na stene, konároch alebo plote, ktoré ukazujú, kde je oslava, tanečný parket, fajčiareň, candy bar na svadbu, či občerstvenie, budú skvelým pomocníkom pre lepšiu orientáciu hostí.

Vychutnajte si krásu neopakovateľného svadobného dňa so štýlovými minimalistickými dekoráciami a zariadením. Skvelé je, že pritom môžete využiť rôzne staré predmety a doplnky, ktorým vdýchnete nový život. Bude to skutočne originálny, kreatívny a očarujúci svadobný deň!

Inšpirujte sa vynikajúcimi nápadmi pre jednoduchú svadobnú výzdobu a spravte váš veľký deň aj s ich pomocou naozaj jedinečným! Chýbajú vám nejaké doplnky a dekorácie? U nás nájdete všetko! Využite pritom bezplatnú registráciu na Westwing a nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!