Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Obrúčky na svadbu v prírode

Chceli by ste si s vašou milovanou polovičkou povedať to čarovné “áno” v nádhernom a nezameniteľnom prírodnom duchu? Takáto oslava spraví váš veľký deň ešte pamätnejším! Prírodná svadobná výzdoba jednoznačne patrí medzi najobľúbenejšie štýly pre nastávajúcich manželov. Niet sa čo čudovať, keď svojou podmanivou krásou vnesie do celej slávnosti očarujúce prvky priamo z lona prírody. K tomu môže byť ekologická a plná udržateľných zdrojov, čo je v tejto dobe nesmierne dôležité. Tešte sa z vášho veľkého dňa plného lásky v objatí prírody!

Pre aký štýl svadby sa hodí prírodná svadobná výzdoba?

Príroda bola odjakživa nevyčerpateľným zdrojom inšpirácií ako pre každodenný život, tak aj pre výnimočné udalosti ako svadobný deň. Vďaka jej jemnej, romantickej kráse dokáže vzniknúť prekrásna svadobná výzdoba a pútavé doplnky na svadbu počas každého ročného obdobia. Prírodná svadobná výzdoba je dokonalou voľbou pre:

  • rustikálny štýl – v duchu neodolateľnej romantiky so štipkou nostalgie v kombinácii s prírodnými materiálmi;
  • vintage štýl – vintage svadobná výzdoba v sebe spája spomienky na staré dobré časy plné očarujúcich prvkov;
  • boho štýl – dokonalá prírodná slávnosť s nádychom exotiky, ktorá je veľmi populárna aj ako svadba v zahraničí;
  • vidiecky štýl – nádherná folklórna výzdoba v duchu tradičného života na vidieku plnom jednoduchej krásy.

TIP: Vďaka svojej pestrosti, rôznorodosti a sezónnosti sa dá každý štýl svadobného aranžovania doplniť prírodnou výzdobou – stačí tá správna kombinácia farieb, vzorov a materiálov charakteristických pre váš vybraný štýl!

Svadobná výzdoba v prírodnom štýle: aké farby a materiály zvoliť?

Prírodný štýl svadby vyniká svojou jednoduchou krásou. Farebná paleta je neutrálna. Prevažujú teplé odtiene bielej, béžovej, krémovej, sivej, hnedej, ktoré sa prirodzene vyskytujú v použitých materiáloch. Čo všetko sa dá použiť pre plánovanie svadby plnej prírodnej výzdoby?

Kvety, rastliny a zeleň

O spestrenie farebnej palety sa ideálne postará kvetinová výzdoba na svadobný stôl a zvyšné časti aranžovania. Nechajte sa inšpirovať sezónnymi druhmi! Kvety na svadbu krásne vyniknú ako čerstvé, tak aj sušené. Veľmi pekne budú pôsobiť aj vetvičky rastlín a kríkov, či napríklad zeleninové aranžovanie pre originálny punc, ktoré sa skvele osvedčí pre svadbu na farme či v stodole.

Prírodné textílie

Textílie z prírodných vlákien dokonale doplnia aranžovanie drevených stolov, pokiaľ sa nerozhodnete ich nechať v pôvodnom vzhľade bez ľanových či bavlnených obrusov a behúňov. Jutová výzdoba je skvelou voľbou pre ozdobné prestieranie. Tradičné háčkované obrusy pekne zvýraznia napríklad candy bar na svadbu alebo barové stoly. 

Kovové prvky

Čierne kovové svietniky, lampáše a osvetlenie dodajú aranžovaniu podmanivo strohý, kovaný charakter. Ak chcete viac noblesy, medené, mosadzné, bronzové či zlaté doplnky do neho vnesú tú správnu dávku žiary. Nezabudnite ani na starý kovový riad a náradie, ako napríklad misky, krhly, vedierka, vtáčie klietky a iné.

Drevo rôznych druhov

Drevo tu určite nesmie chýbať! Drevené stoly a stoličky tvoria základ celého aranžovania. Štýlovým doplnkom sa stanú aj ďalšie kusy nábytku ako rustikálne komody ozdobené kvetmi či starožitná vitrína, ktorá môže poslúžiť ako očarujúca výstava pre fotky mladomanželov, svadobné menu alebo zasadací poriadok na svadbu. Nezabudnite ani na prútené košíky a misy na pečivo a ovocie, ktoré pridajú ten správny prírodný charakter.

Sklo, porcelán, keramika a kamenina

Hodovanie je dôležitou časťou celej sobášnej slávnosti. Jedálenské riady z porcelánu či keramiky v bielej farbe budú pôsobiť tradične, s kvetinovým vzorom zas romanticky a nežne. Servírovacie podnosy na koláče a iné pochutinky štýlovo doplnia stôl.

Tipy na najkrajšie prírodné svadobné dekorácie

Akými dekoráciami spraviť svadobný deň a hostinu naozaj nezabudnuteľnými? S prírodnými materiálmi budú tieto nápady skutočne očarujúce!

Výzdoba na svadobný stôl

Prírodné girlandy z vetvičiek, kvetov, klasov, alebo dokonca machu ťahajúce sa stredom dlhých stolov budú pastvou pre oči! Menovky na svadbu z recyklovaného papiera upevnené v kolieskach z brezového dreva krásne podtrhnú prírodný štýl.

Auto v slávnostnom šate

Svadobná výzdoba na auto skrátka nesmie chýbať! Riaďte sa však zlatým pravidlom “menej je viac”. Vsaďte preto na jednoduchú a romantickú dekoráciu z ratanu, prútia či juty doplnenú čipkovanou alebo háčkovanou textíliou.

Očarujúce osvetlenie

Aj jednoduchá svadobná výzdoba dostane úplne iný šmrnc, keď je pútavo nasvietená. Svetelné girlandy so sklenenými žiarovkami, kovové svietniky porozmiestňované po stoloch, XXL lampáše vonku alebo v interiéri, solárne lampy na osvetlenie chodníkov  – to všetko sa postará o tú správnu slávnostnú atmosféru. Ak vás čaká svadba v stodole, kovový luster bude nádherným doplnkom!

Čo je to green wedding?

Pod pojmom green wedding sa ukrýva zelená svadba, ktorá sa má niesť v ekologickom duchu a má dbať na udržateľnosť zdrojov. Niekedy to pri plánovaní svadby môže byť celkom ťažké, keďže sa tento veľký deň plný radosti spája s hojnosťou a štedrosťou. Pre prírodnú svadbu je to však úplne jednoduché – stačí sa držať niekoľkých zásadných pravidiel.

5 zásad pre ekologickú a prírodnú svadobnú výzdobu

Green wedding je nádherný spôsob ako chrániť životné prostredie aj počas jedného z najdôležitejších dní v živote zaľúbencov. Čím spraviť svadbu zelenou?

1. Požičajte si, keď môžete – nekupujte zbytočne nové veci pre výzdobu. Veľakrát sa stačí spýtať rodiny, kamarátov a známych. Možno práve oni budú mať to, čo potrebujete.

2. Voľte kvety podľa sezónnosti – lokálne kvety miesto exotických dopomôžu k udržateľnosti. A čo tak zvoliť kvety v črepníkoch miesto rezaných, ktoré si potom vy alebo hostia budete môcť zobrať domov?

3.  Recyklujte staré na nové – zo starého nové nápady sa určite zídu! Budete môcť využiť starý nábytok, dekorácia a doplnky.

4. Používajte prírodné materiály – tie sa dajú oveľa jednoduchšie zrecyklovať alebo upcyklovať! 

5. Neplytvajte – miesto tlačenia menu či zasadacieho poriadku na papier využite drevenú či sklenenú tabuľu alebo zrkadlo, na ktorú budete môcť napísať všetky informácie.

Prírodná svadobná výzdoba: 6 skvelých inšpirácií

Pre prírodnú výzdobu svadby je k dispozícii množstvo skvelých inšpirácií, ktoré sa budú dať využiť aj vonku v záhrade, sade či na lúke. Pripravili sme pre vás niekoľko lákavých nápadov: 

  • sudy na víno – poslúžia ako štýlové stoly na drinky a dobroty, ktoré budete môcť ľahko rozmiestniť po celom priestore;
  • slamené balíky – originálny a voňavý priestor pre ležérne posedenie a odpočinok; 
  • starý rebrík – stane sa dokonalým stojanom na fotky, menu alebo program na svadbu;
  • slávobrána alebo altánok – na lúke či v záhrade s krásnym kvetinovým zdobením by určite nemali chýbať! 
  • hojdačka v záhrade – zavesená na strome sa stane potešením nielen pre deti, poslúži aj ako miesto pre nádherné fotky;
  • pampas – sušené okrasné trávy štýlovo ozdobia stoličky, steny stodoly, slávobránu či akýkoľvek doplnok v aranžovaní.

Svadba v prírode bude určite nezabudnuteľným zážitkom nielen pre mladomanželov, ale aj všetkých prítomných hostí! Nádherná výzdoba a originálne nápady spolu s nezameniteľnou atmosférou sa o to dokonale postarajú. Plánujete vašu svadbu v štýle green wedding? Skvelé! V spojení s prírodou sa spečatenie vašej lásky stane ešte silnejšie a čarovnejšie. Nech žijú ekologickí mladomanželia!

Oslávte váš veľkolepý svadobný deň v obklopení prírodou s nádhernými dekoráciami, doplnkami a nábytkom inšpirovanými jej krásou. Bude to zaručene očarujúci zážitok! Využite pritom bezplatnú registráciu na Westwing a nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš spoločný domov ešte krajší!