Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
extravagantné vianočné trendy

Vianoce – sviatky pokoja a lásky, príbehov, svetielok aj darčekov. Vnášajú do našich domovov čarovnú atmosféru a obohacujú nás pocitom spolupatričnosti a blízkosti. Vianočná výzdoba interiéru je jedným z prvkov, ktorý k celkovej nálade výrazne prispieva. Ak túžite zachovať tradície, máte radi krásu a zároveň chcete byť aj v súlade s aktuálnym trendom, ktorý volá po väčšej udržateľnosti, čítajte ďalej. V článku vianoce 2021 trendy sme pre vás pripravili rady a nápady ako si pripraviť priestor pre ekologickejšie a zároveň krásne Vianoce 2021.

Vianočné inšpirácie a trendy na Vianoce pre rok 2021

Atmosféru Vianoc robia drobnosti. Váš domov nemusí byť ovešaný vianočnými ozdobami od stropu po podlahu, aby ste vytvorili nezabudnuteľné čaro Vianoc. Niekedy aj menej je viac! Postačí dôkladný výber a príprava. Prezrite si naše vianočné inšpirácie a nechajte srdce nech rozhodne, čo použijete.

Vianoce 2021 trendy: Prestrite si slávnostne

Vianočné dekorácie na stôl vybrané s citom a zmyslom pre priestor dodajú nielen štedrému dňu ten správny akcent. Môže to byť aj jednoduchý svietnik, adventný veniec, misa alebo váza naplnená šiškami či vianočnými guľami alebo len jednofarebný obrus doplnený slávnostným prestieraním a sviatočným servisom s drobnými vianočnými dekoráciami.

Uvítajte hostí už pred dverami

Doprajte sebe aj hosťom vianočné naladenie už pri vstupe. Ak máte rodinný dom, exteriér znesie aj živé rastliny v podobe malých stromčekov alebo čečiny. Tie stačí ozdobiť vianočnými guľami, stuhami či hviezdami a pridať lampáš či svetielka. Vianočné dekorácie pred dvere môžu zahŕňať samozrejme aj vyzdobené vianočné vence a hviezdy.

Vyrobte deťom kalendár

Adventný kalendár už tradične sprevádza naše predvianočné dni a odpovedá na zvedavé detské otázky „koľkokrát sa ešte vyspím?“ Ako deťom ešte viac spríjemniť tento čas? Vyrobte im originálny adventný kalendár. Použiť môžete staré zápalkové škatuľky, malé sklenené nádobky alebo môžete ušiť vlastné ľanové vrecká. Naplňte ich tým, čo majú vaše deti naozaj rady a každý deň ich naozaj prekvapí.

Vyzdobte si okná 

Vianočná výzdoba na okná nie sú len svetielka, čečina a tradičné svietniky. Ak máte deti, určite ich potešia aj hravé postavičky alebo domčeky z papiera, ktoré si môžete navyše vyrobiť spoločne. Podobne môžete spolu okná ozdobiť špeciálnym sprejom či farbou na okná. Nezameniteľné čaro dodá aj vianočná ruža alebo svietiaca hviezda. 

Využite kreativitu

Vianočné dekorácie na stôl sa nezaobídu bez krásne naaranžovaných obrúskov. My sme pre vás pripravili postup ako si vytvoriť obrúsky v 2 tvaroch: vrecko na príbor a obrúsok v tvare diamantu. Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi a prekvapte svojich hostí týmito krásnymi obrúskami!

Vianoce 2021 trendy: Rozžiarte domov svetlom a láskou

Vianoce bez svetielok hádam ani nie sú možné. Svetlo je práve to, čo pridáva tmavším dňom teplo a pocit bezpečia. Je to prirodzené, vianočné osvetlenie nám pripomína teplo ohňa, ktorý našim predkom pomáhal prežiť nielen zimu, ale aj nájsť cestu k prístrešiu a iným ľuďom. Doprajte si ten pocit domova cez svetlo sviečok, lampášov či svetelných reťazí a zútulnite si svoj domov podľa vlastného vkusu. 

Pošlite sviatočné pozdravy

Potešte svojich blízkych osobnou pozornosťou. Hlavne staršie generácie a možno aj tie mladšie istotne poteší originálna, vlastnoručne vyrobená pohľadnica. Namiesto častokrát nepotrebných vecí potešte ich úprimným slovom, jedinečným príbehom a vlastnou tvorivosťou. Vianočné priania môžete vyrobiť aj z recyklovaných materiálov a darovať ich osobne, spolu so sladkým prekvapením.

Oslaďte si sviatočné chvíle

Spoločné vianočné pečenie dokáže spríjemniť čas celej rodine. Menšie deti budú s radosťou vykrajovať a tínedžeri ochutnávať. Aby ste sa vyhli prejedeniu ešte pred sviatočnými dňami, nezabudnite ich dobre odložiť a ukryť. Ak vianočné koláče pečiete radi, pribaľte ich svojim blízkym do vkusnej nádoby a chutný darček máte hotový.

Vianoce 2021 trendy pre vianočnú výzdobu interiéru: čo je IN a čo OUT?

Vianočná výzdoba má síce už roky rovnaký význam – spríjemniť nám sviatočné dni, no jej podoby sa z času na čas menia. Zatiaľ čo v predchádzajúcich obdobiach dominovali trblietky, luxus a originálnosť, v súčasnom období to bude o niečo inak. Aké budú vianoce 2021 trendy a tipy? 

Vianoce 2021 trendy – čo je IN?

  • Prírodou inšpirované Vianoce – dekorácie v znamení udržateľnosti, dôraz na prírodné materiály, ekológiu a čisté línie, ktoré vyvolávajú pocit pohody, podobne ako celý škandinávsky štýl výzdoby a bývania.
  • Farba vianoc 2021 – jasné, zábavné a dobre kombinované farby pastelových odtieňov, zelená farba a hravosť vytvoria vo vašom interiéri novú sviatočnú náladu plnú radosti a tvorivosti. 
  • Retro Vianoce – historické detaily miešané so súčasnými prvkami dovolia vniesť do atmosféry Vianoc trochu nostalgie, okorenenej sviežimi modernými akcentami.
  • Krémové Vianoce – dopriať si môžete aj wellness náladu, vytvorenú jemnými odtieňmi dekorácií, ktoré vám dodajú pocit elegantného pohodlia.
  • DIY Vianoce – zabavte sa už samotnou prípravou sviatočnej výzdoby a vytvorte si dekorácie vlastné – z konárov, šišiek, jabĺk či sušeného ovocia.
  • Udržateľnosť a ekologické balenie – namiesto nového vianočného papiera použite recyklovaný papier či stuhy, prútený košík alebo aj starý vkusný textil pre elegantné baliace variácie.
  • Vetvičky namiesto stromčeka – zájdite do lesa a poobzerajte sa po zemi, určite nájdete nejakú spadnutá vetvičku, ktorú stačí umiestniť do štýlovej nádoby a jemne ozdobiť v súlade s vašim štýlom.
  • Dekorácie plné nostalgie – Tento rok budú Vianoce o spomienkach na detstvo a čas strávený s rodinou! Tomuto trendu sa budú venovať aj dekorácie a my budeme od starej mamy získavať závesné prívesky na stromček, taniere a obrusy, aby sme si pripomenuli Vianoce nášho detstva, ale aby sme vedome použili to, čo už máme, bez toho, aby sme si kupovali nové doplnky do bytu.

Vianočné dekorácie urob si sám

Vianočné dekorácie vyrobené doma sú čoraz viac typickou výzdobu a aktivitou na Vianoce. Vždy v súlade s trendom ekologicky udržateľných Vianoc budú aj v roku 2021 naše príbytky plné ručne vyrobených a remeselných dekorácií. Trend vedie k používaniu prírodných materiálov a neutrálnych farieb na výrobu vencov, ozdobných prvkov, dekorácií stromov vyrobených z ovocia, dreva, listov a šišiek. Upustite od trblietavých a plastových dekorácií, ktoré nie sú šetrné k životnému prostrediu, budeme stále častejšie vyberať dekorácie, ktoré sú ekologické.

Vianoce 2021 trendy – čo je OUT? 

S ohľadom na udržateľnosť a potrebu šetrenia prírodnými zdrojmi bude plytvanie baliacim papierom, balenie darčekov alebo neželaných zbytočností tento rok istotne neželaným trendom. Ak teda budete plánovať vianočnú výzdobu a chystať darčeky na Vianoce, myslite ekologicky a namiesto jednorazových obalov a nepotrebných vecí dajte prednosť precíznemu výberu, kvalite, recyklovaniu, rozložiteľnosti alebo opakovanému využitiu. 

Vianoce 2021 trendy: farba Vianoc 2021

Vianoce 2021 trendy pre farebné variácie disponujú hneď niekoľkými možnosťami. Vzhľadom k tomu, že farba roka 2021 má v sebe hneď dve základné farby a ďalšie modifikácie, farba vianoc 2021 poskytuje priestor kreativite a hravosti. Aké máte možnosti?

Šedá a modrá farba nemusí byť nudná

Sivá ako farba roka 2021, v kombinácii s ďalšími farbami, vytvára možnosť zaplniť priestor rovnakými farebnými schémami aj pri vianočnom dekorovaní. Veď si len predstavte sivú doplnenú zlatými alebo medenými akcentami dôstojných doplnkov. Elegantne pri sivej vynikne aj bordová farba sprevádzaná zelenou farbou voňavej čečiny, alebo modré stuhy či vianočné gule. 

Modrá farba na Vianoce dodáva domu elegantný a hlboký nádych. Odtiene v roku 2021 sú najhlbšie a najreflektívnejšie, ako napríklad kráľovská modrá, polnočná modrá, indigová a modrozelená. Tmavšie odtiene sa rozsvietia striebornou farbou, sú zmiernené sivou a bielou, alebo, pre nečakaný nádych, dokonca fialovou.

Veselé odtiene

Žltá ako druhá farba roka 2021 pridáva Vianociam pocit hravosti a energie. Symbolizuje prílev slnečných lúčov, vďaka ktorým pritiahne do priestoru teplo a svetlo. V kombinácii so zelenou či okrovou farbou pomôže vytvoriť aj vyváženú atmosféru pohody a pokoja. Ak sa vám zdá žltá príliš energická pre sviatočné chvíle, zvoľte jemnejšie, pastelové farby a odtiene žltej alebo oranžovej alebo zlatú farbu.

Farby zeme

Vianoce 2021 trendy pre dekorácie umožňujú využiť aj teplé farby zeme, ako sú hnedá, bordová farba a terakotová, v spojení s ohnivými prvkami a iskrivými detailmi. Dokonalý vianočný efekt dokážete vykúzliť aj vďaka vintage alebo starožitným dekoráciám s prvkami zlatej, striebornej alebo medenej farby. Dotyk histórie vám navyše umožní prepojiť sa s vašimi predkami a nadviazať na rodinné bohatstvo.

Vianoce 2021 trendy umožňujú návrat k tradíciám a zároveň nadviazať na moderný štýl bývania, ktoré rešpektujú potreby prírody. Bez ohľadu na to, ktorý štýl vianočnej výzdoby si vyberiete, doprajte si hlavne stráviť čas s rodinou a priateľmi v útulnej a sviatočnej atmosfére. Spolupatričnosť a teplo domova sú predsa len tie najlepšie možnosti ako osláviť sviatok nádeje a lásky.

Vytvorte si domov svojich snov nielen počas Vianoc. S bezplatnou registráciou na Westwing získate prístup k novým inšpiráciám aj jedinečným ponukám už dnes.