Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
stôl pripravený na vianočnú párty

Vianočná párty patrí medzi tie najobľúbenejšie v roku. Charakteristická je príjemnou atmosférou, pohodou a tým, že človek má akosi viac času. Najkrajšie obdobie v roku sa rozhodne oplatí osláviť, a preto, ak premýšľate, že by ste nejakú párty spravili, máme pre vás 5 praktických nápadov. Pomocou nich budete vedieť, čo pripraviť na oslavu a ako sa správne prichystať na svojich hostí.

Vianočná párty? 5 pravidiel, ktorých by ste sa mali držať

Keď sa rozhodnete, že urobíte vianočnú párty, je dôležité vedieť, čo všetko vás čaká a akých pravidiel sa držať. Pomocou  nich si uľahčíte celý proces a dostanete sa k požadovaným výsledkom.

Vyberte správne miesto konania

V decembri je síce vonku chladno, no to neznamená, že vianočná párty sa nemôže konať u vás v záhrade, záhradnom domčeku alebo na terase. Stačí sa správne obliecť a využiť špeciálne ohrievače. Ak máte väčší záhradný domček s kozubom, zakúrte v ňom, aby vám bolo príjemne teplo. Keď budete robiť párty vnútri, nezabudnite na správnu výzdobu a dostatok miesta. Dajte preč všetky nepotrebné veci, prichystajte dostatok miesta na sedenie a minimálne jeden väčší konferenčný stolík na odkladanie jedla. Ďalšou možnosťou je príručný stolík v rohu alebo pri stene, kde nebude zavadzať.

Vytvorte slávnostné menu

Je úplne jedno, či robíte vianočnú párty, či je to oslava narodenín alebo záhradná párty, základom všetkých je menu na oslavu. Vytvoriť ho viete sami doma za pomoci pekných farebných papierov, lepidla a rôznych písacích potrieb. Druhou možnosťou je objednanie špecializovaných menu v papiernictve. Do menu napíšte všetky pokrmy a nápoje, nezabudnite ani na ich popis, aby hostia vedeli, čo budú jesť.

Vytvorte pozvánky a menovky

Pozývanie ľudí na oslavu je dnes jednoduché, stačí poslať SMS správu, prípadne napísať správu prostredníctvom sociálnych sietí. Takéto pozývanie je však neosobné a nedá veľa námahy, preto vytvorte pekné papierové pozvánky na oslavu a pošlite ich poštou. Ak sa s osobou stretnete, podajte jej ju osobne. Ďalej sú dôležité menovky na oslavu, a to hlavne vtedy, keď na párty budete sedieť za stolom. Namiesto toho, aby ste hostí usádzali, si vedia sami nájsť svoje miesto. Vy medzitým viete privítať ďalších ľudí.

Vyberte správne pokrmy

Vianoce sú charakteristické hlavne využívaním korenia ako škorica, klinčeky, vanilka a pečené jablko. To je dôvod, prečo by vám nemali chýbať vo vašich pokrmoch a nápojoch. Upčte perníčky a medovníčky, vianočnú štólu a iné chutné dezerty v menšom prevedení. Zaistíte si tak, že sa zjedia na jeden, maximálne dvakrát a nikto sa zbytočne nezašpiní.

Nepodceňte zdobenie domácnosti

Vianočnú atmosféru vytvoríte v domácnosti len vtedy, keď ju pekne dekorujete a doplníte. Nezabudnite na adventný veniec, vianočný stromček a vonné sviečky. Skvelé sú tiež vianočné girlandy, vianočné gule a ďalšie symboly Vianoc vo forme Santa Clausa, snehuliaka a imela. Oslava bude mať správnu atmosféru len vtedy, keď sa o ňu sami postaráte. Podporiť ju viete aj populárnymi koledami a domácimi i zahraničnými vianočnými piesňami.

Pripravte slávnostný vianočný stôl

Chcete sa aj vy inšpirovať, ako pripraviť krásny stôl na vianočnú párty? Máte radi jednoduchost a klasické farby Vianoc, pozrite si aj naše inšpirácie v našom článku farba Vianoc 2021 a medzitým sa nezabudnite pozrieť na naše video. Inšpirujte sa!

Vianočná párty: pripravte nezabudnuteľné vianočné menu, ktoré očarí každého hosťa

Hostia sa prídu na vašu oslavu zabaviť a dobre najesť, preto nesmiete zabúdať na chutné jedlo. Ak sa vám nechce piecť a variť, využite služby najbližšej reštaurácie či cateringovej spoločnosti. Výhodou vianočných párty je ale to, že nejde o obrovské narodeninové oslavy. Podávajú sa na nej zvyčajne menšie jedlá a ľudia sa pohybujú rôzne po dome, nesedia len za stolom.

Zo sladkého sú okrem klasiky ako medovníky, skvelé tiež muffiny a cupcakes. V tomto prípade je lepšia prvá voľba, pretože nemá na vrchu krém, ktorý jedenie komplikuje. Mnohí milujú tiež suchšie dezerty a vianočné koláče ako napríklad perník, štóla, cookies, brownies a rôzne rolády. Stačí sa pozrieť na naše inšpirácie “pečieme na Vianoce”. Všetky koláče viete upraviť tak, aby vianočne nielen vyzerali, ale aj chutili. Zo slaného sú skvelé pagáčiky či šaláty, ktoré si hostia naberú na tanier a zjedia aj postojačky. Obložené chlebíky a kanapky s desiatkami nátierok príjemne zasýtia, nehovoriac o tom, že sú veľmi chutné a zje ich úplne každý.

Sladké a slané jedlá nie sú všetko, potrebné sú tiež nápoje, studené i teplé. Do kategórie teplých vianočných nápojov sa radí varené víno a punč. K studeným patria minerálne vody, klasické červené a biele víno a domáce limonády.

Vianočná párty: nápady na rôzne aktivity

Vianočná párty a silvestrovské posedenie majú niekoľko spoločných znakov vrátane toho, že ich hlavným zámerom je pobaviť a poskytnúť priestor na konverzáciu so známymi ľuďmi. Keď sa rozhodnete takúto párty hostiť, je dobré spraviť aj zábavný program, ktorý ju celú oživí. Existuje niekoľko spoločenských hier a aktivít určených nielen pre deti, ale aj pre dospelých.

  • Stolné hry – v každej domácnosti sa nachádza minimálne jedna stolná hra. Využite ju a zahrajte si so svojimi blízkymi. Čím viac hráčov môže hrať, tým lepšie. Ak je vás na oslave veľa, rozdeľte sa do tímov, vďaka čomu sa pobaví úplne každý.
  • Tanec a karaoke – hudba ľudí zbližuje a dokáže výborne zabaviť, preto si domácnosť pred párty vybavte dobrými reproduktormi. Púšťajte staré i nové hity, a keď budete chcieť, zaspievajte si.
  • Súťaž v dekorovaní medovníkov – upečte viac medovníkov, pripravte polevy a spravte súťaž o najkrajšie dekorovaný kúsok. To isté môžete urobiť aj v rámci perníkovej chalúpky, kedy by ju museli hostia aj postaviť.

Vianočná párty: ako vyzdobiť dom

Vianočná výzdoba domu je kľúčová, pretože vplýva na to, ako sa na párty budete cítiť nielen vy, ale aj vaši hostia. Závisí od nej vianočná atmosféra a celkovo výzor celej párty. Preto si na nej dajte záležať a snažte sa, aby interiér aj exteriér pôsobili čo najviac vianočne.

Základ predstavuje výzdoba vo forme vianočného stromčeka, adventného venca a sviečok s arómou alebo bez nej. Ak by ste zvolili tie, ktoré nevoňajú, do interiéru prineste vôňu škorice a pomarančov pomocou vlastnoručne vyrobených vôní. Do pomaranča stačí napichať niekoľko klinčekov a položiť na pekný tanierik. Okrem vône takýmto spôsobom získate aj peknú dekoráciu na stôl a poličku.

Nezabúdajte ani na komfort, ktorý docielite pohodlnými papučami, vianočnými vankúšmi, kreslami, pohovkami a hrubými dekami. Náladu v miestnosti vie rýchlo zmeniť osvetlenie. Keď sa chcete cítiť príjemne, vyhnite sa silným a chladným typom žiaroviek. Stavte na teplé svetlo s nádychom do žltej a plameň sviečok v lampiónoch a pekných svietnikoch.

V prípade, že by ste sa nevedeli rozhodnúť a netušíte, po čom siahnuť, je dobré staviť na vianočné inšpirácie. Tie vám vnuknú nové nápady nielen na kupované, ale aj na vianočné dekorácie vyrobené doma určené pre kreatívne duše. Ak máte dostatok času, využite rôzne DIY alebo “urob si sám” projekty a dekorujte domácnosť svojimi vlastnými doplnkami.