Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Gramofón s kvetmi a obrúčkami

Svadobné pesničky sú dôležitejšie, ako sa na prvý pohľad zdá. Keď počas hostiny a času na tancovanie nehrá dobrá hudba, hostia sa nebudú dobre zabávať a s veľkou pravdepodobnosťou ich uvidíte posedávať na svojich miestach. Takýto obraz rozhodne nechce žiadna nevesta ani ženích. Dobrou správou ale je, že možností, ako podporiť dobrú náladu počas celého dňa aj večera je hneď niekoľko. Westwing vám prináša praktické tipy, ktoré plánovanie svadby uľahčia a dajú vám istotu, že váš deň bude magický a každý naň bude spomínať s úsmevom na tvári.

Hudba na svadbu: aké sú možnosti?

Výber svadobných pesničiek nemusí byť len na vás. Nechajte, aby sa o túto oblasť postarali ľudia, ktorí skutočne vedia, ako na to.

Dj

Klasikou nielen počas svadby, ale aj vtedy, keď plánujete osláviť výročie svadby, narodeniny alebo iný deň, je DJ. Ten spraví mix tanečnej hudby, ktorú majú radi všetky vekové kategórie, a zabaví celú sálu. Väčšina DJ-ov sa ľuďom počas tancovania aj prihovára, vyzýva ich, aby si prišli zatancovať a hovorí vtipy. Postará sa tak sčasti aj o originálny program na svadbu či o svadobné hry. Dopredu si ale zistite, aké má DJ recenzie a či je skutočne tak dobrý, aby sa náhodou nestalo, že bude púšťať hudbu, ktorá sa nebude páčiť väčšine hosťov.

Kapela

Živá kapela dokáže roztancovať takmer každého hosťa, vytvorí dobrú náladu a podporí správnu atmosféru. Je rozhodne zaujímavejšou možnosťou ako DJ, ktorý svadobné pesničky len púšťa. Na druhej strane, aj keď kapela zaspieva obľúbené hity, nikdy nebudú znieť tak, ako originály. Vhodné je preto kapelu skombinovať s DJ-om.

Ľudová hudba

Ľudovky sú skvelou voľbou pre tých, ktorí majú radi klasiku. Zvyčajne ide o staršie generácie, no dobrá tanečná ľudová hudba môže zaujať aj mladších. Aj v tomto prípade ale platí, že je dobré takýto typ pesničiek skombinovať s moderným štýlom, o ktorý sa postará napríklad DJ alebo nejaká skupina.

Sláčiková komorná hudba

Ak si chcete zasadnúť za svadobný stôl a užiť trochu komornej hudby, táto možnosť bude pre vás ako stvorená. Ide však o veľmi špecifické riešenie, ktoré je najlepšie využiť na jednu či dve hodiny a následne nechať, aby sa o tanečnú náladu postaral DJ. Nie každý je totižto fanúšik komornej hudby, nehovoriac o tom, že sa na ňu nedá tancovať tak ľahko, ako na súčasné hity.

5 krokov pri plánovaní hudby na svadbu

 1. Stanovte si rozpočet

  Podľa rozpočtu zistíte, či si môžete dovoliť kombináciu viacerých možností, alebo len DJ-a.
 2. Definujte si predstavy o hudbe na svadbe

  Vyberte si štýl hudby a popremýšlajte nad tým, akú hudbu by ste chceli mať na obrade a akú na hostine. Komorná hudba bude skvelou voľbou do kostola alebo počas jedenia na hostine. O zábavu a tanec sa lepšie postarajú DJ alebo živá kapela. Rovnako si premyslite, či chcete na svadbe starejšieho alebo moderátora, a či vám tieto služby vie poskytnúť vami vybraný dodávateľ svadobnej hudby.
 3. Informujte sa a zarezervujte si termín

  Zistite, či má DJ, alebo kapela voľno počas vašej svadby. Ak áno, zbytočne nečakajte a zarezervujte si termín. Predovšetkým svadby v letných mesiacoch sú veľmi žiadané a termíny u dodávateľov sa míňajú rýchlejšie. Pre letné svadby odporúčame zarezervovať si hudbu na svadbu aj s ročným predstihom.
 4. Stretnite sa osobne

  Povedzte vybranej kapele alebo Dj-ovi svoje požiadavky a naplánujte všetko na osobnom stretnutí, aby nedošlo ku komplikáciám a komunikačnému šumu.
 5. Naplánujte si harmonogram

  Pár dní pred svadbou si ešte prejdite celý harmonogram svadby aj s vašou kapelou alebo Dj-om. Poradia vám aký program na svadbu by ste mohli zvoliť a v akom časovom harmonograme by mali nasledovať jednotlivé svadobné aktivity.

Svadobný pochod: 5 najromantickejších skladieb na obrad

Budúcich manželov sprevádzajú už od nepamäti jemné tóny rôznych svadobných pochodov. Nehľadiac na to, či je svadba v kostole, alebo na úrade, hudba by vám nemala chýbať.

Klasika, ktorá neomrzí

K obľúbenej klasike sa radí svadobný pochod Felixa Mendelssohna-Bartholdyho z opery Sen noci svätojánskej a svadobný sprievod Richarda Wagnera z opera Lohengrin. Hudba znie najlepšie z kostolného organu, no v súčasnosti sú pochody čoraz častejšie upravené v podobe klavíra, harfy alebo sláčikového kvarteta. Takáto úprava je nielen originálna, ale aj veľmi romantická a vhodná aj vtedy, keď je svadba na úrade.

Výmena prsteňov ako z rozprávky

Po tom, ako si poviete svoje “áno”, prichádza na rad výmena prsteňov. Počas nej nemusí byť v kostole alebo na úrade ticho, práve naopak. Nechajte znieť romantické tóny moderných piesní, napríklad A Thousand Years od Christiny Perri alebo Perfect od Eda Sheerana. V jemnom sláčikovom prevedení vytvorí hudba správne pozadie pre jeden z najkrajších momentov v živote.

Najobľúbenejšie skladby na svadobný pochod
Forrest Gump Suite – Alan Silvestri
Comptine D’un Autre Ete: L’apres Midi – Yann Tiersen
Hallelujah – Leonard Cohen
What a Wonderful World – Louis Armstrong
Canon in D – Johann Pachelbel

Prvý mladomanželský tanec: 15 skladieb aj pre netanečníkov

Po zasadnutí za svadobný stôl a po dobrom jedle, je čas na prvý mladomanželský tanec. Výber hudby je v takomto prípade kľúčový.

Akú pieseň zvoliť na prvý tanec?

Všetko závisí od toho, či ste sa rozhodli len pre improvizáciu, alebo máte premyslenú choreografiu. Ak by ste sa na prvý tanec chceli dobre pripraviť, môžete zvoliť školu tanca alebo cvičenie doma. Na výber následne vplýva aj to, či s polovičkou máte svoju pesničku, alebo chcete len niečo romantické. Akú svadobnú pieseň teda zvoliť na svoj úplne prvý tanec?

Ak netancujete a nestihli ste školu tanca, nevadí! Romantické piesne sú aj pre netanečníkov. Dobrou voľbou sú moderné skladby, na ktoré sa môžete len knísať zo strany na stranu. Vybrali sme pre vás tie najkrajšie a najobľúbenejšie.

Prvý mladomanželský tanec: pomalé svadobné pesničky
Beyond – Leon Bridges
Just the Two Of Us – Grover Washington, Jr.
Conversations in the Dark – John Legend
Your Song – Elton John
Make You Feel My Love – Adele

Ak chcete hneď na začiatok naladiť hostí do dobrej nálady, vyberte zábavné svadobné pesničky, na ktoré sa dá dobre zatancovať. Môžete si nacvičiť aj zabavnú tanečnú choreografiu. Váš svadobný tanec sa tak stane pre všetkých hostí nezabudnuteľným zážitkom, na ktorý budú ešte dlho spomínať.

Prvý mladomanželský tanec: dynamickejšie svadobné pesničky
Love Is a Battlefield – Pat Benatar
Who Let the Dogs Out – Baha Men
Bad Romance – Lady Gaga
Another One Bites the Dust – Queen
Time of my life (Dirty Dancing) – Bill Medley, Jennifer Warners

Piesní vhodných na prvý mladomanželský tanec je nespočetné množstvo. Záleží len na vašom vkuse a výbere. Niektoré páry majú aj svoju vlastnú pieseň, ktorá im pripomína moment ich zoznámenia, alebo sa im spája s iným spoločným zážitkom. Vybrali sme pre vás piesne, ktoré pokladáme za tie najkrajšie a najromantickejšie.

Prvý mladomanželský tanec: najkrajšie svadobné pesničky
(Everything I do) I Do It For You – Bryan Adams
Nothing Else Matters – Metallica
Perfect – Ed Sheeran
From This Moment On – Shania Twain
A Thousand Years – Christina Perri

10 najobľúbenejších piesní na svadbu

Či už je svadba v prírode, alebo ste sa odhodlali pre zaujímavú možnosť, ktorou je svadba v zahraničí, nezabúdajte na hudbu. Svadobné pesničky sú rôzne a väčšinou sa o ne postará DJ, no môžete mu dať inšpiráciu na to, čo počas svojho veľkého dňa určite chcete počuť. Westwing má pre vás zoznam pesničiek, ktoré sú v súčasnosti veľmi obľúbené.

Zahraničné svadobné pesničkySlovenské a české svadobné pesničky
I’m Yours – Jason MrazAk nie si moja – Vašo Patejdl
How Deep Is Your Love – Bee GeesSchody z nebe – Tereza Kerndlová
I Just Can’t Stop Loving You – Michael JacksonLovesong – Pavol Habera
Say You Won’t Let Go – James ArthurNavždy – Kristína
All of Me – John LegendLáska na sto let – Lucie Vondráčková

Vyberte si doplnky na svadbu, spravte zasadací poriadok na svadbu a nezabudnite ani na tie najkrajšie svadobné pesničky, ktoré vytvoria perfektnú atmosféru. Zapamätajte si svoj veľký deň a ak neviete, ktorá skladba je tá najlepšia, inšpirujte sa tipmi od Westwing.

Stavte na bezplatnú registráciu Westwing a získajte tipy nielen na svadobné pesničky, ale takisto na výzdobu či pekné miesta pre obrad.