Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Program na svadbu: Ako ju spraviť nezabudnuteľnou!

Skvelý program na svadbu zaručí skvelú zábavu a pohodu počas tejto významnej životnej udalosti. Rozhodne mu však predchádza dobré plánovanie svadby a vybratie vysnívaného miesta na svadbu. Aby sa hostia a nielen mladomanželia cítili výnimočne, môžete pre nich pripraviť svadobné hry, či iné neopakovateľné zážitky. S organizáciou vám pomôžu nielen dobrí priatelia a rodina, ale aj šikovný svadobný plánovač. Všetko na svadbe má svoje miesto a čas, samozrejme aj samotný program na svadbu. Môže mať rôzne podoby. Inšpirujte sa, ako môže vyzerať ten váš!

Ujasnite si tému a atmosféru svadby

Ak ste zvládli zabezpečiť všetko hmotné, dokonca aj svadobné menu, je čas myslieť na program na svadbu. Ten by mal korešpondovať s predstavou oboch mladomanželov, ale aj so zložením pozvaných hostí. Oplatí sa myslieť aj na drobné darčeky pre svadobných hostí ako poďakovanie, že prišli. Istotne nikto z nich nepríde s prázdnymi rukami a venuje vám hodnotný svadobný dar a blahoželanie k svadbe. Odmeňte ich perfektnou zábavou! Rovnako ako väčšina aspektov svadobného plánovania, môže byť ťažké rozhodnúť sa, čo by malo obsahovať a vyzerať ako váš program na svadbu. Sme tu, aby sme vám pomohli s naším sprievodcom pre vytvorenie dokonalého svadobného programu.

Čo má program na svadbu obsahovať?

Aj keď to nie je nevyhnutné, program na svadbu v akejkoľvek podobe hostia často privítajú. Či už je jednoduchý alebo podrobne naplánovaný, váš program je časovou osou, vďaka ktorej vaši hostia vedia, čo sa kedy bude diať. Napísaný svadobný program tiež pomáha hosťom byť viac súčasťou vášho veľkého dňa. Budú môcť čítať alebo spievať a skutočne sa budú cítiť súčasťou celej oslavy. Hostia si často program nechávajú aj na pamiatku.  

Svadobný príhovor

Rozhodne stojí za to, aby ste ho dali na starosť niekomu, na koho sa môžete spoľahnúť. Patrí medzi zaužívané tradície, rovnako ako svadobné torty alebo svadobné hry. V každom kraji to môže byť inak, avšak vy máte skvelú príležitosť príhovorom navodiť príjemnú a uvoľnenú atmosféru. Preto svadobný príhovor do vášho programu určite zahrňte.  

Mená na programe

Je to váš svadobný deň, preto sa uistite, či je vo vašom programe uvedené správne vaše meno aj meno vášho partnera. Privítanie vás dvoch je krásnym spôsobom, ako zahrnúť hostí a poďakovať im, že prišli. Vaši hostia budú určite vedieť, kto ste, ale je to užitočná pomôcka pre vzdialených príbuzných a ich rodiny.  

Podrobnosti o svadobnej hostine

Spolu s vašimi menami budete tiež chcieť uviesť zoznam všetkých, ktorí sa zúčastnili obradu. Je to spôsob, ako poďakovať svojim verným priateľom a rodine, taktiež družbom, družičkám. Zúčastniť sa svadby je veľká vec. Preto je pekné spomenúť hostí v samotnom programe. To tiež pomôže hosťom zorientovať sa, kto je kto v prípade, že sa chcú po obrade porozprávať s vašim partnerom alebo iným členom rodiny.

Uveďte miesto, dátum a čas

Vaši hostia budú síce s vami na slávnostnom ceremoniáli, ale doplnenie týchto podrobností do vášho programu vždy pomôže. Znamená to, že vaši hostia budú vnímať časový harmonogram podujatia a dĺžku vášho obradu. Je to tiež vynikajúca pomôcka pre každého, kto na tento okamih nechce zabudnúť a vždy mu to pripomenie vaše výročie.  

Program na svadbu: Časový plán  

Najdôležitejšie je, že váš program na svadbu by mal obsahovať aspoň orientačný harmonogram vášho obradu. Poskytnite svadobným hosťom príležitosť, aby sa zorientovali. Možno sa budete presúvať na fotenie a medzitým na nich čakajú napríklad hry alebo nejaká iná tradícia, ktorú doteraz nepoznali. Nemusí ísť o nič podrobné. Skôr ide o to, aby vaši hostia vedeli, čo môžu čakať.

Čítanie a spievanie

Na mnohých svadobných obradoch sa zaužíva milé čítanie od priateľov a rodiny. Takisto sa spievajú piesne, ktoré manželský pár má rád alebo im niečo pekné pripomína. V takom prípade zvážte ich zaradenie do svadobného programu. Zahrnúť sa dajú aj venovania, prípadne spomienky na ľudí, ktorí už medzi vami nie sú, ale na svadbe by sa určite radi zúčastnili. Sú to dojemné okamihy, ktoré si mnohí zapamätajú. Môže to byť aj podklad pre svadobný príhovor.

Váš milostný príbeh

Zatiaľ čo niektorí hostia ponechávajú program na svadbu krátky a milý, iní ho využívajú ako príležitosť podeliť sa o podrobnosti svojho milostného príbehu. Mohli by ste uviesť zopár podrobností o tom, ako ste sa stretli, ako váš vzťah pokročil a ako ste sa zasnúbili. Toto premení program na osobný príbeh a opäť vyvolá príjemné pocity u hostí.  

Program na svadbu a hostina

Ak sa svadobná hostina koná na inom mieste, môžete do svadobného programu zahrnúť aj tieto podrobnosti. To pomáha nasmerovať hostí na miesto, kde sa hostina bude konať. Možno sa budete presúvať autami alebo inými prostriedkami. Hostia budú vedieť, kedy tam majú byť, ako sa tam dostať a čo môžu očakávať. Zahrňte aj mapu alebo GPS súradnice, ak sa majú hostia presúvať sami.

Pripomienka byť prítomný bez telefónu

Program na svadbu je skvelým miestom, ako požiadať hostí, aby nepoužívali mobilné telefóny. Povzbuďte ich, aby si odložili telefóny, aby mohli byť s vami v danom okamihu. Môžete tiež zvoliť opak a zahrnúť do programu hashtag udalosti, ktorý budú zdieľať na sociálnych sieťach spolu s úprimnými fotografiami. Vždy všetko v pravý čas.

Sprievodca Westwing: ako vytvoriť perfektný program na svadbu?  

Ak ste si všetci vybrali tému pre svoju svadbu, dáva zmysel, aby sa váš program riadil rovnakým štýlom. Vintage svadba si bude pýtať iný druh pozvánky a svadobného programu ako moderná svadba.

Mnoho grafických dizajnérov s radosťou vytvorí programy na mieru k vašim svadobným oznámeniam. Môžete tiež nájsť šablóny na vytlačenie, ktoré si môžete prispôsobiť, alebo si ich vytvoriť úplne sami a navrhnúť si vlastné kreatívy. Preto sme pre vás pripravili šablóny, ktoré si môžete jednoducho vytlačit na kvalitný tvrdý papier, vyplniť a vložiť do vlastnoručne vyrobenej obálky. Tieto šablóny pozostávajú z týchto častí:

  • Pozvánka: Tu môžete uviesť mená ženícha a nevesty, dátum, čas, miesto svadby a adresa, kde sa bude konať obrad a hostina
  • Odpoveď: Slúži pre pozvaných hostí, ktorí sa chcú zúčastniť svadby a môžu tento vyplnený papier poslať naspäť nastávajúcim manželom
  • Svadobný program: Pošlite váš celkový program svadobného dňa
  • Užitočné adresy: Napíšte zoznam užitočných miest pre svadobných hostí, ako napríklad hotely, kaderníctva, a pod.

Teraz, keď viete, že svadobný program má svoj zmysel a účel, môžete sa doň s radosťou pustiť. Je len na vás, akú alternatívu zvolíte a čo všetko bude obsahovať.  

Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!