Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Jarné kvety v interiéri

Prebúdzajúca sa príroda plná farieb, kvitnúcich kvetov a štebotajúcich vtáčikov je bezpochyby skvelou inšpiráciou pre rôzne aktivity s tými najmenšími, či už vonku alebo v pohodlí domova. Deti neuveriteľne rady vymýšľajú a tvoria. Baví ich to o to viac, keď svojimi malými dielami potom môžu potešiť mamičku a otecka. Pozrite sa s nami na 5 úžasných nápadov pre jarné kvety z papiera pre deti, ktoré sú jednoduché na výrobu, a ktorých výsledok bude rozkošne očarujúci. Vaše ratolesti budú z nich určite nadšené!

Jar je za dverami! Ako privítať jar krásnou jarnou výzdobou?

Jar je nádhernou príležitosťou pre spestrenie celej domácnosti a jej aranžovania. Jarné upratovanie, ktoré jej vdýchne patričnú čistotu a sviežosť, by však malo byť na prvom mieste a až potom prichádza na rad očarujúca výzdoba. Týmto spôsobom bude váš domov dokonale pripravený aj na dôležité sviatky, akými je Veľká noc. Pripravili sme pre vás aj tipy na veľkonočné tvorenie s deťmi, ktoré bude určite plné zábavy.

Celoročné doplnky do bytu

Pri zdobení môžete použiť aj vaše celoročné doplnky do bytu, ako napríklad kvetináče, vázy, podnosy a riad, ktoré stačí ozdobiť kvetmi, halúzkami zlatého dažďa či jahniatok spolu s veľkonočnými vajíčkami, figúrkami a ozdobami. Budú to vaše vlastné, originálne jarné dekorácie tipu urob si sám. A pritom všetkom vám môžu pomôcť aj vaše ratolesti!

Sezónna výzdoba

Jarná výzdoba miluje pastelové farby, veselé odtiene a kvetinové vzory. Štýlovo sa dajú vniesť do interiéru pomocou textílií – pripravte do kuchyne pekný obrus s behúňom v jarných farbách a vzoroch, na sedačku a kreslá v obývačke naaranžujte súpravu vankúšov v pastelových odtieňoch a pár s kvetinovým vzorom, v spálni spestrite vašu posteľ prekrásnymi kvetinovými obliečkami a uvidíte, ako váš domov ihneď ožije – jarné kvety budú týmto jednoduchým trikom priamo u vás doma v plnom rozkvete!

Jarné kvety z papiera pre deti: zapojte do tvorby svoje deti

Pre jarné dekorácie z papiera, do ktorých môžete zapojiť aj vaše deťúrence, existuje nespočetne veľa nádherných inšpirácií. Môžete nimi ozdobiť dvere, okná, spraviť z nich nástenné dekorácie či skrášliť nimi aranžovanie stola. Dokonca aj jarné kvety z papiera pre deti, ktoré sme pre vás pripravili nižšie, budete môcť použiť ako výzdobu napríklad pre:

Skrátka a dobre, papierové ozdoby majú v domácnosti univerzálne využitie a deti budú šťastím celé bez seba, keď uvidia, ako ich malé diela zdobia váš domov!

Jarné kvety z papiera pre deti: 5 skvelých nápadov

Okrem toho, že jarné kvety z papiera pre deti majú jednoduchý postup výroby, nebudete k tomu potrebovať veľa – stačí si pripraviť farebné papiere, nožnice, lep a lepiacu pásku, cukrárske košíčky, špajdle či drevené nanukové paličky, farebné ceruzky a fixky pre každý prípad a nejaké drobnosti na zdobenie, ak by vaše ratolesti chceli mať kvietky poriadne vyparádené. Ktorý z týchto 5 nápadov skúsite u vás doma? Alebo všetky?

Áron z papiera

Áron je krásna rastlinka, ktorá keď rozkvitne, jej kvety sa sfarbia do oranžovej až červenej farby. Čo tak si ich vyrobiť z papiera? Pozrite sa na náš návod a vytvorte si papierovú rastlinku s vašimi ratolesťami.

Jarné kvety z papiera pre deti: tulipány

Z červeného, modrého alebo žltého papiera vystrihnite 3 širšie, rovnako veľké slzy dlhé aspoň 5 cm. 2 z nich pozdĺžne preložte na polovicu a rovnou hranou ich umiestnite ku stredu tretej slzy tak, aby boli položené zrkadlovo. Mali by byť odchýlené len jemne, aby tulipán vyzeral čerstvo rozkvitnutý. Prilepte ich na strednú slzu a celý kvet upevnite na zelenú špajdlu či slamku. Môžete si tak pripraviť celú kyticu!

Pivonka z papiera

Tento krásny kvet kvitne od jari do leta a krásne vie vyzdobiť váš interiér. Chcete ale aby sa vaše deti pohrali a vytvorili tento krásny kvietok z papiera? Nie je to ťažké! Stačí si pozrieť náš návod dole a pomôcť vašim deťom vytvoriť pivonku z papiera.

Narcisy

Zo žltého a oranžového papiera vystrihnite cca 8 cm dlhé kvietky skoro v tvare hviezdy so 6 mierne zašpicatenými lupienkami. Do stredu už len stačí nalepiť mini cukrárenský košíček bielej farby pre žlté narcisy a žltej pre oranžové, prípadne biele pre všetky. Môžete pridať zelenú stonku z papiera či špajdle alebo použiť hlávky kvetov ako ozdobu na nalepenie. Jarná kvetinová výzdoba sa bez narcisov skrátka nezaobíde! Alebo si pripravte papierové narcisy podľa nášho návodu dole.

Jarné kvety z papiera pre deti: slnečnice

Vystrihnite kruh z tvrdého čierneho alebo hnedého papiera s priemerom cca 10 cm. Zo žltého a oranžového papiera si pripravte pásiky s dĺžkou asi 7 cm, ktoré potom začnite lepiť po celom obvode kruhu tak, aby aspoň 5 cm pásikov vytŕčalo von. Striedajte pritom ich farby. Takýto kvet môžete opäť prilepiť na zelenú špajdlu a dať do vázičky alebo ho nalepiť na veniec. Ak vystrihnete dlhý zelený pásik a pár listov, môže to byť aj krásna jarná výzdoba okien z papiera.

Jarné kvety z cukrárskych košíčkov

Na tieto jarné kvety z papiera pre deti môžete použiť cukrárske košíčky akýchkoľvek veselých farieb. Následne si môžete vybrať, či vyrobíte kvietky z:

  • 2 košíčkov – menší nalepený vo väčšom
  • 1 veľkého košíčka s nalepeným gombíkom v strede
  • minimálne 2 veľkostí, pričom spodný bude vyrovnaný a nastrihaný, aby vznikli oddelené lupienky

Deti môžu farby kombinovať podľa chuti a potom hotové kvety prilepiť na papier s nakreslenou vázou alebo ich nalepiť na špajdle a zapichnúť ich do kvetináčov.

Usmievavé kvietky

Môžete si vybrať, či budú jednofarebné alebo zložené z niekoľkých farieb. Z papiera vystrihnite kvety rôznych veľkostí a môžu mať aj odlišný počet lupienkov, napríklad od 6 do 10. Naukladajte a prilepte ich na seba od najväčšieho po najmenší a do stredu nalepte žltý kruh či košíček, na ktorý deti nakreslia usmiatu tváričku. Upevnené na špajdli môžu ísť do vázičky či kvetináča alebo nimi môžete polepiť okná a nábytok. Tieto kvietky zaručene rozveselia celú domácnosť!

Aby sme nezabudli na origami…

Ak vaše ratolesti rady skladajú, určite budú nádhernou ozdobou aj origami kvety. Stačí nájsť takú náročnosť skladačky, ktorú zvládnu aj vaši najmenší a určite sa budú tešiť, keď uvidia výsledok vyčarovaný z jedného štvorca! Na tieto jarné kvety z papiera pre deti potrebujete iba špeciálny papier určený pre origami a k tomu trpezlivosť.

Aj vy máte chuť pridať sa k deťom a spraviť si vlastné papierové kvety? Rôzne tvary a všemožné farebné kombinácie zaistia, že každý z nich bude originálne umelecké dielo hodné jarnej výstavy u vás doma! Nie je nič krajšie ako sledovať, koľko radosti deti majú pri vymýšľaní a tvorení. Zatiaľ čo ony budú mať plné ruky práce, vy môžete pokojne dokončiť zvyšok jarnej výzdoby vo vašej domácnosti.

Krásna jarná výzdoba spraví každú domácnosť neodolateľnou! Či už to budú papierové kvety od detí, nádherne vzorované textílie alebo iné sviežo pôsobiace doplnky a dekorácie do bytu – bude to určite štýlové privítanie jari. Doplňte vaše aranžovanie, využite pritom bezplatnú registráciu na Westwing a nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší a plný jari!