Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Papieroví vianoční anjelikovia

Vianočná výzdoba patrí neodmysliteľne k sviatkom. Nájdete ju hádam všade – od vonkajšieho zdobenia až po vysvietený interiér. Všade navôkol si všimnete nápadné vianočné girlandy, vianočné dekorácie pred dvere a do oka vám padne aj vianočná výzdoba na okná. Do módy sa vracia výroba vianočných anjelikov, aj vianočné dekorácie urob si sám. Okrem toho, že po domácky vyrobené dekorácie krásne podčiarknu krásu vášho domova, prinesú vám spoločné nezabudnuteľné chvíle s najbližšími. Poďte s nami načerpať vianočné inšpirácie, ktoré sa vám rozhodne budú páčiť! Výroba vianočných anjelikov nebola nikdy väčšou zábavou!

Obľúbená vianočná výzdoba interiéru na rok 2021

Aj vy by ste chceli mať Vianoce 2021 trendy a šik? Inšpirujte sa farbami! Aktuálna farba Vianoc 2021 môže pokojne vychádzať z veľmi obľúbenej kombinácie žltej a sivej, ktorú ste už určite v trendoch a novinkách zachytili. Vianočná výzdoba interiéru patrí k sviatkom rovnako ako pečenie voňavých medovníkov a zdobenie stromčeka. Preto by ste na ňu mali myslieť s predstihom. 

Prezrite si všetky zákutia vášho domova. O slovo sa hlásia vianočné dekorácie na stôl, ako aj vianočné ozdoby z papiera – výroba, či celý postup, podobne aj háčkované vianočné ozdoby, ktoré sa teraz tešia veľkej popularite. Do popredia sa dostávajú aj šité vianočné ozdoby, ktoré môžete umiestniť nielen na stromček, ale aj na dvere či zdobiť nimi okná. A čo tak malý stromček hore nohami namiesto lustra nad stolom? To je ten najlepší spôsob, ako vyvážiť dekadentný vianočný stromček. 

Výroba vianočných anjelikov: presný postup

Jeden z najkrajších nápadov je urobiť malých anjelov vďaka svojim schopnostiam. Vianočné sviatky sú časom rodiny a tieto krásne dekorácie vyčaria deťom úsmev, obzvlášť keď sú na vianočnom stromčeku. Výroba vianočných anjelikov je veľmi jednoduchá a pritom tvorivá činnosť, do ktorej sa môžu zapojiť všetci členovia rodiny.

Domáci anjelikovia

Na výrobu efektných a atraktívnych dekorácií nepotrebujete tieto Vianoce veľký rozpočet. Vianočné dekorácie vyrobené doma vás určite nezruinujú. Rozhliadnite sa po dome, nepochybne nájdete množstvo vhodných materiálov na ich výrobu. Môžete si vopred kúpiť drevené guľôčky na výrobu hláv a farbu v spreji. Na drevenú guľu namaľujte roztomilú tvár a odložte ju na sušenie. Na telo môžete použiť zátky na víno, kávové filtre, perie alebo žalude, buďte kreatívni! Ak milujete cestoviny, môžete zvážiť použitie cestovín, dobre môžu fungovať aj motýlie krídla a pletená tkanina.

Výroba vianočných anjelikov: papieroví anjelikovia

Tvar anjela môžete jednoducho vystrihnúť z takmer akéhokoľvek druhu materiálu, ideálne bieleho papiera a potom ich môžete zavesiť tak, ako sú. Postavičkám môžete dopriať aj krásnu mašličku, aby ste pridali krídla. Malé ozdobné figúrky môžu byť skryté v adventnom kalendári ako malé prekvapenia. A k tomu adventné vence – výroba je taká jednoduchá!

Anjelikovia na zjedenie

Chystáte sa piecť medovníky? Nezabudnite si upiecť aj anjelikov, ktorých môžete použiť nielen ako sladkú dobrotu, ale aj ako vianočné dekorácie na stromček. Zdobiť vám ich pomôžu aj deti, stačí im dať do ruky kuchynské náčinie, sladký sneh a potravinárske farby a hneď máte dekorácie hotové.

Uháčkujte si vlastné ozdoby ako vaše staré mamy

Háčkované vianočné ozdoby boli kedysi v móde. Na chvíľu ich vystriedali sklenené gule a umelé dekorácie. V posledných rokoch sa počas vianočných sviatkov vraciame k tradičným dreveným ozdobám a aj háčkovaným anjelom. 

Krásavci z korku

Odkladáte si korkové zátky z vína? Konečne budú mať výborné využitie! Stačí im pripevniť mašle ako krídla, prilepiť hlavičky napríklad z chumáčov vaty a vaša dekorácia je hotová. 

Výroba vianočných anjelikov: anjelikovia zo slaného cesta

Toto je skutočne jednoduchý postup na prípravu. Na cesto budete potrebovať dva diely múky, jeden diel vlažnej vody, jeden diel soli, múku na podsypávanie, podložku, válček, plech na pečenie a formičky na vykrajovanie. 

 1. Všetky ingrediencie spojte, potom cesto podsypte a vyvaľkajte na hrúbku asi 3mm. 
 2. Na cesto si odtlačte ľubovoľné vzory. 
 3. S formičkami vykrajujte rôzne tvary.
 4. Otvor na zavesenie spravíte pomocou slamky.
 5. Vykrojené ozdoby preložte na plech vystlaný papierom na pečenie a sušte v rúre asi hodinu pri teplote 60°C a ďalšiu hodinu pri teplote 80°C. 

Ako vyrobiť anjelikov z juty

Juta patrí medzi prírodný materiál. Na výrobu anjelikov z juty budete potrebovať viac komponentov: 

 • metráž imitácia juty s hviezdami
 • jutový povrázok 2,5 mm
 • polystyrénový kužeľ
 • polystyrénovú guľu
 • drevené srdiečko
 • vianočnú hviezdu s flitrami 20 mm
 • kartón 

Postup ako vyrobiť anjelikov z juty:

 1. Vezmite si kužeľ, otáčaním na látke vyznačíte požadovaný tvar a vystrihnete.

 2. Látku si prilepíte na kužeľ. Guličku si oblepíte povrázkom. Do stredu vlepíte kúsok špajdle.

 3. Zapichnete a prilepíte tavnou pištoľou ku kužeľu. Ozdobíte dreveným srdiečkom a trblietavými hviezdami.

 4. Potom vystrihnete z kartónu pár krídel a prilepíte ich anjelovi na chrbát. Necháte vyschnúť a potom položíte na určené miesto.

Vianočné tvorenie s deťmi: zapojte ich kreativitu a fantáziu

Nielen výroba vianočných anjelikov je vhodná pre šikovné malé rúčky. Vaše ratolesti hravo zvládnu vianočné dekorácie z papiera. Veď vianočné tvorenie s deťmi patrí k zmysluplným činnostiam počas predvianočných príprav. Poďte si to užiť!

Vystrihovať snehuliakov, anjelov či snehové vločky je zábava. Tvorivé ratolesti môžu skúsiť aj viac, napríklad snehuliak z dreva sa im s vašou pomocou istotne podarí. Deti si takto precvičia jemnú motoriku a zároveň vytvoria krásne dekorácie a doplnky do bytu, na ktoré budú pyšné počas celých Vianoc. Ak však chcete ozdobiť okná tento rok trochu inak, skúste na ne zavesiť niečo originálne zvnútra. Postačia vám sviečky, vianočné gule, vetvičky, lízadlá či šišky. 

Vyrobte si spolu ozdoby na stromček! Výroba vianočných gúľ bude zábava pre všetkých! Použiť sa dá prakticky čokoľvek, čo máte doma. Recyklujte staré ozdoby, vyrobte si z prírodných materiálov nové a prípadne kúpte len jednotlivé komponenty. Vianočné gule sú krásnou vianočnou dekoráciou. 

Ako na výrobu domácich vianočných gúľ s deťmi?

 • Budete k tomu potrebovať zaváraninové poháre, snehové trblietky, ozdoby, modurit alebo fimo hmotu, lak a taviacu pištoľ. 
 • Z fimo hmoty alebo moduritu si vytvorte postavičky a podľa návodu uvarte, nechajte vyschnúť a namaľujte. 
 • Ak sa vám nechce vytvárať postavičky, môžete použiť aj malé hračky.
 • Postavičky prilepte s pomocou tavnej pištole o vrchnák. 
 • Do pohára nalejte vodu, pridajte sneh a zatvorte spolu s postavičkou. 
 • Vyskúšajte, či pohár nepreteká. 
 • Vianočnú guľu môžete ozdobiť farbičkami či stužkami. 

Naše tipy ako na jednoduchú a vkusnú vianočnú výzdobu

Základná rada takmer každého bytového dizajnéra znie, že to s výzdobou netreba preháňať. Držte sa vlastného štýlu a ten si zachovajte aj vo vianočnej výzdobe. Nezabudnite napríklad na vyzdobenie jedálenských stoličiek, pohovky alebo kresla. Stačí, ak na tieto objekty prehodíte textílie vo farbách Vianoc, či už je to červená, zelená, zlatá alebo biela. Veniec je zaručený spôsob, ako vnesiete sviatočného ducha do každej miestnosti. 

Vianoce sú o rodine a priateľoch. Ak príde návšteva, servírujte naozaj luxusne! Bude sa veľa piecť a variť, ukážte sa ako praví hostitelia! Nezabudnite na slávnostný servírovací riad, ako aj na poháre na vysokej stopke či dekoratívne misky, podnosy či príbory. Takisto kombinovanie rôznych materiálov je jednoduchý a efektívny spôsob, ako dodať vášmu domovu pravú vianočnú atmosféru. Výzdoba dokáže ohromiť, potešiť oko, aj pohladiť na duši. Doprajte sebe aj blízkym pohľad na vkusne a trendy zariadenú domácnosť aj počas Vianoc.

Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!