Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Vianočne naaranžovaný stôl a DIY vianočné gule

Aj domáca výroba vianočných gúľ patrí medzi tohtoročné trendy najkrajších sviatkov v roku. Originálne vianočné dekorácie vyrobené doma sú z roka na rok stále viac obľúbené. Nielenže sú šetrné k životnému prostrediu a prispievajú k celkovej udržateľnosti vo svete, ale majú aj svoj nezameniteľný štýl. Načerpajte u nás vianočné inšpirácie na originálne dekorácie do bytu, ktorých sa nikdy nepresýtite! Výroba vianočných ozdôb pri šálke horúceho čaju s medom, ako aj vianočné tvorenie s deťmi patria medzi najčarovnejšie okamihy tohto výnimočného času. Nechajte sa inšpirovať!

Zapojte svoju kreativitu do výroby vianočných gúľ! 

Neviete, ako tento rok vyzdobiť svoj príbytok čo najlepšie? Ručná výroba vianočných gúľ, ako aj výroba vianočných anjelikov sa vracia späť do módy. Vyskúšajte to aj vy doma, zapojiť môžete aj rodinných príslušníkov, prípadne si môžete spraviť večierok s priateľmi a tvoriť pri pohári dobrého nápoja. Kreativita sa rodí kolektívne a vzájomne si týmto spôsobom budete nápomocní. S vyrobenými dekoráciami sa môžete aj rozdeliť.

Vedeli ste, že vianočné dekorácie môžu plniť aj iné funkcie? Napríklad môžu byť aj jedlé? Skúste si vyrobiť 3D perníkovú chalúpku, medovníkový domček alebo čokoládovú vežu. Nielenže vám nádherne prevoňajú celú domácnosť, skrášlia interiér, ale si na nich napokon budete môcť aj pochutiť.

Vianočné inšpirácie pre výzdobu interiéru

Budú Vianoce 2021 trendy alebo klasické ako po minulé roky? To záleží do veľkej miery aj od vašej kreativity. Vaša vianočná výzdoba interiéru nemusí byť stále taká istá, nechajte vyniknúť aj iné kúsky. Napríklad adventné vence výroba a návody, ako ich integrovať do celkovej výzdoby môžu byť pre vás tou pravou inšpiráciou.

Na mnohých miestach aj v interiéri aj exteriéri nádherne vyniknú vianočné girlandy, vianočné dekorácie z papiera, aj háčkované vianočné ozdoby. Do popredia sa tlačia aj vianočné ozdoby z papiera – výroba je taká jednoduchá! Len si predstave, ako behom pár minúť dokážete vyrobiť papierové reťaze s anjelikmi, nádherné papierové origami 3D hviezdice alebo aj sviečky z papiera na vianočnom stromčeku. A to všetko nielen z kancelárskeho, ale aj priemyselného papiera.

Milé malé drobnosti urobia svoje 

Tmavé náladové odtiene spolu so zlatými akcentmi sú skvelým spôsobom, ako prenesiete do vašej domácnosti tajomný vzhľad. Na výber máte množstvo tmavomodrých a purpurových dekorácií, od sklenených ozdôb a svietnikov, až po elegantné pávy či filtrované soby. Taktiež živé rastliny vyzerajú fantasticky po celý rok a nemusíte ich ani extra zdobiť. Izbové rastliny čistia vzduch. Takisto vianočná ruža alebo mini vianočné stromčeky nikdy nevyjdú z módy.

Rožžiarte váš domov 

Zdá sa, že LED vianočné osvetlenie je každým rokom menšie a nápaditejšie. No práve vo vianočnom dizajne nájdete oveľa viac možností rozprávkových svetiel a ozdôb. Okrem svetelných reťazí na stromčeku si môžete zvoliť aj strieborné a biele dekorácie, čím dosiahnete mrazivý vzhľad. Ak sú na vás tieto tóny príliš studené, rozhodnúť sa môžete pre teplé medené a luxusné zlaté svetlá. Existuje veľa nápadov, ako rozžiarite váš domov aj túto zimu.

Vianočné dekorácie a výroba vianočných gúľ so snehovým nádychom 

Zimnú sezónu si spájame s ľadom a snehom. Túžime po zimných prechádzkach v mrazivej krajine a po návrate domov do teplej miestnosti s útulnými a mäkkými prikrývkami. Zažite harmóniu vďaka bytovým textíliám, ktoré môžete umiestniť kamkoľvek v priestore. Harmóniu docielite vďaka jasnej farebnej palete so studenými aj teplými neutrálnymi tónmi. Deky a plédy v kombinácii s prírodnými materiálmi dodajú vášmu domovu pocit útulnosti.

Ako vyrobiť vianočné gule?

Možno ste sa už presýtili klasických dekorácií z obchodov. A čo tak vianočné dekorácie urob si sám? Ak vás lákajú ručné práce a máte k nim blízko, vyskúšajte zopár nápadov na výrobu ozdôb sami. Výroba vianočných gúľ má jednoduchý postup, ktorý ľahko zvládne aj menej tvorivá duša. Tu je osem najkrajších inšpirácii, ako si vianočné gule vyrobíte aj doma.

Háčkované vianočné gule 

Toto je spôsob, na ktorý budete potrebovať zručnosť. Možno to poznáte zo svojich detských čias, možno z rozprávania rodičov či starých rodičov. Ručné práce sa jednoducho dedia z pokolenia na pokolenie, tak ako aj háčkované vianočné ozdoby a ich výroba.

Jedlé jabĺčka 

Namiesto klasických sklenených dekorácií sa v minulosti používali aj jablká, ktoré boli obalené v cukrovej skaramelizovanej glazúre. Vyskúšajte ich aj teraz.

Flitrované vianočné gule  

Budete potrebovať polystyrénové gule rôznych veľkostí, niť s filtrami, lepidlo a stužku na zavesenie. Potom pridajte pár vetvičiek zelene, mašľu, nejaké trblietavé písmená a máte krásne vianočné gule!

Vianočné gule z papiera  

Vyrobte si gule z kancelárskeho, recyklovaného alebo farebného papiera. Môžu byť 3D aj 2D, záleží len od vás, koľko máte chuti a času tvoriť.

Vlnené gule  

Budete potrebovať balóniky, ktoré najprv nafúkate, potom oblepíte špeciálnym lepidlom, omotáte vlnou a po vyschnuté balónik prasknete. Tvar by sa mal zachovať a výsledný efekt bude famózny!

Obšívané gule zo sklenených korálikov 

Budete potrebovať sklenené alebo umelohmotné guličky a k nim malé sklenené koráliky. Špeciálnou obšívacou technikou obšijete veľkú guličku, ktorej môžete vymyslieť farby, aj vzory.

Novinové guličky 

Jedným z najúspornejších a najudržatelnejších riešení je použiť staré časopisy alebo noviny. Vytvarujte tvar gule z novinového papiera a konce zlepte tak, aby sa guľa neotvárala. Prilepte špagát a dekoráciu máte hotovú.

Guličky z látky 

Toto je takisto ekologické riešenie! Použite staré ponožky, ktoré vytvarujete do gule, navrchu stiahnete a vrch obšijete farebnými gombíkmi rôznych tvarov. Toto umenie zvládnu aj vaši najmenší pomocníci!

Ďalšie tipy ako vyrobiť vianočné gule a vianočné dekorácie

Nielen výroba vianočných gúľ sa túto sezónu teší svojej popularite. Vianočná výzdoba v prírodných tónoch udáva tento rok jasný trend. Prírodné lístie v spojení s drevenými podkladmi alebo vŕbovými vencami je tento rok všade navôkol. Či už nazbierate vetvičky a šišky v lese, navštívite miestne kvetinárstvo alebo nakúpite už hotový aranžmán, je to jednoduchý a udržateľný nápad, ako získa vás domov slávnostnejší charakter. Eukalyptové listy sú taktiež aktuálnym vianočným trendom.

Ozdobte si stoly, dvere aj okná 

Nezabudnite na vianočné dekorácie na stôl, ktorý sa počas sviatkov prehýba pod množstvom dobrôt. Nielen blízkym ale aj susedom a okoloidúcim treba dopriať pokochať sa dekoráciami z vašej tvorivej dielne. Originálna vianočná výzdoba na okná bude dávať všetkými najavo, že vy ste už na tieto sviatky pripravení. Svoju radosť dajte najavo aj pred vlastným vchodom do domu alebo bytu. Vianočné dekorácie pred dvere sú taktiež pevnou súčasťou vianočného dekoru.

V predvianočnom období sa tešíte na jednoduché veci. Trávite spolu viac času a radujete sa v kruhu najbližších. Váš spoločný čas môžete stráviť aj rozhovormi, pri ktorých si spolu môžete aj niečo pekné vyrobiť.

Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!