Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Futurizmus: geometrické tvary

Slovné spojenie moderný interiér predstavuje pre každého niečo iné. Pre niekoho ide o priestor, v ktorom sa snúbia najnovšie trendy spolu so smart technológiami, pre iného je to zas nadčasová domácnosť, ktorá okrem pekného dizajnu prináša aj praktickosť. Ktorá z možností je teda správna? Obe! Moderný interiérový štýl otvára dvere kreativite a dovoľuje, aby ste sa v rámci neho hrali s prírodnými materiálmi, čistými líniami, prirodzeným svetlom a skôr svetlejšou farebnou paletou. Čím je ešte tento trend výnimočný? Westwing si pre vás pripravil všetky informácie, ktoré by ste o ňom mali vedieť.

6 top trendov pre moderný interiér v roku 2023

Moderný štýl bývania je charakteristický tým, že sa neustále mení a každý rok so sebou prináša nové zaujímavé trendy. Na čo sa môžeme tešiť v roku 2023?

1. Prírodné materiály a farby

Prírodné materiály a farby boli vždy alfou a omegou moderného interiéru a táto skutočnosť sa nezmení ani v roku 2023. Vaša moderná obývačka či moderná spálňa musí obsahovať aspoň jeden kúsok nábytku z tmavého alebo bledého dreva, bavlnené obliečky, ľanové prehozy, prípadne len menší koberček z prírodných vlákien. Okrem spomenutých prírodných materiálov budú v tomto roku na výslní aj ďalšie, ako napríklad kameň, bambus, mramor a perie.

2. Udržateľnosť v interiéri

Moderný dom by mal v roku 2023 spĺňať nielen požiadavky komfortu a pekného vzhľadu, ale taktiež udržateľnosti. Starostlivosť o životné prostredie nebola nikdy tak dôležitá, ako v súčasnosti. Práve preto sa vyhýbajte umelým materiálom a zložkám s výraznou uhlíkovou stopou. Nebojte sa dať niektorým veciam druhú šancu a vyberte si značky či dodávateľov, ktorí vám zaručia, že výrobky vyrábali udržateľným spôsobom.

TIP: Zaujíma vás ekológia a chceli by ste vedieť, ako ju správne podporiť? Prečítajte si náš článok udržateľnosť a získajte praktické tipy, ktoré zúžitkujete pri zariaďovaní svojho nového domova či pri jeho rekonštrukcii.

3. Živé farby v interiéri

Moderný bytový dizajn využíva spravidla bledšie odtiene, ako je napríklad béžová farba, ružová farba, jemná zelená farba, prípadne pastelové farby. Ak by sa vám však výsledok zdal mdlý a nudný, pokojne ho doplňte jedným výrazným odtieňom v detailoch. Skvelou voľbou je farba roka 2023, ktorou sa stala nádherná známa Viva Magenta farba.

4. Maximalizmus

V roku 2023 sa dostane do popredia aj presný opak minimalizmu, ktorým je maximalizmus. Tento štýl bývania láka najmä milovníkov menších doplnkov vo väčšom počte a tých, ktorí radi experimentujú s rôznymi farbami. A ako dosiahnuť tento štýl vo vašom domove? Kombinujte viaceré farebné odtiene, vzory, tvary a veľkosti nábytku. Nebojte sa ani kombinácií viacerých štýlov a materiálov, ktoré vám dokážu zaistiť netradičný a originálny výsledok. Snažte sa však kombinovať trendy, ktoré si navzájom rozumejú a dopĺňajú sa, aby ste v interiéri nevytvorili príliš ťaživú atmosféru.

5. Moderný vidiecky štýl v interiéri

Moderný vidiecky štýl milujú nielen tí, ktorí žijú na vidieku, ale aj tí, ktorí sú priamo v srdci veľkomesta. Do interiéru prináša pokoj a pomáha vám nadýchnuť sa a na chvíľu spomaliť. Do interiéru ho v roku 2023 prinesiete pomocou bledých neutrálnych tónov, jemných vzorov a celozelených rastlín. Okrem toho nezabúdajte na prírodné materiály, mäkký textil vo forme kobercov, prehozov a vankúšov, a nebojte sa menšej nedokonalosti, ako napríklad škrabancov na drevených skriňových dvierkach.

6. Kombinácia moderných prvkov so starožitnými

Milujete vintage štýl, no zároveň by ste chceli, aby váš domov pôsobil moderne a nadčasovo? Najlepším riešením je kombinovanie moderných prvkov s tými starožitnými. Aby si však celok rozumel, dbajte na to, aby jednotlivé kusy nábytku a doplnkov boli z rovnakého materiálu alebo v podobnej farbe. Takýmto spôsobom si zaistíte plynulý prechod medzi trendom využívajúcim najmodernejšie prvky a štýlom, ktorý sa inšpiruje minulým storočím.

Moderný štýl bývania v interiéri

Moderný štýl je univerzálny a môžete ho využiť v akejkoľvek miestnosti v domácnosti. Ako na to? Westwing má pre vás praktické rady a nápady, ktoré vám v tom pomôžu.

Moderná obývačka

Otvorené, priestranné, čisté a vzdušné. Presne také by mali byť moderné obývačky v roku 2023, v ktorých budete môcť oddychovať, stretávať sa s priateľmi a pracovať. Laďte ich preto do sviežich bledých farieb ako biela, béžová a bledosivá. Krásne vyniknú aj pastelové odtiene, hlavne bledozelená, bledomodrá a bledoružová. Ak nie ste milovníkom maximalizmu, s doplnkami to zbytočne nepreháňajte. Pri ich výbere dbajte na praktické kúsky ako úložné boxy, podnosy, taburetky s úložným priestorom či praktický konferenčný stolík.

Moderná spálňa

Chcete mať pohodlné, no pritom moderné a trendy miesto, kde naberiete energiu a dobre si oddýchnete? Do vašej spálne snov nezabudnite umiestniť moderné prvky, ktoré sa postarajú o vysokú úroveň komfortu a zároveň aj vzhľad podliehajúci najnovším trendom. Do spálne zvoľte tlmené farby, ktoré upokoja a navodia dobrú náladu. Skvelé sú odtiene hnedej, zelená farba a taktiež modrá a béžová. Následne sa zamerajte na detaily vo forme prehozov, mäkkých vankúšov, celozelených rastlín, kobercov a závesov.

Moderná detská izba

Moderná detská izba vám dovoľuje hrať sa so sviežimi pastelovými farbami, praktickým nábytkom a detailmi, ktoré si zamilujú hlavne deti, ako je baldachýn, mäkký koberec, zaujímavá farebná tapeta či hravé farebné obrazy. Okrem toho nezabúdajte na dostatok prirodzeného svetla, kvalitnú posteľnú bielizeň a veľa úložného priestoru na všetky hračky. Deťom dobre poslúžia najmä úložné boxy, postele s veľkým úložiskom a veľké šatníkové skrine.

TIP: Pre organizáciu a poriadok v detskej izbe si prečítajte: úložný priestor na hračky

Moderné kuchyne

Interiérový dizajn kuchyne je praktický a predstavuje odraz osobnosti a vkusu človeka, ktorý miestnosť zariaďuje. Trendy v bývaní 2023 hlásia pre moderné kuchyne kombináciu praktickosti a nadčasovosti, ktorú dosiahnete využitím vitrín, skríň a poličiek s dostatkom úložného priestoru, modernými spotrebičmi a štýlovým príborom v čiernom alebo zlatom prevedení. Z materiálov sa zamerajte na mramor, kameň a drevo, a z farieb na prírodné odtiene, ktoré môžete doplniť tými tmavými.

Moderné kúpeľne

Moderné kúpeľne sú na tom podobne ako ďalšie miestnosti v domácnosti. V roku 2023 sa zameriavajú hlavne na bledšie odtiene ako je biela, bledosivá, béžová a hnedá. Celok môžete osviežiť kontrastom, ktorý vytvoríte pomocou čiernej, tmavomodrej alebo tmavofialovej. Štýlové kúpeľne sú minimalistické a čisté, spravidla obsahujú minimum doplnkov a zameriavajú sa na umelé osvetlenie, ktoré dokáže podporiť luxusný výzor. Ak by ste v nich chceli použiť nejaký doplnok, stavte na koberčeky a predložky, jednofarebné uteráky a stojacie lampy.

Nábytok a doplnky pre moderný interiér – Westwing inšpirácia

Zariaďujete si svoj moderný interiér a neviete, aké doplnky a nábytok by ste doň mali zvoliť? Netreba sa ničoho báť, Westwing má pre vás zoznam vecí, na ktoré nesmiete zabúdať.

Pohodlné sedenie

Posledné roky trávime v interiéri oveľa viac času. Naše obývačky, home office či spálne sa stali útočiskom, kam sa utiekame po dlhom a náročnom dni. Aby sme si však mohli skutočne dobre oddýchnuť, potrebujeme pohodlné sedenie. Do obývačky si vyberte mäkkú čalúnenú sedačku a masívne kreslo, do pracovne si zvoľte leňošku a do spálne kreslo alebo peknú taburetku.

Zaoblené tvary

V roku 2023 sú dôležité oblé tvary a asymetria, ktorá sa odráža hlavne v nábytku a menších detailoch, napríklad na rúčkach. Nebojte sa siahnuť po okrúhlom zrkadle, komode v oválnom tvare alebo po koberci s nepravidelným tvarom. V kúpeľni krásne vynikne zaoblené umývadlo, v kuchyni okrúhly stôl a v obývačke zas oblé taburetky. Experimentujte, skúšajte niečo nové a kombinujte viaceré tvary, vďaka ktorým môžete získať veľmi zaujímavý výsledok.

Vintage kúsky

Ak preferujete vintage štýl, prineste do svojej domácnosti nábytok a doplnky po starých rodičoch, ktoré vedia rozprávať príbehy o vašej rodine. V prípade, že by ste žiadne takéto kúsky nemali, jednoducho si ich kúpte. Na trhu dnes nájdete množstvo komôd, vitrín, políc, regálov a ďalších kúskov s gravírovaním, prepracovanými rúčkami a menšími nedokonalosťami, ktoré vás v momente prenesú do minulého storočia.

Farebný a vzorovaný nábytok

Prineste do svojej domácnosti trochu farieb! Okrem stien a tapiet môžete jednotlivé miestnosti rozžiariť aj farebným nábytkom v modrej, zelenej, červenej alebo oranžovej farbe. V roku 2023 budú populárne najmä minimalistické monochromatické kúsky, prípadne ich presný opak – nábytok, a to hlavne stoličky, kreslá a sedačky s kvetinovým, s extravagantným vzorom alebo jedinečné kúsky v živých farbách.

Koberce s nezvyčajným tvarom

Premýšľate, že by ste si do interiéru priniesli koberec? V tom prípade si zvoľte prevedenia s asymetrickým a nezvyčajným tvarom, ktoré pritiahnu pozornosť a zvýraznia každú jednu podlahu. Voľba typu koberca je čisto na vás. Nasledujúce mesiace budú v obľube kožušinky aj koberce s vysokým a nízkym vlasom.

Inšpirujte sa moderným štýlom a zariaďte si svoju domácnosť tak, aby bola nielen pekná, ale taktiež komfortná a príjemná. Možností je viac ako dosť, určite si prídete na svoje.

Využite exkluzívnu ponuku na našej klubovej stránke Westwing a získajte každý deň dávku inšpirácií pre váš moderný domov.