Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
moderná trendy kúpeľna

Kúpeľne sú často prehliadanou, no pritom dôležitou miestnosťou v domácnosti. Dôvodom je hlavne to, že nie sú tak očarujúce a štýlové, ako napríklad obývačka či spálňa. Zmeňte to v roku 2022! Dajte svojej kúpeľni šancu, aby vám poskytla priestor nielen na rýchlu sprchu a prípravu do práce, ale aj na niekoľkohodinové spa a oddych vo vani. Zútulnite si ju výberom správnych materiálov a skrášlite pomocou niekoľkých doplnkov. Moderné kúpeľne 2022 ich nepotrebujú veľa, vystačia si aj s málom. Ak plánujete rekonštruovať alebo zriaďovať nanovo, nechajte si od nás poradiť.

Aké sú trendy farby a materiály pre moderné kúpeľne v roku 2022?

Trendy v bývaní 2022 sú rôzne, vďaka čomu si na svoje príde úplne každý. Ide o rok, ktorý bude zmesou návratov starých a príchodom nových štýlov. Špeciálne to bude platiť pre kúpeľňu, ktorá sa premení z praktickej miestnosti na oázu pokoja a oddychu. Nebojte sa výrazných nástenných malieb, množstva rastlín a miešania a kombinovania textúr.

Ružová alebo zelenkavá farba a imitácia dreva

Interiérový dizajn hovorí jasne: rok 2022 bude v znamení krásnych a žiarivých pastelových farieb. Zabudnite však na nepekné a mdlé odtiene spred niekoľkých rokov, ktoré ste náročne pretierali univerzálnou bielou. Predstavte si výrazné, no pritom stále jemné farby charakteristické príjemnou energiou vhodné na kombinovanie s akýmkoľvek materiálom.

 • Ružová farba je zaujímavá a dokáže zjemniť akýkoľvek iný odtieň, ktorý k nej dáte. Ak by ste sa jej báli, zvoľte ju v doplnkoch a menších detailoch. Umiestnite ju vo forme veľkého a pohodlného pufu do rohu alebo uteráka zaveseného na háčiku.
 • K obľúbeným pastelovým odtieňom sa radí aj bledozelená navodzujúca pokoj. Nie je to však jediný odtieň, ktorý bude v roku 2022 trendy. Zelenú vyskúšajte aj v jej luxusnom a elegantnom smaragdovom prevedení. Tmavozelená moderná kúpeľňa 2022 vás spojí s prírodou a v kombinácii s metalickými odtieňmi bude pôsobiť kráľovsky.

Vaša kúpeľňa snov v pastelových alebo tmavých odtieňoch môže kombinovať akékoľvek materiály.

 • Do veľkej sa nebojte siahnuť po impozantnom masíve, z ktorého sála teplo. Dostaňte ho do miestnosti vo forme praktickej skrinky pod umývadlo alebo nádob a úložných boxov.
 • Malá kúpeľňa potrebuje minimalistické materiály v menších rozmeroch. Výborným riešením je jednoduchý kov v čiernej, ratan alebo sklo.

Materiály s rafinovaným charakterom

Luxusná kúpeľňa si vyžaduje výber nielen vhodných farieb, ale aj materiálov. Ak chcete, aby do miestnosti dobre zapadli, musia byť niečím zaujímavé.

 • Mramor je nadčasový a vytvára efekt luxusu. Len si predstavte, ako vchádzate do kúpeľne s mramorovým obkladom na minimálne jednej stene, doplneným o zlaté detaily.
 • Teplo domova, jedinečný vzhľad a dlhá výdrž, aj tak sa dá opísať masív v rôznych farbách a prevedeniach. Rok 2022 sa hrá skôr s bledšími tónmi otvárajúcimi priestor, no využiť môžete aj tie tmavé. A to hlavne ako doplnky do kúpeľne a detaily na nábytku.
 • Rafinovaný vzhľad dodajú aj moderné podlahy, ako napríklad veľké farebné dlaždice. Zvýraznite podlahu netradičnými vzormi a kombináciou pastelových tónov.

Tapety sú späť

Tapeta v kúpeľni prinesie do miestnosti luxusný vzhľad. Krásne pozadie vytvoríte tapetou s veľkými zvormi kvetov alebo abstraktnými vzormi. Pri výbere tapiet do kúpeľni dbajte na to, aby ste si vybrali špeciálny typ tapety, ktorý je vhodný do vlhkého prostredia, hlavne ak nemáte dostatočné odvetranie.

Zariaďte si modernú a trendy kúpeľňu pomocou Westwing a vytvorte si oázu pokoja, v ktorej si oddýchnete a naberiete nové sily.

Moderné kúpeľne 2022: inšpirácie pre interiérový dizajn

Luxusná kúpeľňa v roku 2022 predstavuje mnoho vecí, a preto je dôležité, aby ste si vybrali to, v čom sa cítite dobre. Zatvorte oči a predstavte si miestnosť, kde si napustíte vaňu alebo dáte horúcu sprchu a zmyjete zo seba celý deň. Ako vyzerá? Je minimalistická a vo svetlých odtieňoch alebo skôr výrazná a tmavá? Interiérové farby umožňujú viaceré, často aj netradičné kombinácie, o ktorých ani len netušíte.

Minimalistická kúpeľňa, no nie bez elegancie

Kúpeľne budú v roku 2022 odeté v rôznych farbách, materiáloch a štýloch. Jedným z nich je minimalizmus, charakteristický hrou s bledými odtieňmi, praktickými prvkami a čistými líniami.

 • Biela kúpeľňa znie síce nudne, no vôbec taká nemusí byť. Stačí, keď sa pohráte s viacerými farbami a necháte, aby si svoju prácu urobila aj výzdoba.
 • Bielym stenám dodajte šmrnc pomocou zrkadla a obrazu v akomkoľvek štýle.
 • Farebné abstraktné umenie rozbije nudu a prinesie závan sviežosti.
 • Okrem zrkadla si zaobstarajte aj ďalšie dekorácie na stenu, ako napríklad osvetlenie kúpeľne v kovovom, drevenom alebo umelohmotnom prevedení.

Moderné podlahy v kúpeľni

Moderné kúpeľne 2022 budú pracovať spravidla s kachličkami a obkladom, a to hlavne kvôli ich praktickosti. Do rustikálneho a severského štýlu sú však ako stvorené parkety v unikátnom dizajne. Ak sa bojíte, že by sa pre vlhkosť a vodu zničili, existuje jedno riešenie, ktorým sú obklady s dreveným vzhľadom. Imitácia dreva je tak realistická, že iné podlahy už chcieť nebudete. Ak sa chcete inšpirovať ako vyzerá kúpeľňa bez obkladu, u nás nájdete tipy ako ju zariadiť.

Moderné kúpeľne 2022: prírodné materiály

Prírodné materiály kúpeľňu oživia a dodajú jej tú správnu atmosféru. Okrem živých alebo umelých rastlín, stavte na doplnky z dreva a nebojte sa ani prútených košíkov a mäkkého textilu. Snažte sa, aby kúpeľňa nebola len miestnosť, kde sa prichystáte na celý deň a do postele, ale tiež relaxačným kútikom.

 • Bavlna: Pohodlný a komfortný dizajn kúpeľne podporí mäkká a príjemá bavlna, ktorá zjemní ostré rohy a postará sa o to, aby do miestnosti priniesla osobnosť. Stavte na jemné uteráky zavesené na peknom kovovom háčiku pri umývadle a na prehoz na stoličke, kresle alebo pufe.
 • Drevo: Mnohí sa dreva v kúpeľniach boja, pretože je náchylné na vlhkosť a vodu. Dobrou správou je, že na to, aby ste ho do miestnosti dostali, nemusíte kupovať drevené skrinky a podlahy. Stačí, keď zvolíte len dotyk tohto materiálu vo forme zrkadla s dreveným rámom alebo lampy s jeho detailom. Prípadne na to choďte ako expert a drevo len imitujte pomocou špeciálnej realistickej tapety.

Moderné kúpeľne 2022: ktorý štýl bývania sa k nim hodí?

 • Pokoj prinášajúci Japandi – kombinácia moderného a minimalistického škandinávskeho, elegantného a praktického japonského štýlu sa zameriava hlavne na jasné bledé odtiene, elegantné línie a prírodné materiály. Do moderných kúpeľní 2022 je Japandi ako stvorený, pretože ich presvetľuje a navodzuje správnu atmosféru na oddych.
 • Kráľovské odtiene – chcete kúpeľňu ako z katalógu? Stavte na kráľovské odtiene ako tmavomodrá a smaragdovo zelená farba a doplňte ich o zlatú alebo striebornú. Zamerajte sa na detaily, napríklad vodovodné batérie či nádoby na mydlo, ktorými podporíte eleganciu a nadčasovosť.
 • Nebojte sa prírody – nič nezlepší váš oddych v kúpeľni tak, ako farebné a celozelené izbové rastliny. Zaveste ich nad vaňu, položte na umývadlo a dekorujte aj roh. Vytvorte si menšiu džungľu, kde naberiete energiu. Drevená kúpeľňa je pre rastlinnú výzdobu najlepšia, no umiestniť ju môžete aj do minimalizmu či severského štýlu.

Doplnky do kúpeľne: Westwing inšpirácie pre trendy v bývaní 2022

Moderné kúpeľne zotierajú hranice medzi praktickosťou a estetickosťou, čo spôsobuje, že sa v nich nemusíte len rýchlo osprchovať a bežať do obývačky či spálne. Ide o oddychové miestnosti, kde zo seba zmyjete celý deň, zrelaxujete a navodíte si dobrú náladu. Toto všetko teda znamená, že základné zariadenie kúpeľne musíte doplniť ešte niekoľkými dekoráciami. Ktoré sú tie najlepšie kúpeľňové doplnky?

 • Maličkosti na umývadlo – položte si pri umývadlo nádobku na mydlo s peknými detailmi, vázu s kvetmi a vonnú sviečku, ktorá vás naladí na správnu vlnu.
 • Mäkký textil – existuje niečo lepšie, ako vyjsť z vane a zabaliť sa do mäkkých uterákov? Vyberte si textil v podobných alebo rovnakých farbách ako je celé zariadenie interiéru.
 • Svetlo – a, samozrejme, dôležité je aj svetlo, ktoré miestnosť opticky otvorí a vám umožní pohybovať sa v priestore. Okrem centrálneho lustra zvoľte aj nástenné lampy navodzujúce intímnu atmosféru.

Vytvorte si kúpeľňu snov, v ktorej sa budete cítiť perfektne. Zariaďte ju do štýlu, farieb a materiálov určených pre rok 2022 a uistite sa, že vždy, keď do miestnosti vstúpite, z nej nebudete chcieť odísť.