Moderná kúpeľňa s tapetou

Kúpeľne sú často prehliadanou, no pritom dôležitou miestnosťou v domácnosti. Dôvodom je hlavne to, že nie sú tak očarujúce a štýlové, ako napríklad obývačka či spálňa. Zmeňte to v roku 2022! Dajte svojej kúpeľni šancu, aby vám poskytla priestor nielen na rýchlu sprchu a prípravu do práce, ale aj na niekoľkohodinové spa a oddych vo vani. Zútulnite si ju výberom správnych materiálov a skrášlite pomocou niekoľkých doplnkov. Moderné kúpeľne 2022 ich nepotrebujú veľa, vystačia si aj s málom. Ak plánujete rekonštruovať alebo zriaďovať nanovo, nechajte si od nás poradiť.

Aké sú trendy farby a materiály pre moderné kúpeľne v roku 2022?

Trendy v bývaní 2022 sú rôzne, vďaka čomu si na svoje príde úplne každý. Ide o rok, ktorý bude zmesou návratov starých a príchodom nových štýlov. Špeciálne to bude platiť pre kúpeľňu, ktorá sa premení z praktickej miestnosti na oázu pokoja a oddychu. Nebojte sa výrazných nástenných malieb, množstva rastlín a miešania a kombinovania textúr.

Ružová farba, zelenkavá alebo imitácia dreva: výber je na vás!

Interiérový dizajn hovorí jasne: rok 2022 bude v znamení krásnych a žiarivých pastelových farieb. Zabudnite však na nepekné a mdlé odtiene spred niekoľkých rokov, ktoré ste náročne pretierali univerzálnou bielou. Predstavte si výrazné, no pritom stále jemné farby charakteristické príjemnou energiou vhodné na kombinovanie s akýmkoľvek materiálom.

Ružová farba je zaujímavá a dokáže zjemniť akýkoľvek iný odtieň, ktorý k nej dáte. Ak by ste sa jej báli, zvoľte ju v doplnkoch a menších detailoch. Umiestnite ju vo forme veľkého a pohodlného pufu do rohu alebo uteráka zaveseného na háčiku. K obľúbeným pastelovým odtieňom sa radí aj bledozelená navodzujúca pokoj. Nie je to však jediný odtieň, ktorý bude v roku 2022 trendy. Zelenú vyskúšajte aj v jej luxusnom a elegantnom smaragdovom prevedení. Tmavozelená moderná kúpeľňa 2022 vás spojí s prírodou a v kombinácii s metalickými odtieňmi bude pôsobiť kráľovsky.

Vaša kúpeľňa snov v pastelových alebo tmavých odtieňoch môže kombinovať akékoľvek materiály. Do veľkej sa nebojte siahnuť po impozantnom masíve, z ktorého sála teplo. Dostaňte ho do miestnosti vo forme praktickej skrinky pod umývadlo alebo nádob a úložných boxov. Malá kúpeľňa potrebuje minimalistické materiály v menších rozmeroch. Výborným riešením je jednoduchý kov v čiernej, ratan alebo sklo.

Materiály s rafinovaným charakterom

Luxusná kúpeľňa si vyžaduje výber nielen vhodných farieb, ale aj materiálov. Ak chcete, aby do miestnosti dobre zapadli, musia byť niečím zaujímavé.

  • Mramor je nadčasový a vytvára efekt luxusu. Len si predstavte, ako vchádzate do kúpeľne s mramorovým obkladom na minimálne jednej stene, doplneným o zlaté detaily.
  • Teplo domova, jedinečný vzhľad a dlhá výdrž, aj tak sa dá opísať masív v rôznych farbách a prevedeniach. Rok 2022 sa hrá skôr s bledšími tónmi otvárajúcimi priestor, no využiť môžete aj tie tmavé. A to hlavne ako doplnky do kúpeľne a detaily na nábytku.
  • Rafinovaný vzhľad dodajú aj moderné podlahy, ako napríklad veľké farebné dlaždice. Zvýraznite podlahu netradičnými vzormi a kombináciou pastelových tónov.

Moderné kúpeľne 2022: ktorý štýl bývania sa k nim hodí?

  • Pokoj prinášajúci Japandi – kombinácia moderného a minimalistického škandinávskeho, elegantného a praktického japonského štýlu sa zameriava hlavne na jasné bledé odtiene, elegantné línie a prírodné materiály. Do moderných kúpeľní 2022 je Japandi ako stvorený, pretože ich presvetľuje a navodzuje správnu atmosféru na oddych.
  • Kráľovské odtiene – chcete kúpeľňu ako z katalógu? Stavte na kráľovské odtiene ako tmavomodrá a smaragdovo zelená farba a doplňte ich o zlatú alebo striebornú. Zamerajte sa na detaily, napríklad vodovodné batérie či nádoby na mydlo, ktorými podporíte eleganciu a nadčasovosť.
  • Nebojte sa prírody – nič nezlepší váš oddych v kúpeľni tak, ako farebné a celozelené izbové rastliny. Zaveste ich nad vaňu, položte na umývadlo a dekorujte aj roh. Vytvorte si menšiu džungľu, kde naberiete energiu. Drevená kúpeľňa je pre rastlinnú výzdobu najlepšia, no umiestniť ju môžete aj do minimalizmu či severského štýlu.

Moderné kúpeľne 2022: inšpirácie pre interiérový dizajn

Moderné kúpeľne 2022 nie sú len praktickým miestom, ale aj štýlovým priestorom, v ktorom budete chcieť tráviť hodiny. Pri výbere farieb a materiálov vám vie pomôcť váš štýl bývania, ktorý preferujete, no nebojte sa vyskúšať aj niečo iné. Postarajte sa o to, aby ste sa po vstupe do kúpeľne ocitli v úplne inom svete.

Minimalistická kúpeľňa, no nie bez elegancie

Kúpeľne budú v roku 2022 odeté v rôznych farbách, materiáloch a štýloch. Jedným z nich je minimalizmus, charakteristický hrou s bledými odtieňmi, praktickými prvkami a čistými líniami. Biela kúpeľňa znie síce nudne, no vôbec taká nemusí byť. Stačí, keď sa pohráte s viacerými farbami a necháte, aby si svoju prácu urobila aj výzdoba. Bielym stenám dodajte šmrnc pomocou zrkadla a obrazu v akomkoľvek štýle. Farebné abstraktné umenie rozbije nudu a prinesie závan sviežosti. Okrem zrkadla si zaobstarajte aj ďalšie dekorácie na stenu, ako napríklad osvetlenie kúpeľne v kovovom, drevenom alebo umelohmotnom prevedení.

Čo predstavuje luxusná kúpeľňa v roku 2022

Luxusná kúpeľňa v roku 2022 predstavuje mnoho vecí, a preto je dôležité, aby ste si vybrali to, v čom sa cítite dobre. Zatvorte oči a predstavte si miestnosť, kde si napustíte vaňu alebo dáte horúcu sprchu a zmyjete zo seba celý deň. Ako vyzerá? Je minimalistická a vo svetlých odtieňoch alebo skôr výrazná a tmavá? Interiérové farby umožňujú viaceré, často aj netradičné kombinácie, o ktorých ani len netušíte.

Moderné podlahy v kúpeľni

Moderné kúpeľne 2022 budú pracovať spravidla s kachličkami a obkladom, a to hlavne kvôli ich praktickosti. Do rustikálneho a severského štýlu sú však ako stvorené parkety v unikátnom dizajne. Ak sa bojíte, že by sa pre vlhkosť a vodu zničili, existuje jedno riešenie, ktorým sú obklady s dreveným vzhľadom. Imitácia dreva je tak realistická, že iné podlahy už chcieť nebudete. Ak sa chcete inšpirovať ako vyzerá kúpeľňa bez obkladu, u nás nájdete tipy ako ju zariadiť.

Moderné kúpeľne 2022: prírodné materiály

Prírodné materiály kúpeľňu oživia a dodajú jej tú správnu atmosféru. Okrem živých alebo umelých rastlín, stavte na doplnky z dreva a nebojte sa ani prútených košíkov a mäkkého textilu. Snažte sa, aby kúpeľňa nebola len miestnosť, kde sa prichystáte na celý deň a do postele, ale tiež relaxačným kútikom.

Bavlna

Pohodlný a komfortný dizajn kúpeľne podporí mäkká a príjemá bavlna, ktorá zjemní ostré rohy a postará sa o to, aby do miestnosti priniesla osobnosť. Stavte na jemné uteráky zavesené na peknom kovovom háčiku pri umývadle a na prehoz na stoličke, kresle alebo pufe.

Drevo

Materiály v interiéri sú rôzne, no drevo je rozhodne jedným z najpopulárnejších. Mnohí sa ho však v kúpeľniach boja, pretože je náchylné na vlhkosť a vodu. Dobrou správou je, že na to, aby ste ho do miestnosti dostali, nemusíte kupovať drevené skrinky a podlahy. Stačí, keď zvolíte len dotyk tohto materiálu vo forme zrkadla s dreveným rámom alebo lampy s jeho detailom. Prípadne na to choďte ako expert a drevo len imitujte pomocou špeciálnej realistickej tapety.

Doplnky do kúpeľne: Westwing inšpirácie pre trendy v bývaní 2022

Moderné kúpeľne zotierajú hranice medzi praktickosťou a estetickosťou, čo spôsobuje, že sa v nich nemusíte len rýchlo osprchovať a bežať do obývačky či spálne. Ide o oddychové miestnosti, kde zo seba zmyjete celý deň, zrelaxujete a navodíte si dobrú náladu. Toto všetko teda znamená, že základné zariadenie kúpeľne musíte doplniť ešte niekoľkými dekoráciami. Ktoré sú tie najlepšie kúpeľňové doplnky?

  • Maličkosti na umývadlo – položte si pri umývadlo nádobku na mydlo s peknými detailmi, vázu s kvetmi a vonnú sviečku, ktorá vás naladí na správnu vlnu.
  • Mäkký textil – existuje niečo lepšie, ako vyjsť z vane a zabaliť sa do mäkkých uterákov? Vyberte si textil v podobných alebo rovnakých farbách ako je celé zariadenie interiéru.
  • Svetlo – a, samozrejme, dôležité je aj svetlo, ktoré miestnosť opticky otvorí a vám umožní pohybovať sa v priestore. Okrem centrálneho lustra zvoľte aj nástenné lampy navodzujúce intímnu atmosféru.

Vytvorte si kúpeľňu snov, v ktorej sa budete cítiť perfektne. Zariaďte ju do štýlu, farieb a materiálov určených pre rok 2022 a uistite sa, že vždy, keď do miestnosti vstúpite, z nej nebudete chcieť odísť.

Zariaďte si modernú a trendy kúpeľňu pomocou Westwing a vytvorte si oázu pokoja, v ktorej si oddýchnete a naberiete nové sily.