Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
moderné kuchyne 2022

Kuchyňa je nepochybne srdcom domova. Varíme v nej, stretávame sa s ostatnými členmi rodiny alebo si aj vychutnávame dobré jedlo s priateľmi. Nie je teda jedno, ako vyzerá a ako sa v nej cítime. Vplývajú na nás materiály, interiérové farby aj doplnky do bytu. Podľa čoho ich vyberať? Samozrejme záleží na osobnom vkuse majiteľa. Ak sa práve chystáte zariaďovať svoju novú kuchyňu, plánujete rekonštrukciu alebo si ju chcete len trochu prispôsobiť aktuálnym trendom a hľadáte nové inšpirácie, máme pre vás pár tipov. Poďte sa pozrieť aké budú nové trendy a kuchyne 2022!

Top trendy v bývaní a do kuchyne 2022

Je nesmierne dôležité, v akom prostredí trávime svoj čas. V poslednom období sme často doma a práve preto dostáva interiérový dizajn novú úlohu. Musí zladiť nielen náš vybraný štýl bývania s priestorom, ale aj s praktickosťou. Nové trendy v bývaní 2022 berú toto všetko do úvahy. Aké sú?

Interiérový dizajn v roku 2022

Rok 2022 sa bude niesť v duchu prírody, elegancie a romantiky. Povolené budú aj jemné farebné alebo materiálové akcenty, vďaka ktorým dostane priestor jedinečnú atmosféru. Pre každú miestnosť, vrátane kuchyne, viete využiť aspoň časť z nových trendov a priniesť tak svojmu domovu nový svieži vánok.  

Tip: Plánujete rekonštrukciu bytu? Pozrite si čo nové ponúka aktuálny dizajn kúpeľne a ako si aj vďaka drobným zmenám môžete dopriať domáce wellness.

Ktorý štýl bývania bude vládnuť?

Minimalizmus v byte v spojení so zenovým pokojom a nádychom prírody budú určovať základnú líniu bývania. Do popredia sa dostane aj futurizmus s jeho nadčasovým nekomplikovaným dizajnom budúcnosti. Trendom zostáva aj obľúbený škandinávsky štýl, ktorý svojim dôrazom na udržateľnosť a prírodu ovplyvní aj kuchyne 2022.

Kuchyne: materiály a interiérové farby pre rok 2022

Medzi trendové materiály v interiéri bude jednoznačne patriť drevo v rôznych podobách, travertín a iné prírodné materiály. Používať sa budú nielen pre nábytok či doplnky do kuchyne, ale taktiež pre praktické moderné podlahy alebo steny. A čo prináša farba roka 2022? Priveje nám vzdušné odtiene modrej a bielej, prinášajúce nádej a ľahkosť.

Kuchyne 2022: trendy, ktoré by ste mali sledovať

Interiérový dizajn kuchyne 2022 zahŕňa niekoľko noviniek. Do kuchyne pribudne viac pohodlia aj variability ukázať svoj zmysel pre originalitu či dôveru v možnosti nových technológií. Aké teda budú kuchynské trendy pre najbližšie obdobie? 

Hlboké farby

Pri varení je dôležité svetlo, aby sme dobre videli čo krájame, no nik netvrdí, že farby v kuchyni musia byť len svetlé. Medzi interiérové farby vhodné pre kuchyne 2022 budú patriť aj tmavé hlboké farby ako čierna farba, uhľovo sivá, jedľová zelená farba alebo kobaltová modrá farba. Použiť ich viete pre vybavenie kuchyne, kuchynské doplnky, dekorácie, úchytky aj celé steny.

Nové úpravy materiálov

Máte už dosť leštenia lesklých povrchov? Presedlajte na matný povrch! Staré aj nové materiály ako je drevo, sklo, mramor, travertín, živica, betón alebo ich imitácia v matnej povrchovej úprave, vyzerajú dokonale a zároveň poskytujú viac pohodlia a menej údržby. Použiť ich viete pre doplnky, kuchynské skrinky aj ostatné zariadenie kuchyne.

Technológie

Kuchyne 2022 budú samozrejme hlavne o varení, ale prinesú aj viac možností ako využiť nové technológie pre naše väčšie pohodlie. Inteligentná domácnosť ponúka užitočných pomocníkov ako sú automatické odpadkové koše, chladničky prepojené na smart mobil, domáce kompostéry alebo aj ovládanie svetla či batérie hlasom.  

Čo to znamená v praxi?

  • vaša smart chladnička vás upozorní na blížiaci sa čas spotreby zásob či prázdne police
  • kuchynský robot vám s pomocou hlasovej asistencie umožní pretaviť zvolený recept na chutné jedlo
  • programovateľný kávovar vás ráno prebudí pripravenou voňavou kávou a vytiahne vás ľahšie z postele

Budúcnosť nevyzerá až taká zlá, čo poviete? Ušetrí vám čas a uľahčí každodenné povinnosti. Pri plánovaní kuchyne len nezabudnite na dostatok miesta a prívod elektriny.

Doplnky do kuchyne: 4 trendy, ktoré majú byť v roku 2022 populárne

Ponorte sa do vôní, farieb a rozmanitých chutí a dovoľte vlastnej kuchyni, aby vám v tom pomohla. Aké doplnky do kuchyne a aká výzdoba vám spríjemní čas strávený varením a prípravou jedla v roku 2022?

Prírodné materiály

Kuchyne 2022 pokračujú v začatom trende a prizývajú k vareniu hlavne prírodné materiály. Poctivé drevo nemusí byť využité len ako pracovná doska, ale aj ako doska na krájanie, misa na ovocie alebo držiak na kuchynské utierky. Trendom budú aj keramické hrnčeky a taniere, kameninové krčahy, mramorové podnosy alebo ľanové obrusy a zástery.

Do kuchyne môžete zakomponovať aj živé kvety vo váze alebo bylinky v kvetináčoch. Tak budete mať po ruke vždy čerstvé vône aj chute. Prítomnosť rastlín vám pomôže zharmonizovať technologicky vybavené zariadenie kuchyne a prinesie pocit pohody a pokoja. Využite taký dizajn kvetináčov, ktorý podporí váš osobný štýl bývania a dodá kuchyni ten správny šmrnc.

Efektné batérie

Nielen kombinácia farieb na steny a podlaha, ale aj farba vodovodných kohútikov je dôležitá. Kuchyne 2022 sa budú môcť pochváliť originalitou, ktorá má vďaka takejto drobnosti šancu ovplyvniť celý charakter miestnosti. Využiť sa dá mosadz, meď alebo aj zlatá povrchová úprava a pre tých odvážnejších aj matná čierna alebo biela.

Tapety a zásteny

Ak nechcete meniť zariadenie interiéru, ideálnou možnosťou ako prispôsobiť svoju kuchyňu novým trendom je farba stien. Pre zvýšenie atraktivity povrchu je ideálne použiť tapety, pričom stačí aj kúsok a dojem môže byť veľkolepý. Rôzna štruktúra, vzory a farby odtieňov ponúkajú príležitosť vniesť do kuchyne nádych jedinečnosti aj kvapku elegancie.

Ďalšou príležitosťou ako dať kuchyni nové šaty, je využiť miesto za pracovnou doskou. Tam kde odletujú kúsky nastrúhanej mrkvy, kečup aj olej. Je dobré mať to pod kontrolou a vedieť tie nehody odstrániť a priestor vyčistiť. Ideálny je materiál, ktorý sa ľahko udržuje. Môže to byť keramický alebo kamenný obklad, no atraktívnym trendom roku 2022 bude aj travertín alebo sklo.

Police a poličky

Bytový dizajn ráta samozrejme aj s úložným priestorom. Špecialitou roku 2022 bude „otvorená náruč“. V kuchyni ju dosiahnete tak, že vyložíte svoje cenné veci na poličky a ukážete ich svetu. Či to budú taniere od babičky, suveníry z ciest, nová kuchárka alebo sušené bylinky, je už na vás. Bude to nielen originálne, ale aj praktické.

Tešíte sa už na svoju novú kuchyňu, ale neviete ako bude vyzerať u vás doma? Skúste si ju najskôr predstaviť alebo si vytvorte koláž vašich obľúbených farieb, doplnkov či zariadenia. Kuchyne 2022 budú priať tvorivosti i oddychu, tak si to všetko doprajte a začnite už dnes.

Zaregistrujte sa bezplatne na Westwing a získajte nové inšpirácie aj exkluzívne ponuky, s ktorými ľahšie vytvoríte domov vašich snov!