Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
výzdoba stola na oslavu v jarných farbách

Medzi varením pokrmov pre hostí a plánovaním, čo všetko budete počas oslavy robiť, je náročné nájsť si čas na peknú, no pritom zaujímavú výzdobu. Vieme, párty, či už sú to narodeninové, alebo akékoľvek iné, dajú zabrať. Prečo si teda pridávať do svojho zoznamu ďalšie úlohy a stres navyše? Westwing má pre vás praktické rady a nápady, ktoré vás pripravia na všetky typy hostín a spoločenských udalostí, ktoré budete organizovať. Plus vám poradí, aká výzdoba na oslavu je práve teraz trendy, aby ste mohli blízkych ohúriť štýlovo zariadeným interiérom.

Výzdoba na oslavu: poradíme vám ako začať s výzdobou

Plánujete urobiť narodeninovú oslavu, párty na koniec roka, vianočný večierok alebo len posedenie, pri ktorom s priateľmi niečo oslávite? V tom prípade neexistuje lepšie miesto ako váš byt alebo dom! Oslava v pohodlí domova sa síce zdá nudná a bez života, no opak je pravdou. Stačí, aby ste interiéru vdýchli život a pomocou dekorácií ho zmenili na nepoznanie.

Tým najlepším riešením, ktoré vám uľahčí úplne celé plánovanie a následne aj dekorovanie, je výber témy alebo farebnej palety. Téma je vhodná vtedy, keď sa chcete preniesť do iného sveta nielen pomocou zmeny interiéru, ale tiež pomocou oblečenia. Obľúbené témy sú Veľký Gatsby charakteristický okázalosťou a využitím metalických odtieňov, farebný a výrazný Pop Art, 80. roky známe svojou výstrednosťou či dokonca James Bond, podľa ktorého by bola oslava elegantná a nadčasová.

Ak nechcete žiadnu špeciálnu tému, vyberte si len preferované farebné odtiene, do ktorých budete ladiť dekorácie do obývačky a iných miestností. Následne si pomocou tipov od Westwing spíšte, aké dekorácie do bytu vám nesmú chýbať a čo si rozhodne zaobstarať.

Výzdoba na oslavu: 10 nápadov podľa typu udalosti

Každá oslava narodenín, menín alebo výročia, musí mať trendy doplnky do bytu vytvárajúce správnu náladu. Niekedy sú potrebné kúsky podčiarkujúce noblesu, eleganciu a nadčasovosť, inokedy maličkosti, ktoré sú hravé a jemné. Výzdobu na oslavu by ste mali zvoliť podľa toho, aký typ udalosti hostíte:

Detské oslavy

Detské oslavy patria medzi obľúbené, pretože sú plné farieb, sladkostí a množstva hračiek. Hostiť ich môžete v jednej z miestností vášho domu, kde sa deti vybláznia a zahrajú si všetky hry, ktoré ste pre ne pripravili. Prípadne, počas jari a leta, stavte na záhradu, záhradný domček alebo terasu, nech si deti užijú teplé počasie a veľa miesta. Záhradná párty sa bude páčiť aj rodičom ostatných ratolestí, ktoré k vám prišli.

Malé deti nie sú náročné a na svoju párty nepotrebujú žiadnu špeciálnu výzdobu. Základom sú ale pekné pozvánky, ktoré môžete spolu so svojím drobcom urobiť. Stačí si zaobstarať pekný farebný papier, trblietky, stužky a farebné perá. Ak dieťa nevie písať, napíšte pozvanie namiesto neho. Nechajte však, aby pozvánku ozdobilo a zabalilo.

Do kategórie “urob si sám” sa radia aj menovky na oslavu, ktoré dajú deťom pocit výnimočnosti a vám uľahčia ich usadenie pri stole. Z pokrmov vyberajte skôr niečo ľahšie, no pritom chutné, aby to drobci zjedli. A, samozrejme, nezabudnite ani na dezerty v menšom prevedení, čo vám zaistí, že nebudete vyhadzovať načaté klasické porcie. Prípadne vytvorte candy bar, kde poukladáte cukríky, lízanky, pelendreky, želé a iné maličkosti.

Z párty dekorácií v interiéri nesmú chýbať:

 • balóny, konfety a svetielka
 • farebné girlandy alebo umelé kytice
 • pekné poháriky a taniere s potlačou

Výročia, narodeniny a meniny

Krstiny, prekvapenie na výročie, narodeninová a meninová oslava a množstvo ďalších. Počas roka oslavujeme desiatky pekných dní, ktoré nám utužujú vzťahy s rodinou a priateľmi. Sú menším vytrhnutím z reality a pomáhajú nám urobiť aj zo všedných dní niečo viac. Užite si deň či dva s blízkymi, vyberte peknú výzdobu na oslavu, dobre sa najedzte a úplne vypnite. Starosti počkajú.

Na významné dni v živote je nutné sa vopred pripraviť, aby ste na nič nezabudli. Hosťom dajte vedieť minimálne niekoľko týždňov dopredu, nech si zariadia voľno. Urobiť tak môžete SMS-kou alebo e-mailom, no ak chcete spraviť skutočný dojem, využite elegantné pozvánky na oslavu.

Podľa pozvánok zistíte, koľko ľudí skutočne príde a aké pohostenie na rodinnú oslavu je nutné pripraviť. Zistite alergie a spôsoby stravovania blízkych, aby sa v menu nachádzali aj alternatívy pre vegánov či vegetariánov. 

V ďalšom kroku už prichádza samotná výzdoba. Tu vám pomôže téma oslavy alebo farebná paleta, ktorú ste si vybrali. Držte sa dvoch, maximálne troch spolu ladiacich farieb, ktoré sa dopĺňajú a zbytočne sa navzájom nebijú. Takýmto spôsobom si získate každého hosťa, podporíte dômyselnosť celého interiéru a navodíte pocit pompéznosti a vznešenosti.

Do kategórie dekorácií ako stvorených pre výročia, narodeniny a meniny sa radia:

 • balóny a girlandy
 • biele obrusy, behúne a trendy servírovacie podnosy
 • svietniky, svetelné girlandy alebo lampáše
 • kvetinová výzdoba

Výzdoba na oslavu sviatkov a špeciálnych dní

Na to, aby ste si užili prítomnosť svojich blízkych, dobre sa najedli a zabavili, nepotrebujete, aby mal niekto sviatok. Stačí, keď využijete sviatky v kalendári! Ako stvorená je na to vianočná párty, záhradná párty, halloweenska párty či silvestrovské pohostenie. Interiér nemusíte príliš zdobiť, stačí, keď sa zameriate na detaily a menšie doplnky. Presne tie vytvoria lákavú atmosféru, miernu intimitu a prostredie ako stvorené na príchod Nového roka či Vianoc.

Keď hostíte záhradnú párty, nechajte, aby príroda urobila takmer všetko za vás. Využite farebné kvety vo váze, zelené listy zo stromov, masívne konáre, na ktoré zavesíte lampáše, a kríky, do ktorých vložíte svetielka. Nezabudnite ani na fakle so špeciálnym olejom odpudzujúcim hmyz alebo sieťky proti komárom. Oslavujte aj dlho po tom, ako sa zotmie bez svrbivých štípancov a otravných mušiek.

Zo štýlových dekorácií na vianočné alebo silvestrovské posedenie vyberajte:

 • sezónnu výzdobu ako stromček, veniec a iné
 • balóny a aranžovania zo živých, sušených alebo umelých kvetov
 • nástenné dekorácie ako napríklad girlandy

Zoznam vecí, ktoré budete potrebovať na oslavu

Dekorácie do bytu na oslavu sú dôležité a tvoria takmer polovicu úspechu. Keď ich vyberiete správne, zaistíte, že sa vaši hostia budú cítiť príjemne a dobre. Nie sú však všetkým a zoznam toho, čo na párty potrebujete, je oveľa dlhší. Čo vám ešte nesmie chýbať?

 • slávnostné menu na oslavu – uistite sa, že každý z hostí má na oslave čo jesť. Okrem bežných pokrmov nezabudnite na ľudí s intoleranciou a iným spôsobom stravovania.
 • výber hudby – pár dní dopredu nájdite alebo sami vytvorte špeciálny tanečný playlist, ktorý podporí zábavu.
 • zábavné aktivity – nálada sa na oslave vyvíja sama a spravidla ju nemusíte nijako koordinovať. Platí to hlavne vtedy, keď máte veľa hostí a každý si vie nájsť niekoho, s kým sa zabaví. Ak by sa však náhodou stalo, že prichádza nuda, buďte pripravení. Zaobstarajte si stolné hry, karaoke alebo skúste rôzne, napríklad tanečné súťaže.
 • extra lôžko – veľakrát sa stáva, že niektorí hostia sú spoločensky unavení a chcú u hostiteľa prespať. Prichystajte preto aspoň jedno lôžko navyše.

Spravte nezabudnuteľnú párty, z ktorej nebude chcieť odísť žiaden hosť. Pripravte sa na špeciálny deň výberom správnych dekorácií a ďalších dôležitých maličkostí. Uistite sa, že máte všetko, no nemyslite len na prácu. Oslava je vaša, a preto si oddýchnite, príjemne sa najedzte a dobre sa zabavte.

Nechajte si poradiť od Westwing a usporiadajte nezabudnuteľnú oslavu, na ktorú budú hostia spomínať roky.