Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
pastelové odtiene pre Veľkú noc v roku 2022

Veľká noc je ako závan čerstvého vzduchu a teplého počasia po dlhej, tmavej a zasneženej zime. Ide o prvý z väčších sviatkov roka, ktoré môžeme tráviť spolu so svojou rodinou a blízkymi. Slávnostné obdobie sa mnohým spája s tradíciami, ktoré sa odlišujú od toho, v akej časti krajiny žijete, prípadne aké je vaše vierovyznanie. Ešte predtým, ako sa pustíte do oslavovania a vychutnávania skvelého jedla, nezabudnite na výzdobu. Trendy sa neustále menia a kategória Veľká noc 2022 kombinuje rovno niekoľko nových štýlov. Inšpirujte sa radami odbornikov a prichystajte sa na sviatky tak, ako sa patrí.

Veľká noc 2022: dekorácie a farebné trendy

Veľká noc pre mnohých signalizuje príchod jari, teplého počasia a dobrej nálady. Slnečné lúče sa ukazujú čoraz častejšie, dni sa predlžujú a my máme akosi viac energie na veci, ktoré milujeme. Využite všetku túto silu na zariadenie interiéru a prichystajte sa na sviatky štýlovo, no zároveň tradične. Čo je tento rok IN?

Veľkonočná výzdoba v roku 2022

Veľká noc 2022 je tradično-moderná, vďaka čomu môžete počas nej využiť staršie a klasické ozdoby, ktoré doma máte už roky, a skombinovať ich s tými novými. Zmiešajte staré známe motívy s hravými modernými detailmi a dodajte interiéru väčšiu sezónnu príťažlivosť. Nebojte sa vyskúšať ani kombináciu prírody a jemného futuristického nádychu, ktorý sa vo veľkonočnej výzdobe premietne využitím chladnejších a minimalistickejších materiálov.

Klasikou z dekorácií, ktoré nikdy neomrzia, sú veľkonočný veniec na dvere alebo stôl, žlté kuriatka, farebné vajíčka, korbáče a živé či umelé kvety v kvetináči alebo umelé kytice v sviežich farbách ako je žltá, červená, ružová farba alebo fialová farba. Ak vás tradície nebavia a túžite po niečom inom, vyskúšajte rôzne DIY projekty, pomocou ktorých si vytvoríte svoje vlastné ozdoby.

A čo tak výzdoba vo forme zaujímavého prestierania, romantického neopracovaného dreva a metalických odtieňov? Prípadne kombinácia viacerých menej používaných materiálov? Fúkané a maľované vajíčka sú síce pekné, no keď ich doplníte tými keramickými s nápaditým gravírovaním, domov povýšite hneď o niekoľko úrovní. Zamerajte sa na detaily, hrajte sa s farbami a nenechajte nič na náhodu.

Veľká noc 2022: čo je IN pri výzdobe stola?

Slávnostne prestretý stôl predstavuje srdce domova a miesto, kde si spolu s rodinou zasadnete počas Veľkej noci hneď niekoľkokrát. Práve to je dôvod, prečo musí byť pripravený na to, aby vám poskytol nielen miesto na jedenie, ale aj priestor, kde si posedíte, oddýchnete a porozprávate sa s blízkymi. Veľkonočná výzdoba stola môže byť akákoľvek, no mala by ladiť so štýlom celej domácnosti a nesmie zavadzať pri jedení alebo vo výhľade.

Základné kúsky voľte v pastelových farbách, ako napríklad béžová farba, biela, bledohnedá, karamelová alebo krémová. Laďte do nich obrus, behúň aj servítky. Všetko môžete doplniť pravými veľkonočnými vzormi, ktorými podporíte správnu atmosféru a zvýrazníte určité časti stola.

Keď je základ stola hotový, prejdite na veľkonočné dekorácie, no vyberte z nich len zopár, aby ste zbytočne stôl nezaplnili. Veľkým trendom v roku 2022 budú papierové výzdoby, ktoré si viete urobiť aj sami doma. Vyskúšajte napríklad origami dekorácie zavesené na vetvičkách vŕby, papierové mašle na stoličkách alebo väčšie dekorácie z pevného kartónu. Do stredu stola môžete dať tiež kvetinový aranžmán podčiarkujúci originalitu, maľované vajíčka či masívne svietniky so sviečkami.

Veľká noc 2022: Tradícia spojená s modernými trendmi 

Trendy v bývaní 2022 sú charakteristické spájaním nového a starého, čím vytvárajú zaujímavý a svieži interiér. To isté platí aj počas Veľkej noci 2022, ktorá kombinuje klasické kúsky spolu s tými novými a vytvára tak trend známy pod názvom Granny style. Keď si ho zvolíte, zatvorte oči a predstavte si domácnosť svojej babičky. Ako vyzerala počas sviatkov? Aké farby, potlače a vzory u nej prevládali?

Granny style: súčasť výzdoby na Veľkú noc

V Granny style sa snúbia pastelové farby spolu s menej výraznými odtieňmi a kvetinovými vzormi. Na ozdobenie miestností sa nebojte využiť staré šálky, ktoré vám babička darovala a máte ich uložené hlboko v skrini. Pri Granny style neexistuje minimalizmus v byte, preto využite všetko, čo môžete. Zdobte kúskami v rôznych farbách, materiáloch a potlačiach, užívajte si dotyk minulosti a pripomeňte si Veľkú noc zo svojho detstva.

Materiály veľkonočných doplnkov

Stavte tiež na klasické a nadčasové materiály ako je drevo, ratan či kov a zlaďte ich s tými modernými ako kameň, porcelán, sklo a akryl. Vytvorte netradičný, no pritom zaujímavý celok, ktorý nadchne všetkých hostí. Prepleťte súčasnosť a minulosť tak, aby spolu splývali a zotrite hranice medzi starými tradíciami a novými trendmi.

Veľkonočná výzdoba plná romantiky

Tradície sú skvelé, no každý rok sa opakujú a sú veľmi totožné. Túžite po niečom inom, čo by zmenilo celý interiér a pritom by pôsobilo jemne? Predstavte si romantickú ženskú eleganciu zladenú s vidieckymi detailmi a nadčasovou paletou farieb. 

Nezostaňte len pri klasickom veľkonočnom vzore a doplnkoch vo forme vajíčok a zajacov. Choďte ďalej a stavte na pekné podnosy, v ktorých budete servírovať dezerty, zaujímavé držiaky na vajíčka, masívne sklenené vázy a hravé nádoby. Romantický nádych tohto trendu podporíte nielen teplými farebnými tónmi, ale tiež asymetrickými tvarmi, srdiečkami a živými alebo umelými kvetmi. 

A aké interiérové farby v romantickom štýle rozhodne nevynechať?

  • krémová
  • pastelová ružová farba
  • bledozelená
  • svetlo hnedá
  • metalické akcenty

Z materiálov sa zas zamerajte na ratan, jutu a drevo. Nebojte sa ani textilu, napríklad prehozov, dek a priehľadných záclon, cez ktoré prejde dostatok prirodzeného svetla.

Kreatívna tvorba veľkonočnej výzdoby

Milujete tvorenie a ste kreatívna duša? Počas Veľkej noci môžete svoj štýl bývania podporiť vlastnoručne vyrobenými dekoráciami. Poďme sa pozrieť, aké možnosti máte.

Veľkonočné tvorenie s deťmi

Využite predsviatočný čas na posilnenie vzťahov s deťmi a ich kreatívny rozvoj. Nie je to o tom, aké dekorácie do bytu dokážu deti vyrobiť, ale o zábave a príjemnom dni, ktorý si zapamätajú navždy.

Deťom vyberte ľahšie DIY projekty, ako napríklad vystrihovanie zajacov z papiera podľa šablóny a ich lepenie na sklo alebo maľovanie veľkonočných vajíčok. Keď máte viac času, vyskúšajte veľkonočný veniec na dvere, ktorý sa stane dominantným prvkom vášho vchodu.

Tak isto môžete vaše deti zapojiť do tvorby veľkonočného zajaca z textílie. Ako si vytvoriť textilný obrúsok vo forme veľkonočného zajaca? Pozrite sa na jednoduchý postup dole a vytvorte si krásnu veľkonočnú dekoráciu na váš stôl.

Okrem toho, deti vám môžu pomôcť aj s písaním pozdravov pre rodinu a priateľov. Veľkonočné pohľadnice nemusíte kupovať, spravte ich doma z výkresu a ozdobte tradičnými veľkonočnými vzormi. Nezabudnite ani na veľkonočné vinše, ktoré celý pozdrav osviežia a vyčarujú úsmev na tvári.

Tu však rozhodne nekončíme! Veľkonočné tvorenie s deťmi môže pokračovať výrobou ďalších ozdôb a dekorácií. Westwing si pre vás prichystal rady a nápady, ktoré vám všetko uľahčia. Pýtate sa, ako vyrobiť veľkonočného zajaca? Je to jednoduchšie, ako sa zdá:

  • čokoládový veľkonočný zajac – najjednoduchší je zajac z čokolády, na ktorého potrebujete len formu v tvare zajaca a dobrú čokoládu. Rozpustite ju, nalejte do formy a nechajte stuhnúť. 
  • papierová girlanda – vystrihnite si rovno niekoľko zajacov podľa tej istej predlohy, zaveste ich na šnúrku a vytvorte peknú girlandu vhodnú na zavesenie do okna.
  • zajace z látky – ak radi šijete, z látky vystrihnite zajaca, vyplňte ho vatou a zašite. Ak spravíte zajaca väčšieho, môže byť skvelou dekoráciou pohovky či kresla, pretože bude vyzerať ako vankúš.

Užite si Veľkú noc 2022 a príchod jari tak, ako sa patrí, v kruhu svojej rodiny a najbližších. Skombinujte tradičnú výzdobu s tou modernou a vytvorte si svieži interiér, z ktorého sála príjemná atmosféra. Inšpirujte sa radami od Westwing a postarajte sa o nezabudnuteľné sviatky plné smiechu a dobrej nálady.

Využite bezplatnú registráciu na Westwing a uistite sa, že sa na každé sviatky pripravíte ako profesionál.