Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
moderná obývačka zariadená kolekciou Alex Rivière x Westwing

Kto by nechcel mať štýlovú a praktickú obývačku, ktorá poskytuje pohodlie a priestor na oddych? Miestnosti v našich domácnostiach už dávno nemajú len jednu funkciu a slúžia rovno na viacero účelov. Aby ste si mohli niečo také užívať aj vy, je dôležité siahnuť po správnom nábytku, doplnkoch a kombináciách farieb. Užívajte si nadčasové prevedenie a zariaďte si interiér tak, že od vás nebude chcieť odísť žiadna návšteva. Moderné obývačky 2022 poskytujú viacero možností, vďaka čomu si určite vyberiete to svoje aj vy.

Moderné obývačky 2022: najobľúbenejšie trendy pre interiérový dizajn do obývačky

Trendy sa každoročne menia, a to, čo bolo moderné pred niekoľkými mesiacmi, je už pasé. Zvoliť si správny interiérový dizajn, ktorý je nadčasový a bude sa vám páčiť, sa preto môže zdať náročné a komplikované. Na uľahčenie celého procesu si pre vás Westwing pripravil zoznam najobľúbenejších trendov na rok 2022.

  • Multifunkčný priestor – predchádzajúce dva roky nás naučili, že všetko sa môže zo dňa na deň zmeniť. Či už pracujete z domu, alebo v ňom trávite viac času, z obývačky by ste mali vytvoriť multifunkčný priestor na oddych, relax aj prácu. Zaobstarajte si kvalitný písací stôl a v jednej časti miestnosti si spravte pohodlný pracovný kútik. Do druhej umiestnite veľké kreslo a príručný stolík, a vytvorte oddychovú zónu.
  • Minimalistický Japandi – na mieste, kde sa stretáva minimalistické zariadenie, jasnejšia farebná paleta a prírodné materiály, vzniká Japandi. Vďaka bledším farbám krásne otvára priestor a stará sa o to, aby ste sa v ňom cítili dobre. A presne to v obývačke potrebujete, no nie?
  • Stieranie hraníc medzi interiérom a exteriérom – privítajte prírodu vo svojej domácnosti! Ozdobte obývačku celozelenými izbovými rastlinami a originálnymi prírodnými materiálmi. Vyskúšajte interiérové farby ako zelená farba, hnedá a béžová farba, ktoré doplníte svetlými akcentami bielej a pastelovej ružovej.

Farba roka 2022 pre moderné obývačky

Po rokoch plných jasných a bledých tónov bude v roku 2022 kraľovať upokojujúca a jemná zelená farba s názvom Evergreen Fog. Zariadenie interiéru v takomto odtieni vytvára príjemnú atmosféru a dá sa upraviť podľa vlastných predstáv. Farba roka 2022 je univerzálna a ako stvorená k svetlej palete, do ktorej sa radí biela, karamelová a hnedá.

Prírodné farby

Evergreen Fog sa radí do kategórie prírodných farieb charakteristických svojou upokojujúcou funkciou. Do obývačky je ako stvorená, pretože vie vytvoriť skvelú atmosféru na chvíľku s dobrou knihou alebo na spánok. Interiérové farby však predstavujú veľkú skupinu odtieňov, z ktorých si môžete vybrať tú pravú. Samozrejmosťou je jasná biela, ktorú, keď doplníte o nástenné dekorácie, nebude pôsobiť príliš neosobne a sterilne. K prírodným farbám nezabudnite pripojiť skutočnú prírodu. Celozelené izbové rastliny a farebné kvety, či sú to jarné kvety, jesenné kvety alebo rôzne kvety vo váze vedia miestnosti dodať život a vám vyčariť úsmev na tvári. Len si predstavte, aký dobrý pocit získate, keď sa vám podarí vypestovať svoju prvú rastlinku.

Veľký návrat modrej farby

V moderných obývačkách 2022 môžete využiť dotyk minulosti vo forme modrej zo 60. rokov. Vymaľujte steny v obývačke v tomto kráľovskom odtieni a skombinujte ich so žiarivou bielou. Uistíte sa, že miestnosť opticky nezmenšíte, no pritom jej dodáte noblesu a eleganciu. Modrú do obývačky pokojne umiestnite aj v doplnkoch ako napríklad vázy, vankúše, sviečky, svietniky a iné.

Kombinácia výrazných farieb

Zabite nudu a stavte na jeden výrazný odtieň, ktorý bude krásne kontrastovať s celkom. Upriamte pozornosť na pohovku a posilnite jej dominanciu, prípadne dodajte odvážnu farbu konferenčnému stolíku, kreslu a podlahe. A ak náhodou nie ste milovníkom farebných skokov, zamerajte všetku svoju energiu na doplnky do bytu. Aj tá najmenšia výzdoba dokáže zázraky.

Kolekcia Alex Rivière x Westwing

V marci 2022 vyšla na trh naša úplne prvú spolupráca s dizajnérskym partnerom v rámci Westwing kolekcie. V tomto konkrétnom prípade na základe spolupráce s Alex Rivière, známou a vysoko oceňovanou módnou podnikateľkou a štýlovou ikonou zo Španielska. Produkty vytvorili náš interný dizajnérsky tím Westwing Collection v spolupráci s Alexo Rivière a budú súčasťou nášho stáleho sortimentu Westwing Collection. Pozrite sa na naše video, v ktorom vám Alex prezradí viac o tejto novej kolekcii.

Pri produktoch tejto kolekcie sa zameriavame na prírodné farby, ako je sivobiela a béžová, čo umožňuje, aby produkty dobre ladili s rôznymi štýlmi interiéru. V súlade s touto farebnou schémou sa sústreďujeme aj na prírodné materiály, ako je mangové drevo, ľan, travertínový kameň a mramor v travertínovej optike. Týmto spôsobom sa dajú všetky kusy navzájom veľmi dobre kombinovať, aby sa vytvorila pokojná atmosféra. Kolekcia vyžaruje veľkú jednoduchosť s nádychom, vďaka čomu sú produkty predurčené na to, aby boli interiérovými kúskami s dlhou životnosťou, ktoré urobia z každého interiéru krásny domov.

Pre našu dizajnérsku spoluprácu s Alex Rivière bolo pre nás dôležité vytvoriť niečo sofistikované a aktuálne. Osobný štýl Alex Rivièr je šik, noblesný a veľmi jednoduchý, pričom je vždy v trende – čo dokonale ladí s kolekciou Westwing. Spolu s Alex sme vyvinuli rozmanitú škálu produktov, od nášho jedinečného kresla Solomon až po ťažké travertínové lampy a organické tvarované vázy, takže každý si môže nájsť niečo, čo sa hodí do jeho domova.

Alexandra Tobler, Kreatívna riaditeľka kolekcie Westwing

5 dekoratívnych trendov, ktoré by ste si mali osvojiť pre moderné obývačky 2022

Moderné obývačky 2022 môžu kopírovať váš štýl bývania, prípadne môžu byť úplne iným svetom, ktorý sa od zvyšku odlišuje farbami, materiálmi a dekoráciami. Ešte predtým, ako sa však do zariaďovania pustíte, sa na chvíľku zastavte. Vojdite do svojej obývačky a dobre sa na ňu pozrite. Čo chcete zmeniť? Aké zariadenie interiéru vystihuje vás, vašu rodinu alebo váš domov? Inšpirujte sa odborníkmi, no snažte sa vytvoriť priestor, v ktorom sa budete cítiť dobre a komfortne. Obývačka je centrom diania a srdcom vášho domu či bytu. Strávite v nej veľké množstvo času, preto musí byť presne podľa vašich predstáv.

Autentické materiály

Nehľadiac na to, či zvolíte minimalizmus v byte, industriálny štýl alebo rustikálny štýl, nebojte sa experimentovania. Trendy v bývaní v roku 2022 sú široké a rôzne, materiály v interiéri viete vďaka tomu upravovať podľa svojho štýlu a osobnosti. Luxusná obývačka si vyžaduje eleganciu, ktorá však nemusí byť hneď extrémne drahá. Ak nechcete investovať do zamatových vankúšov alebo hodvábnych návliečok, zvoľte mäkkú bavlnu alebo menčestrový poťah. Ďalej nezabúdajte na kovové detaily, masívne drevo, minimalistický ratan či chladné sklo. Povolené je všetko, no pozor na vzájomné kombinovanie. Viac ako dva odlišné materiály by ste v obývačke mať nemali.

Dekorácie na stenu do obývačky

Domov netvorí len niekoľko priečok, nábytok a zopár malých či veľkých doplnkov. To, čo vytvára správnu atmosféru, sú prvky s osobnosťou. Ide o kúsky, ktoré sú vám blízke a vždy, keď sa na ne pozriete, vám vyčarujú úsmev na tvári. Moderná obývačka preto nesmie mať sterilné steny zívajúce prázdnotou. Zaveste na ne farebný obraz od vášho obľúbeného umelca, fotografiu všetkých členov rodiny alebo koláž fotiek. Prineste do miestnosti srdce a teplo domova. Pre optické zväčšenie a otvorenie miestnosti využite aj osvetlenie obývačky vo forme dizajnových nástenných lámp.

XXL dekoratívne doplnky

Priestory preplnené malými vázičkami a soškami nechajte v 90. rokoch a pri nákupe výzdoby sa zamerajte na masívne dekorácie do obývačky. Pritiahnu pozornosť, vyplnia prázdne miesto a obývačku od základov zmenia. Je na vás, či zvolíte veľkú stojaciu lampu do rohu, vysokú vázu na konferenčný stolík alebo palmu v ozdobnom črepníku pri stenu. Pri veľkých dekoráciách sa držte len jedného pravidla, nesmú zavadzať a zasahovať do priestoru.

Zaoblené tvary a geometrické tvary

Ostré hrany kraľovali dlhé obdobie, no teraz je čas na ich výmenu. Zjemnite obývačku stolom s oblými hranami, guľatým pufom a zaoblenými kreslami. Nábytok môžete vymeniť úplne všetok, prípadne nahraďte len určité kúsky a klasické hrany skombinujte s príťažlivými zaoblenými tvarmi.

Grafické nástenné dekorácie

Mdlé a nudné jednofarebné steny bez energie je potrebné niečím rozžiariť. Využite na to tapety na stenu do obývačky, ktoré rozbijú jednoliaty efekt a podporia dynamiku miestnosti. Trendy v bývaní diktujú hlavne jednoduché geometrické útvary a svieže kvetinové vzory.

Zelená farba a rastliny: veľký trend pre moderné obývačky v roku 2022

Či už zvolíte tradičný vidiecky štýl obývačky, alebo minimalizmus, zelená farba je tou správnou voľbou. Prináša so sebou radosť, život, šťastie a harmóniu. Je farbou prírody a všetké živého, vie upokojiť rozbúrené myšlienky a skrášliť každý domov. Zariadenie obývačky v tejto farbe vám otvára dvere do úplne iného sveta plného krásy a nevšednosti. Keď doň pridáte správne doplnky, vytvoríte si priestor nielen na oddych, ale aj na prácu a akékoľvek voľnočasové aktivity.

Luxusná obývačka v zelenej môže byť vašou džungľou a prostriedkom, pomocou ktorého sa v myšlienkach dostanete na svoje obľúbené miesta. Doplňte ju celozelenými rastlinami a farebnými kvetmi v rôznych veľkostiach. Kvety do obývačky v sýtych farbách priťahujú pozornosť a vedia si podmaniť každého, kto do miestnosti vojde. Skrášlia poličku, konferenčný aj príručný stolík, a v pekných črepníkoch zaujmú nehľadiac na to, kam ich postavíte.

Využite naše inšpirácie do obývačky a zariaďte si ju ako odborník. Vyberte si nábytok a doplnky, ktoré z nej spravia oázu pokoja a multifunkčnú miestnosť na oddych aj prácu.

Inšpirujte sa najnovšími trendmi do obývačky a zariaďte si ju pomocou nadčasových a štýlových dekorácií z Westwing.